FudbaleriLiverpulauspešno su započeli novu sezonu Premijer lige pošto su u 1. kolu savladali novajlijuIpsvič u gostima rezultatom 2:0.

Držao se Ipsvič tokom prvog poluvremena, imao je šansu i da povede preko Aksela Tuanzebea u 41. minutu, ali se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku je viđen daleko zanimljiviji i sadržajniji meč. Bilo je prilika na obe strane, a Liverpul je do tri boda došao blickrigom - za samo pet minuta od 60. do 65. "redsi" su postigli dva gola i preko Dioga Žote i Mohameda Salaha stigli do pobede.

Zanimljivo je da je na prvom meču Ipsviča po povratku u Premijer ligu viđen i čuveni pevač Ed Širan i to svega nekoliko sati pre koncerta u Beogradu.

Širan je ipak na poluvremenu napustio stadion i krenuo put Srbije, te nije mogao da vidi kakve golove je njegov tim primio.