VIDEO! DUPLO GOLO U HUMSKOJ: Partizan i Vojvodina nastavili sa bledim igrama

7. kolo

Fudbaleri Partizana i Vojvodine odigrali su nerešeno bez golova u jednom od derbija 7. kola Super lige Srbije.

Partizan je posle pet odigranih utakmica stigao do 11. boda i trenutno je šesti. Vojvodina je u šestoj utakmici stigla do petog boda i trenutno je na 14. mestu.

Utakmica je odigrana pred malim brojem gledalaca na stadionu u Humskoj.

Vojvodina je imala više od igre, ali je golman Aleksandar Jovanović u više navrata uspeo da zaštiti svoju mrežu. Partizan se tek u drugom poluvremenu prenuo, ali je Severina propustio dve prilike.

Prvu priliku na meču imala je Vojvodina. Andrija Radulović je izašao sam ispred golmana Partizana Aleksandra Jovanovića, ali je golman crno-belih dobro intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

U 16. minutu veliku priliku je propustio Vukan Savićević. Našao se sam na drugoj stativi, ali je neometan sa pet metara šutirao preko gola Partizana.

Svoju bolju igru u prvom poluvremenu Vojvodina je mogla da kruniše u 43. minutu, ali je udarac Zadija Serija sa oko 15 metara odbranio Jovanović.

Partizan je prvu priliku imao u 53. minutu. Natho je proigrao Ksandera Severinu, koji je šutirao iskosa, ali je intervenisao golman Vojvodine Rosić i nogom odbranio njegov udarac.

Novu priliku Partizan je imao u 75. minutu. Natho je uputio oštar centaršut, eli je dobro ispred gola reagovao jedan defanzivac Vojvodine ispred Nemanje Nikolića i izbacio loptu u korner.

Pet minuta kasnije udarac iskosa sa ivice šesnaesterca je oprobao Severina, ali je Rosić bio dobro postavljen.

Severina je imao priliku i u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, ali je njegov udarac izblokiran. Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih šansi i utakmica je završena bez pogodaka.

Partizan će u narednom kolu gostovati OFK Beogradu u Zaječaru, dok će Vojvodina dočekati na svom terenu Železičar iz Pančeva.

Branko Vukašinović, koji je menjao Stanojevića na klupi Partizana, rekao je posle meča.

- Nije da ne stvaramo šanse, ako vidite statistiku, videćete da smo u prvom poluvremenu imali pregršt šansi, imali mnogo ulazaka sa loptom u 16 metara, ali gol nije došao kao ni u Gentu i većini evropskih utakmica. Ali da stvaramo šanse, stvaramo. Slede dobri dani, može se reći od ponedeljka, mi se skupljamo u četvrtak, ali krećemo u jedan agresivan rad, pun poverenja u okruženje koje ćemo imati. Slede nam dobri dani.

Na pitanje da li će biti još transfera, Vukašinović je odgovorio.

- Čekamo, ja stvarno ne mogu ništa konkretnije da vam kažem, kod nas prelazni rok traje 15 dana duže nego u većini evropskih zemalja. Očekujemo da ako nešto iskrsne povoljno, ne uzimamo samo da bismo uzeli.

Nakon meča je trener Nemanja Krtolica bio zadovoljan izdanjem svojih igrača.

- U svakom slučaju do neke situacije smo morali bolje da rešimo, ali moram da apostrofiram jednu stvar. Bili smo u dobroj energiji, te energije je nestalo, zašto ne znam, mogu da naaliziram. Ja sam taokom nedelje skrenuo pažnju na karakter, ove igrače ne treba da učimo da igrjau, oni su ovde jer znaju da igraju. Kad obučete dres, tu stoji vaše prezimene i to je vaš kod, vaš pečat i najveća tetovaža koju možete da stavite. Pored srca tu stoji grb koji morate da brantie poput prezimena i na to mogu da budem zadovoljan.

Potom, on je rekao da se klub mora i pojačati.

- Idemo 14 dana na odmor, moramo neke stvari rešiti, moramo se malo pojačati, jer smo... Iapk vidite, koliko ste Partizanu zapretili, ja se ne sećam da je Partizan zamenio tri igrača na poluvremenu. Nemamo taj rsoter, moramo čekati 75-80 minutu, u problemu smo sa bonusima, ali rešićemo, veliki je ovo klub.

PARTIZAN - VOJVODINA 0:0

2. POLUVREME

90+2. minut - Izmena u Vojvodini

Lazar Nikolić menja Serija.

89. minut - Ponovo Severina

Pokušao je napadač Partizana, ali lopta ide u korner.

88. minut - Peta izmena u Partizanu

Aleksandar Šćekić menja Gajasa Zahida.

87. minut - Jovanović ponovo brani

Njegoš Petrović je šutirao, Jovanović odbranio.

85. minut - Velika prilika za goste

Jovanović je posle kornera "proplivao", ali je Crnomarković glavom prebacio gol.

