Najnovije "pojačanje" VAR tehnologije polu-automatski ofsajd nije imalo najsjajniji početak.

Prvi put na utakmicama španske La Lige tehnologija je iskorišćena na utakmici Selte protiv Alavesa (2:1) u prvom kolu.

Gosti su imali prednost od 17. minuta zahvaljujući golu Kikea Garsije, a u završnici prvog dela navijači domaćeg tima su u neverici gledali šta se dešava.

Jago Aspas je postigao gol za izjednačenje u 43. minutu, a tada je na scenu stupila nova tehnologija.

Kapiten Selte Duvikas je bio asistent kod pogotka, a kompjuter je utvrdio da je on bio u ofsajdu.

Iako je bilo teško videti nedozvoljenu poziciju, nakon poništavanja je prikazana slika na kojoj se praktično ni ne vidi da je vrh kopačke fudbalera Selte bio najbliži golmanu protivničkog tima, ali je taj deo označen crvenom bojom. Pogledajte zbog čega je poništen gol.

Naravno, ovakva situacija je izazvala ogroman broj komentara, a na društvenim mrežama je dobila puno pažnje.

Navijači su pre svega bili negativno nastrojeni prema La Ligi. Pojedinci su poručili da ovo takmičenje niko ne gleda, dok se mogu pronaći i komentari onih koji poručuju da je polu-automatski ofsajd uveden samo kako bi poslužio kao nov način da se Real Madrid pogura.

U drugom poluvremenu je došlo do preokreta. Selta je izjednačila u 66. minutu preko Svedberga, a Aspas je još jednom zatresao mrežu. Ovaj put je gol bio priznat, pa je u 84. minutu bio strelac pobedonosnog gola.