LUDILO U LEVERKUZENU - NESTVARAN PREOKRET LAJPCIGA: Šampion doživeo klasičan nokaut i poraz nakon više od godinu dana!

bundesliga

Fudbaleri Bajer Leerkuzena poraženi su od Lajpciga rezultatom 2:3 u derbi meču 2. kola Bundeslige.

Ekipa koja je prošle sezone dominirala u Bundesligi, sada se prilično muči i lako ispušta značajnu rezultatsku prednost.

Nakon što je u prvom kolu imala 2:0 protiv Menhengladbaha, pa je tek u dubokoj nadoknadi vremena uspela da dođe do pobede, večeras je na svom terenz ostala bez ijednog boda protiv Lajpciga, iako je ponovo imala vođstvo od 2:0.

''Farmaceuti'' su poveli golom Frimponga u 39. minutu, a pred sam kraj poluvremena je Grimaldo pogodio za 2:0 za činilo se tada sigurnu pobedu.

Bajer Leverkuzen

Ali već u nadoknadi prvog poluvremena, Lajpcig je smanjio golom Kempla..

Lajpcig stigao do 2:2 već u 57. minutu golom Opende iskosa sa desne strane, na asistenciju Šeška.

Završni udarac gosti su zadali domaćinu u 80. minutu, drugim golom Opende, sa oko 18 metara za konačnih 2:3.

Leverkuzen je tako posle nestvarne sezone bez poraza ii duple krune, konačno poražen i to na kakav način.

Lajpcig posle prva dva kola ima maksimalan učinak, na startu je bio bolji od Bohuma sa 1:0.

U narednom kolu, Lajpcig će dočekati Union Berlin, dok će Bajer gostovati Hofenhajmu.