POZNATI UČESNICI GRUPNE FAZE LIGE EVROPE: Makabi osramotio TSC! Tuga u Banja Luci: Borac eliminisan posle penal drame!

LIGA EVROPE

Posle revanš mečeva odigranih večeras poznati su putnici za Ligu Evrope.

Srpski predstavnik TSC doživeo je težak poraz na svom terenu pošto je izgubio od Makabija sa 1:5 (ukupni rezultat 1:8), te će takmičenje nastaviti u Ligi konferencija.

Makabi je poveo iz prvog napada na meču, kada je u drugom minutu Henri Ado doneo prednost gostima. Samo četiri minuta kasnije isti igrač je duplirao prednost Makabija, da bi u 12. minutu pogotkom Tiresa Asantea Makabi stigao do tri gola prednosti.

Četvrti gol postigao je Tor Turgeman u 56. minutu, da bi u 89. minutu Ido Šahar postigao i peti pogodak za izraelsku ekipu. Jedini gol za TSC postigao je Prestiž Mbungu u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

TSC, Makabi

Fudbaleri Borca iz Banjaluke nisu uspeli da izbore opstanak u Ligi Evrope pošto su posle penala poraženi od Ferencvaroša sa 1:2. Banjalučani će takmičenje nastaviti u Ligi konferencija.

Prvi meč u Mađarskoj završen je bez golova, a isto je bilo i večeras u regularnih 90 minuta revanš-meča na Gradskom stadionu u Banjaluci, pa se ušlo u produžetke. U dodatnih dva puta po 15 minuta viđen je po jedan gol na obe strane, završeno je 1:1, pa je odlučila penal-serija u kojoj je Ferencvaroš slavio sa 3:2.

Tamo su promašili Erera, Čavić i Grahovac, dok su na drugoj strani bili sigurni Borhes, Ven i Fani.

Borac Banjaluka

ŠEST KLUBOVA OBEZBEDILO PLASMAN U LIGU EVROPE

Fudbaleri Ajaksa su u drugom meču finala kvalifikacija za Ligu Evrope pobedili Jageloniju sa 3:0, a pored Ajaksa plasman u Ligu Evrope su obezbedili još i RFS ukupnim rezultatom 4:3 protiv Apoela. Elfsborg je takođe pretrpeo poraz posle penala sa 2:1 od Moldea, ali se zahvaljujući ukupnim rezultatom provukao dalje.

U Ligi Evrope će igrati još i Ludogorec zahvaljjući pobedom nad Petrokubom sa 2:1 u drugom meču, Anderleht je slavio nad Dinamom iz Minska sa 1:0, kao i Bešiktaš koji je u revanšu pobedio Lugano sa 5:1.

TSC - Makabi 1:5 (0:3)

Borac Banjaluka - Ferencvaroš 0:0 (0:0) - produžeci 1:1

PRODUŽECI

120. minut - KRAJ! SLEDE PENALI!

Penali će odlučiti pobednika ovog meča.

111. minut - LUDNICA U BANJA LUCI!

Ferencvaroš poravnao rezultat! Varga je bio precizan sa "bele tačke".

104. minut - BORAC KONAČNO VODI!

Grahovac je strelac gola koji vodi Banjalučane u LE!

DRUGO POLUVREME

90+3. KRAJ REGULARNOG DELA IGRE U BANJA LUCI!

Pošto ni u drugom meču nije bilo golova, igraće se produžeci.

90+2. minut - OPA! TSC POSTIGAO GOL!

Prestiž Mbonga za utehu u Topoli.

89. minut - PETARDA MAKABIJA!

Revivo je šutirao, a Šahar natrčao na loptu koja se odbila.

56. minut - ČETVRTI GOL MAKABIJA!

Velika bruka TSC! Turgeman sjajno šutirao sa 20 metara i lopta je završila pravo u mreži domaćina.

TSC, Makabi

PRVO POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

12. minut - TSC U TOTALNOM NOKDAUNU!

Mreža ekipe iz Bačke Topole se zatresla i treći put! Iz kornera je viđena katastrofalna reakcija igrača TSC i Asante ostaje sam na levoj stativi i donosi ogromnih 3:0 Makabiju.

6. minut - TSC PRETI KATASTROFA!

Domaćin primio i drugi gol! Preslikana akcija kao kod prvog pogotka i opet Ado trese mrežu.

2. minut - PAO GOL U BAČKOJ TOPOLI!

Henri Ado doveo goste u rani vođstvo! Ostavio je Vlalukin dosta prostora na svojoj strani, što je izraelski sastav iskoristio preko Ada i posle samo 80 sekundi od početka susreta zatresao mrežu.

21.00 - Počeli mečevi u Bačkoj Topoli i Banja Luci

Pred jedinim srpskim predstavnikom u ovom takmičenju je težak zadatak. Ekipa iz Bačke Topole je u gostima poražena sa 3:0, pa sada moraju ostvariti pobedu kod kuće sa minimalno 4 gola razlike kako bi prošli dalje.

Sa druge strane, fudbaleri banjalučkog Borca su osigurali sebi igranje u nekom od elitnih evrotakmičenja, a ostaje samo da se vidi hoće li to biti Liga Evrope ili Liga konferencija. Oni igraju protiv ferenvaroša na svom terenu, a u prvom meču nije bilo golova, tako da se sudbina ove dve ekipe rešava večeras u Banja Luci.