CRNO, DA CRNJE NE MOŽE: Partizan izgubio od Genta, smeši mu se ispadanje iz Evrope

Plej-of

Fudbaleri Partizana poraženi su u prvoj utakmici plej-of faze Lige konferencije od Genta u Beogradu sa 1:0 (1:0).

Revanš je naredne srede u Belgiji. Pobednik dvomeča će izboriti grupnu fazu, dok će poraženi završiti učešće u Evropi.

Utakmica je odigrana bez prisustva publike.

Jedini gol na meču postigao Omri Gandelman u 16. minutu. Napadač Genta je iskoristio sjajan centaršut kapitena Kumsa i smušenost odbrane crno-belih, koji ove sezone olako primaju golove.

Partizan ni na trećoj utakmici na stadionu u Humskoj nije uspeo da postigne pogodak.

PARTIZAN - GENT 0:1 (0:1)

2. POLUVREME

90+4. minut - Izmena u Gentu

Svena Kumsa menja Piter Gerkens.

90. minut - Đorđe Jovanović promašio nemoguće

Sa samo pet metara Đorđe Jovanović nije uspeo da ugura loptu u mrežu.

88. minut - Šansa za Gent

Din je šutirao pored gola.

86. minut - Serija žutih kartona se nastavlja

Torunariga je ovog puta opomenut zbog faula na Lazareviću.

84. minut - Žuti za Lazarevića

Oštar start koštao je fudbalera Partizana oponeme.

83. minut - Žuti za Dina zbog psovanja sudije

Interesantna scena, Englez iz redova Genta je sočnim rečima častio arbitra iz Azerbejdžana.

82. minut - Žuti za Parda

Fernandez-Pardo je zbog faula opomenut.

79. minut - Arijaga je pokušao

Natho je izveo korner, ali je veznjak crno-belih promašio metu.

77. minut - Jovanović brani

Šansa za goste da dupliraju prednost. Din je šutirao, a Jovanović odbranio.

76. minut - Au, kakav promašaj Lazarevića

Samo što je ušao u igru fudbaler Partizana je promašio veliku priliku. Natho ga je odlično uposlio, Lazarević je bio sam ispred golmana Roefa iskosa sa desne strane, ali je šutirao preko gola.

75. minut - Dvostruka izmena u Partizanu

Izlaze Gajas Zahid i Ksander Severina, a ulaze Bibras Natho i Milan Lazarević. Stanojević je izvršio svih pet izmena.

74. minut - Žuti karton za Kovača

Fudbaler Partizana je opomenut pošto je prigovorio sudiji.

67. minut - Dvostruka izmena u Gentu

Izlaze Noa Fadiga i Frank Surdez, a ulaze Maks Džimi Din i Matis Samoise.

65. minut - Grimaldo iznudio korner

Već pri prvom kontaktu sa loptom Peruanac je šutirao i dobio korner. Arijaga šutira posle kornera, samo novi korner.

64. minut - Izmena u Partizanu

Đorđe Jovanović menja Mateusa Saldanju, a Žoao Grimaldo menja Ibrahima Zubeiru.

58. minut - Saldanja ponovo loše šutira

Severina je posle sjajne dubinske lopte ubacio po zemlji ka sredini, a tamo je natrčao Saldanja i šutirao visoko preko gola.

Partizan bez gola u Humskoj

Počelo je šesto poluvreme koje Partizan igra u Evropi ove sezone, a crno-beli do sada nisu postigli ni gol. Protiv Dinama iz Kijeva su poraženi sa 0:3, protiv Lugana sa 0:1, a trenutno je isti rezultat i protiv Genta.

Dvostruka izmena u gostujućem timu

Izašli su Andri Gudjonsen i Arči Braun, a ušli Matijas Fernandez Pardo i Nurio Fortuna.

1. POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme

44. minut - Zahidov šut izblokiran

Probao je Zahid sa 20-tal metara, od svega samo korner. Posle centaršuta iz ugla bez opasnosti po Belgijance.

39. minut - Saldanja ponovo pokušao

Uzeo je loptu Brazilac i šutirao sa oko 18 metara, ali daleko od gola.

36. minut - Jurčević požuteo

Bek Partizana je vukao za dres Fadigu i zasluženo je opomenut od strane sudije Masijeva. Gol kao da je presekao crno-bele koji su bili poletni u uvodnim minutama.

Poluvreme u Mađarskoj, TSC gubi i ima 2 igrača manje

Fudbaleri TSC-a gube od Makabija sa 1:0 na poluvremenu. Međutim, ono što predstavlja problem za srpski klub predstavlja činjenica da ima čak dva igrača manje. Mateja Đorđević je isključen u 41. minutu, a Mihajlo Banjac u 45+3. minutu.