84. minut - Dvostruka izmena u Vojvodini

Izlaze Andrija Radulović i Marko Poletanović, a ulaze Slobodan Medojević i Popović.

80. minut - Severina pokušava, Rosić brani

Nova akcija crno-belih po desnoj strani, Severina šutira sa 20-tak metara, Rosić boksuje u korner.

77. minut - Velika šansa za Vojvodinu

Pogrešio je Filipović, Badimele mu oduzeo loptu, ali se dugo premišljao na šut. Na kraju je izblokiran.

76. minut - Nikolić u šansi

Velika šansa za Partizan, Natho je nabacio, a Nikolić probao.

75. minut - Izmena u Vojvodini

Jusuf Badimele menja Vukana Savićevića.

74. minut - Izmena u Partizanu

Nemanja Nikolić menja Đorđea Jovanovića u špicu.

64. minut - Žuti karton za Buteana

Bek Novosađana je zaradio opomenu pošto je odugovlačio sa igram.

62. minut - Seri šutira preko gola

Napadač Vojvodine pokušava, ulazi sa leve strane u sredinu, no njegova lopta završava preko prečke.

57. minut - Severina pokušava

Ako ništa drugo, bar je aktivan napadač Partizana. Sada je pokušao šut sa oko 20 metara, ali pravo u Rosića

52. minut - Severina promašio zicer

Najbolja prilika za Partizan. Natho je spojio Severinu sa golom Vojvodine, ali je Rosić nogom uspeo da odbrani šut Holanđanina i izbaci u korner.

51. minut - Jovanović ponovo siguran

Novi nalet Novosađana i ponovo isti zavržetak - Jovanović brani.

Tri izmene u Partizanu

Loše prvo poluvreme nateralo je Branka Vukašinovića da izvrši tri izmene. Izašli su Kalulu, Zubairu i Kovač. Ušli su Severina, Trifunović i Natho.

1. POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena

Užasno poluvreme za Partizan, koji nije stvorio nijednu pravu šansu. Sa druge strane, Vojvodina se propisno ispromašivala.

42. minut - Jovanović ponovo spasio crno-bele

Au, šta sve brani Jovanović. Seri je zalomio odbranu Partizana, šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Jovanović sprečio pogodak.

40. minut - Radulović još jednom preti

Posle dužeg vremena šansa za Vojvodinu. Sa oko 25 metara šutira, Jovanović brani.

33. minut - Pokušaj gostiju sa velike udaljenosti

Poletanović je šutirao sa preko 30 metara, Jovanović je na mestu.

19. minut - Zahid izblokiran

Jedna od retkih dobrih akcija domaćeg tima, Zahid je od Đorđa Jovanovića dobio loptu na 7-8 metara od gola, ali je izblokiran.

15. minut - Ređaju se šanse Novosađana

Vukan Savićević je propustio veliku šansu, naleteo je na centaršut i sa 4-5 metara iskosa sa desne strane prebacio gol.

14. minut - Nova odbrana Jovanovića

Treći put golman spasava Partizan. Ovog Puta je Seri šutirao.

10. minut - Treći žuti karton za deset minuta

Vukašin Đuršević je zaradio javnu opomenu.

9. minut - Ogromna prilika za Vojvodinu

Crveno-beli su imali stopostotnu priliku, ali je Jovanović odbranio šuteve Radulovića i Savićevića. Radulović je izašao 1 na 1 sa Jovanovićem koji je odbranio šut, lopta se odbila do Savićevića, ali je i drugi put intervenisao golman crno-belih.

3. minut - Nervozan start, još jedan žuti karton

Stefan Kovač je prvi zapisani fudbaler Partizana.

2. minut - Prvi žuti karton na meču

Seid Korać iz Vojvodine je prvi zapisani u beležnici sudije Milanovića.

Partizan bez Stanojevića

Partizan će u ovoj utakmici nastupiti bez trenera Aleksandra Stanojevića, koji je isključen u prošlom kolu. Njega menja pomoćnik Branko Vukašinović.

Filipović menja Markovića

Partizan je ostao bez dosadašnjeg kapitena Svetozara Markovića, pa je na njegovo mesto uskočio Aleksandar Filipović.

Ujedno, kapitensku traku je preuzeo golman Aleksandar Jovanović.

U timu nema Saldanje, Severine, De Medine...

Vojvodina sa novim trenerom

Božidar Bandović je platio ceh lošim igrama u Evropi i prvenstvu Srbije, pa ga je zamenio Miloš Veselinović.

Neslavna evropska odiseja

Obe ekipe su već u periodu kupanja završile učešće u Evropi. Partizan je izgubio sva tri kruga kvalifikacija, od Dinama iz Kijeva, Lugana i Genta. Vojvodina je posle Ajaksa, izgubila i od Maribora, pa je smenila trenera Božidara Bandovića.

PARTIZAN - VOJVODINA

Stadion Partizana

Sudija: Miloš Milanović

PARTIZAN: A. Jovanović - Đurđević, Filipović, Mujakić, Jurčević - Arijaga, Kovač - Kalulu, Zahid, Zubairu - Đ. Jovanović. Trener: Aleksandar Stanojević (Branko Vukašinović).

