Fudbaleri Mančester sitija su započeli odbranu titule u Premijer ligi pobedom nad Čelcijem rezultatom 2:0.

Na utakmici odigranoj na stadionu "Stamford Bridž" u Londonu prvi gol je postigao Erling Haland koji je pokazao koliko surov može da bude.

Norvežanin je odigrao 100. utakmicu u dresu Mančester sitija, a na njoj je postigao 91. gol.

Protiv Čelsija je bio strelac u 18. minutu, nakon što je izdržao duel sa Markom Kukureljom.

Španac je nakon osvajanja Evropskog prvenstva postao pravi hit pošto je na proslavi pevao pesmu u kojoj postoji i stih u kojem se pominje kako čak ni Haland ne može ništa Kukurelji.

Osim što je pokazao da to nije tačno, snažni napadač je u Londonu pokazao i da može da bude brutalno surov.

U 80. minutu je Kukurelju "uhvatio" grč, zbog čega se obratio prvo Halandu koji je bio najbliži. Međutim, on ga nije ni pogledao već je samo prošao pored kao da se ništa ne dešava, a beku su u pomoć stigli saigrači.

Nakon utakmice je Norvežanin pričao o Kukurelji.

"Kukurelja je smešan čovek. Prošle sezone mi je tražio dres, a onda ovog leta peva pesmu o meni...".