LEVERKUZEN NASTAVLJA PO STAROM U NOVOJ SEZONI: Bajer sa igračem manje izborio penal i osvojilo prvi trofej - Superkup Nemačke!

NEMAČKA

Prvaci Nemačke, fudbaleri Bajera iz Leverkuzena osvojili su i Super kup u svojoj državi nakon što su pobedili ekipu Štutgarta, boljim izvođenjem jedanaesteraca.

U regularnom delu utakmice bilo je 2:2.

Bajer Leverkuzen je poveo u 11. minutu, ali je samo pet minuta kasnije Štutgart izjednačio.

Vođstvo Štutgarta u drugom poluvremenu obezbedio je Undav u 63. minutu, da bi izjednačenje Bajeru doneo Šik u 88. minutu regularnog toka.

U penal seriji rezultat je bio 4:3 za Leverkuzen, čiji su igrači iskoristili prva četiri jedanaesterca, dok su igrači Štutgarta promašili dva u prve četiri serije.

Utakmica će biti zapamćena i po veoma gruboj igri, u kojoj je glavni sudija dodelio 11 žutih kartona i jedan crveni.