VOJVODINA: Rosić - Butean, Crnomarković, Korać, Baros - Savićević, Petrović - Poletanović, Radulović, Seri Zadi - Veličković. Trener: Miloš Veselinović.

Fudbaleri Partizana i Vojvodine pokušaće u derbiju 7. kola Super lige Srbije da izleče evropske rane.

Rana eliminacija svakako nije bila nešto što su planirali beogradski crno-beli i novosadski crveno-beli.

Ovaj duel dolazi u nezgodnom trenutku za oba tima, ali činjenica da su tri boda više nego neophodna i jednima i drugima garantuje nam da ćemo gledati odličnu utakmicu.

Domaći tim je tokom aktuelne sezone odigrao četiri prvenstvena susreta ostvarivši tri pobede, uz jedan remi, pa sa 10 bodova na svom kontu i uz dve neodigrane utakmice uoči ovog kola zauzima 2. mesto na tabeli. Savladali su ekipe Napretka (0:1), Jedinstva (0:4) i Železničara (2:0), dok su podelili bodove sa ekipom IMT-a (0:0). U prethodna dva kola su bili slobodni, nakon odlaganja mečeva zbog evropskih obaveza.

Šef stručnog štaba crno-belih Aleksandar Stanojević ističe da je ovo dobar test da se pred reprezentativnu pauzu vidi ko je spreman da se upusti u borbu i pokaže profesionalnost i posvećenost:

"Suludo je pričati o motivu, ali jeste teško igrati posle evropske utakmice, bez obzira da li je u pitanju bila pobeda ili poraz. Vojvodina se odlično pojačala, mada i oni imaju određene probleme. Međutim, mi smo Partizan i ako nismo spremni na sve ove situacije, onda nam fali karaktera. To treba sutra da se pokaže, kao i koliko smo sposobni da se izborimo. Dobar ispit za nas, da vidimo pred pauzu gde smo i ko je spreman da se upusti u borbu. Raspoloženje je nebitno, bitno je da je igrač profesionalan, motivisan. Igrači su to bili, a da li su tužni ili ne, nije nam bitno. Ne interesuje me ništa osim da oni treniraju maksimalno posvećeno. Neumesno je da komentarišem protivnika. Nisu uspeli da se vrate posle neuspeha u Evropi, mi jesmo, ne računajući utakmicu sa IMT-om koja je bila znamo kakva. Izuzetno su dobra ekipa, igrali su u protiv Ajaksa i Maribora odličan fudbal, ispali nesrećno, i tada je usledio njihov pad. Sigurno su u top tri ekipa po kvalitetu u ligi."

Gosti su tokom aktuelne sezone odigrali pet prvenstvenih susreta ostvarivši samo jednu pobedu, uz jedan remi i tri poraza, pa sa 4 boda na svom kontu i uz jednu neodigranu utakmicu uoči ovog kola zauzimaju 14. mesto na tabeli. Savladali su ekipu Tekstilca (1:3), nerešeno odigrali sa ekipom Radničkog 1923 (2:2), dok su poraze pretrpeli u duelima sa ekipama Čukaričkog (3:1), TSC-a (1:3) i u prethodnom kolu Napretka (1:2).

Vršilac dužnosti šefa stručnog štaba novosadskog tima Nemanja Krtolica najavljuje maksimalno zalaganje u duelu sa Partizanom i veruje da će to dati rezultat:

"Želim da kažem bez bilo kakve malicioznosti da mi je čast što ću u nedelju predvoditi Vojvodinu na utakmici sa Partizanom. Neke stvari smo analizirali u ova četiri dana i probaćemo da popravimo do utakmice sa crno-belima. Najviše smo radili na karakteru, prvo ja na svom, pa onda na karakteru igrača. Ne toliko o svojoj reputaciji i reputaciji igrača, jer je karakter ono što vas definiše u životu, a reputacija ono što drugi misle o vama. Učinićemo sve u svojoj moći da pobedimo Partizan, u ovom momentu ne možemo da obećamo ništa više od toga da ćemo dati svoj maksimum. Kolike su šanse da pobedimo – 100%, 50% ili 1%, znači da postoje, sa takvim stavom moramo da izađemo na teren. Mi moramo da pokažemo ovom gradu i navijačima, da za dve nedelje kada se vratimo na Karađorđe, neko mora da dođe da kupi kartu da nas gleda. Imali smo četiri dana da treniramo, moramo svakim danom da napredujemo i da radimo na sebi. Ja se nadam da će to u nedelju svi videti. Verovatno je da ćemo imati problema, nakon odlaska Mihaila Ivanovića, ali ovo je prilika da mu poželimo sreću u novom klubu. On je dobar primer za mlade igrače, da rad pobeđuje talenat samo onda kada talenat ne radi dovoljno. Mi imamo bonuse koje imamo, oni su najbolje što imamo i ne sumnjam da će pružiti svoj maksimum da pomognu ekipi."