Napadač reprezentacije Srbije, Luka Jović, propisno se obrukao sredinom prvog poluvremena na utakmici protiv Španije.

Srbija je odigrala nerešeno 0:0 sa aktuelnim prvakom Evrope Španijom u prvom kolu A4 grupe u Ligi nacija.

Možda bismo danas pričali o veličanstvenom trijumfu Orlova, jednom od najvećih u istoriji, da je Luka Jović iskoristio najbolju priliku na meču.

Krunu na sjajnu partiju Srbije Luka je mogao da stavi u 34. minutu, kada je nakon maestralnog dodavanja Andrije Živkovića izašao sam ispred golmana Španije Davida Raje. Mogao je da bira u koji deo mreže će poslati loptu, ali reprezentativac Srbije je šutirao pored gola. Bio je to možda i najveći promašaj u njegovoj karijeri.

Nakon utakmice, selektor Dragan Stojković Piksi otkrio je šta je rekao Joviću posle promašaja koji je ekspresno postao viralan na društvenim mrežama.

"Zagrlio sam ga posle utakmice, njemu je najteže. Fudbal je igra grešaka. Mislim da je to bila najveća šansa. Raduje što izuzetno trpi duele, ne predaje se. Tera protivnika da ga faulira, što je bitno", rekao je Piksi.