Fudbaleri banjalučkog Borca obezbedili su plasman makar u grupnu fazu Lige konferencija, čime su ostvarili najbolji rezultat u istoriji kluba.

Borac je u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope savladao Klaksvik ukupnim rezultatom 4:3 i tako obezbedio plej-of.

Poveo je domaćin u 17. minutu kada je Nikola Srećković preciznim udarcem iz teške pozicije sa leve strane zatresao mrežu Farana.

Uspeo je Ki Klasvik da izjednači posle osam minuta igre u drugom poluvremenu. Ubedljivo najbolji igrač gostiju Arni Frederiksberg je uputio fantastičan centaršut iz slobodnog udarca, a srpski štoper Deni Pavlović glavom postigao pogodak za klub sa Farskih Ostrva.

Ipak, Savić je u 82. minutu pogodio za 2:1 i meč odveo u produžetke, a u trećem minutu prvog produžetka isti igrač asistirao je Mejersu za pogodak i veliko slavlje domaćih.

Borac je nakon ovog trijumfa obezbedio grupnu fazu Lige konferencija, dok će se za plasman u Ligu Evrope boriti protiv Ferencvaroša.