BUNDESLIGA: Lajpcig minimalcem srušio Bohum! Hofenhajm primaio 2 gola, ali pobedio novajliju - Frajburg slavio nad Štutgartom

BUNDESLIGA

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom terenu Bohum 1:0, u utakmici prvog kola Bundeslige.

Jedini gol postigao je Antonio Nusa u 59. minutu.

Lajpcig je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je crveni karton u 85. minutu dobio Vili Orban.

Fudbaleri Hofenhajma pobedili su na svom terenu novajliju u ligi Holštajn 3:2.

Sva tri gola za Hofenhajm postigao je Andrej Kramarić, u šestom minutu iz jedanaesterca, u 37. minutu i u 87. minutu.

Golove za Holštajn postigli su Aleksander Bernhardson u 63. i Suto Matino u 89. minutu. Holštajn je utakmicu završio sa igračem manje, nakon što je Andu Kelati dobio drugi žuti karton u 82. minutu.

Fudbaleri Majnca odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Uniona.

Majnc je poveo golom koji je Nadim Amiri postigao u 53. minutu, a bod gostima obezbedio je Laslo Beneš u 74. minutu.

U ostalim utakmicama Augsburg je na svom terenu odigrao nerešeno 2:2 protiv Verdera iz Bremena, a Frajburg je kao domaćin pobedio Štutgart 3:1.

Kasnije igraju Borusija Dortmund - Ajntraht Frankfurt.