28. minut - Umalo kiks Jovanovića

Okliznuo se golman Partizana u trenutku kada je trebao da ispuca loptu. Srećom, uspeo je da stigne za tren ispred Gudjonsona i interveniše.

26. minut - Korner za Partizan

Centrirao je Zahid, a Markoviću je malo nedostajalo.

22. minut - Prinudna izmena u Partizanu

Jung-Jun Goh zbog povrede izlazi iz igre, a Stefan Kovač ulazi u igru. Ovo je njegov debi za crno-bele posle dolaska iz Čukaričkog.

19. minut - Gent umalo da duplira vođstvo

Ponovo je Gandelman bio u prilici, ovog puta je njegov udarac zaustavio Jovanović.

18. minut - Nova prilika za crno-bele

Jurčević je izveo slobodan udarac, Mujakić šutirao ka golu, a Roef odbranio.

18. minut - Prvi žuti karton na meču

Arči Braun je oštro startovao na Severini i zaradio javnu opomenu.

16. minut - GOOOL! Gosti vode - 0:1

Bila je ovo prva "krštena" akcija gostiju. Tekla je po desnoj strani, kapiten Kums je centrirao, dvojica igrača Partizana su bila kod napadača Genta, ali lopta je stigla do Gandelmana koji ju je sproveo u mrežu. Utisak je i da je golman Jovanović mogao da istrči i boksuje loptu.

26. minut - TSC gubi od Makabija

Izraelci su poveli posle akcije po levoj strani. Strelac je Turgeman Dor.

5. minut - Nova prilika za crno-bele

Dobro su počeli domaći fudbaleri, imaju inicijativu, čiji je plod druga velika šansa. Ipak, Saldanja šutira pored gola.

4. minut - Zicer za Saldanju

Pogrešili su defanzivci Genta, Severina je dodao do Saldanje koji je šutirao sa oko 16 metara, ali je odbranio golman Roef.

1. minut - Prvi napad crno-belih

Počeo je Partizan ofanzivno, De Medina je probio po desnoj strani i centrirao, ali niko u šesnaestercu nije zahvatio loptu.

Prazne tribine u Humskoj

UEFA je kaznila Partizan, pa će crno-beli morati bez pomoći navijača da probaju da ostvare povoljan rezultat.

Partizan, Stadion Partizana, Humska ulica

TSC gostuje Makabiju

Od 20 časova u mađarskoj Sombateljiju TSC gostuje Makabiju iz Tel Aviva. Interesantno je da izraelski klub sa klupe predvodi bivši trener tima iz Bačke Topole Žarko Lazetić.

Makabi: Mišati - Jezkel, Šomo, Asanmte, Davidzada - Perec, Sisoko, Kaničovski - Davida, Turgeman, Lajus.

TSC: Ilić - Vlalukin, Đorđević, Stevanović, Petrović - Radin, Capan, Đakovac - Jovanović, Banjac, Ćirković

Bez većih iznenađenja u timu

Aleksandar Stanojević je odabrao očekivanu startnu postavu. Saldanja će predvoditi napad, a iza njega će igrati Zubairu.

PARTIZAN - GENT

Stadion: Partizana

Igra se bez prisustva publike

Sudija: Elčin Masijev (Azerbejdžan)

PARTIZAN: A. Jovanović – De Medina, Marković, Mujakić, Jurčević – Arijaga, Zahid – Severina, Zubairu, Goh – Saldanja. Trener: Aleksandar Stanojević

GENT: Roef - Roef - Gambor, Mitrović, Torunariga, Braun - Kums, Delorge, Gandelman - Surdez, Fadiga - Gudjonsen. Trener: Vouter Vranken

Fudbaleri Partizana od 20.15 časova igraće protiv Genta prvu utakmicu plej-ofa za Ligu konferencija.

Crno-beli će utakmicu protiv Belgijanaca igrati pred praznim tribinama zbog kazne Uefe. Revanš je sedam dana kasnije u Belgiji

Azerbejdžanac Elčin Masijev određen je za glavnog sudiju meča Partizan-Gent, saopštila je Evropska fudbalska unija (Uefa).

Biće ovo treći pokušaj ekipe Aleksandra Stanojevića da opstane u Evropi.

Partizan je prethodno ispao u kvalifikacijama za Ligu šampiona od kijevskog Dinama, potom i od švajcarskog Lugana u kvalifikacijama za Ligu Evrope.