IVANIĆ SPASAO ZVEZDU U GORNJEM MILANOVCU: Radnički namučio crveno-bele, navijači pravili haos, baklje i petarde padale po terenu

superliga srbije

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Kragujevca rezultatom 0:1 u utakmici 7. kola Superlige Srbije.

Utakmica je igrana na stadionu Metalca u Gornjem Milanovcu zbog radova na stadionu u Kragujevcu.

Pobedonosni pogodak postigao je Mirko Ivanić u 85. minutu.

Zvezda je prva na tabell sa 16 bodova iz šest mečeva, dok je Radnički ostao na sedam.

U prvom poluvremenu nije viđeno puno prilika, Zvezda je napadala ali bez pravih šansi.

Najzanimljiviji detalj je bio sjajan šut Seula u 26. minutu i još bolja intervencija Lijeskića

Neverovatna scena se dogodila pri kraju prvog poluvremena. Sa tribina gde su navijači Radničkog uletela je petarda, koja je pukla pored igrača Zvezde Drkušića, srećom niko nije povređen.

I drugo poluvreme počelo je prekidom, ovog puta u režiji navijača Zvezde koji su ubacivali baklje na teren.

Na terenu slična priča i nastavku, Zvezda je napadala,a li bez konkretnih prilika.

Radnički je u 78. minutu ostao sa igračem, pošto je zbog prigovora isključen Gluščević.

Zvezda je to iskoristila i preko Ivanića povela u 85. minutu nakon sjajnog šuta.

Potom je meč ponovo prekinut jer su navijači Radnički ubacivali tvrde predmete na teren nezadovoljni suđenjem!

Zvezda je do kraja propustila priliku da zabeleži i ubedljiviju pobedu, ali je ipak zabeležila trijumf.

1 / 6 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

90 +6 minut - Milson je oboren u opasnom kontranapadu!

Šutirao je Ivanić, ali pravo u Lijeskića.

90. minut - Utakmica je zbog silnih prekida produžena čak devet minuta

- Meč je ponovo prekinut, navijači Radnički ubacuju tvrde predmete na teren nezadovoljni suđenjem!

85. minut - GOOL! 0:1, IVANIĆ!

Sjajna minijatura Mirka Ivanića i neodbranjiv udarac u donji desni ugao nemoćnog Lijeskića

83. minut - Napada Zvezde sve jače, ali dalje crveno-beli nemaju pravih rešenja za organizovani blok Radničkog.

Zvezda

78. minut - Crveni karton za Radnički!

Gluščević je dobio žuti karton zbog neopreznog starta, a potom odmah i drugi zbog prigovora i morao je da napusti igru.

71. minut - Nova izmena u Zvezdi.

Milson menja Pumu Rodrigeza.

69. minut - Radnički sve opasniji iz kontranapada.

63. minut - Propala je brza kontra Zvezde.

Ilić je uposlio Seula, ovaj vukao loptu i kad je trebao da uposli Ivanića koji se ubacivao iz drugog plana, dao mu je prejaku loptu.

Zvezda

60. minut - Menja Milojević!

Umesto Olajinke u igri je Ivanić, Duartea menja Šerif.

- Mnogo prekida, navijači imaju svoj šou.

51. minut - Inicijativa Zvezde u nastavku.

- Meč je ponovo prekinut zbog pirotehnike i pravog vatrometa ovog puta navijača Zvezde koji su zapalili baklje i ubacili ih na teren.

- Umesto Drkušića u igri je Spajić, on se loše osećao nakon topovskih udara i ostao je u svlačionici.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Prvo poluvreme:

- Neverovatna scena! Navijači Radničkog su bacalli petarde, jedna je pukla pored igrača Zvezde Drkušića, srećom niko nije povređen

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta

42. minut - Pritisak Zvezde u finišu prvog poluvremena.

37. minut - Dalsio je imao veliku priliku!

Pogrešili su igrači Radničkog lopta došla do Dalsia, koji je bio u sjajnoj situaciji, ali je oklevao i izblokiran, pa od svega samo novi korner.

Zvezda

36. minut - Điga je pokušao glavom

Novi korner Elšnika i šut glavom Đige pored gola.

31. minut - Umalo da Drkušić postignu gol na debiju!

Nakon kornera Elšnika Drkušić šutira glavom, Lijeskić krajnim naporom interveniše i lopta odlazi u korner.

26. minut - Sjajan udarac Seula!

Šutirao je Korejac nakon prodora iz daljine pod prečku, Lijeskić je sjajno reagovao

22. minut - Mimović je pokušao dubinskom loptom da uposli Pumu, ali je golman Radničkog lijeskić istrčao i uhvatio loptu.

Zvezda

17. minut - Prva prilika za Zvezdu!

Šutirao je Elšnik sa nekih 20 metara, siovit udarac ali bio je zamalo neprecizan.

12. minut - Prvi žuti karton

Ćosić je dobio žuti karton zbog neopreznog starta, prvi na meču.

10. minut - Kragujevčani ne žele da se brane, za sada su potpuno ravnopravni favorizovanim crveno-belima.

5. minut - Miran početak utakmice, početno ispitivanje snaga.

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

SASTAVI:

RADNIČKI 1923 (4-2-3-1): Lijeskić – Ćosić, Zeljković, Mitrović, Dadić – Ristić, Enlandu – Mirčetić, Ben Hasin, Bevis – Evandro;

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): M. Ilić – Mimović, Điga, Drkušić, Seol - Elšnik, Dalsio – Olajinka, L. Ilić, Puma Rodrigez – Duarte

Gornji Milanovac

Stadion Metalca

Sudija: Milan Ilić

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Radničkom iz Kragujevca u utakmici 7. kola Superlige Srbije.

Zvezda je trenutno prva na tabeli sa 13 bodova iz pet mečeva, dok je Radnički na desetom mestu sa sedam bodova iz isto tolika utakmica.

Zvezda je velikom pobedom protiv Bode Glimta izborila plasman u Ligu šampiona, ali trener crveno- belih Vladan Milojević insistira da je to proošlost i da je sav fokus na utakmici u Kragujevcu.

"Radnički drži kontinuitet igara od prošle godine. Ostalo je dosta igrača, i igraju dinamičan fudbal. Polako dolaze do prepoznatljive forme. Očekuje nas jako teška utakmica, i oni su tim koji se ogleda u jakom kolektivu", izjavio je Milojević i dodao:

"Mi smo arhivirali meč protiv Bodo Glimta, i fokusirani smo na Radnički. Znamo da je ekipa iz Kragujevca kvalitetna. Videćemo sa kojim timom ćemo izaći na teren", dodao je on.

Utakmica se igra na stadionu Metalca u Gornjem Milanovcu sa početkom u 19 časova.