Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Danske sa 2:0 (1:0) u utakmici 2. kola Grupe A4 Lige nacija.

Strelci za Dansku su bili Albert Gronbek u 36. minutu i Jusuf Poulsen u 61. minutu.

Danska posle ove utakmice ima maksimalnih šest bodova, dok je Srbija ostala na bodu osvojenom protiv Španije. U drugoj utakmici u grupi večeras igraju Švajcarska i Španija.

Nisu se igrom proslavili ni jedni ni drugi. Danska je praktično iz dva šuta u okvir gola Srbije postigla dva gola. Utisak je da je, na krilima Kristijana Eriksena, igrala koliko je bilo dovoljno za pobedu protiv bunkera Orlova. Imali su domaćini više od igre, dominirali u sredini terena, ali bez izrazitih šansi.

Srbija nije stvorila ni jednu priliku iz edicije "stopostotne". Uglavnom su to bile poluprilike, zabeležili smo jedan polušut Samardžića i priliku Lukića.

Stojković je krenuo u meč nešto defanzivnije sa Grujićem umesto Živkovića. Uspevao je naš tim da odoleva, ali je bilo jasno da će teško izdržati do kraja utakmice. A još teže ugroziti gol domaćina.

Danska je povela u 36. minutu. Nedeljković je izgubio loptu kod desne aut-linije, domaćin je izveo munjevit napad gde je lopta brzo išla od noge do noge, a Gronbek je sa desetak metara matirao Rajkovića.

Između dva gola smo gledali prilično dosadnu utakmicu, bez većih prilika na obe strane, ali sa dominacijom domaćeg tima na sredini.

Drugi gol je pao u 61. minutu. Kristijansen je sa leve strane centrirao, a Poulsen između nekoliko igrača Srbije loptu zahvatio "makazicama" i matirao nemoćnog Rajkovića.

Stojković je do kraja utakmice pojačao napad, igrao sa sva tri špica, ali Srbija ni tada nije uspela da stvori ozbiljniju šansu. Tačnije, samo se Lukić našao u prilici posle kornera, ali se lopta odbila od njegove noge.

Srbija narednu utakmicu igra 12. oktobra protiv Švajcarske na domaćem terenu, dok Danska gostuje Španiji.

DANSKA - SRBIJA 2:0 (1:0)

2. POLUVREME

87. minut - Dorgu promašio šansu

Opasan napad domaćina, Dorgu je stigao nadomak peterca i šutirao preko gola.

81. minut - Izmena u Danskoj

Izlazi Viktor Kristijansen, asistent kod drugog gola, a ulazi Morten Frendrup.

80. minut - Poslednja izmena u Srbiji

Izlazi Veljko Birmančević, a ulazi Đorđe Jovanović. Stojković pokušava da pojača ofanzivu, tri špica su u igri.

72. minut - Izmena u Srbiji

Promena na poziciji zadnjeg veznog. Sašu Lukića menja Kristijan Belić.

72. minut - Treći žuti u tri minuta za Srbiju

Strahinja Pavlović je opomenut zbog starta nad Hojbjergom.

71. minut - Žuti i za Mitrovića

Stefan Mitrović je faulirao Baha i zaradio opomenu.

70. minut - Žuti karton za Lukića

Faul na sredini terena nad Hojbjergom koštao je srpskog veznjaka javne opomene.

69. minut - Dvostruka izmena u Danskoj

Iz igre izlaze apsolutna legenda Danske Kristijan Eriksen i strelac drugog gola Jusuf Poulsen. Ulaze Patrik Dorgu i Jonas Vind.

65. minut - Lukić promašio veliku priliku

Korner za Srbiju, Ilićeva lopta je preletela igrače kod prve stative i stigla do Lukića koji je bio sam na petercu. Međutim, lopta se od njegove noge odbila pored gola. Šteta, Srbija je mogla brzo da se vrati u igru.

64. minut - Dvostruka izmena u Srbiji

Izašli su Lazar Samardžić i Kosta Nedeljković, a ušli Petar Ratkov i Stefan Mitrović.

61. minut - GOOOL! Danci duplirali vođstvo - 2:0

Fantastičan gol Jusufa Polsena. Napadač Lajpciga je "makazicama" iz srca šesnaesterca matirao Rajkovića. Kristijansen je centrirao loptu.

60. minut - Dvostruka izmena u Danskoj

Izlaze Kristijan Norgard i Albert Gronbek, asistent i strelac gola. Ulaze Mornet Hjulmand i Gustav Isaksen.

59. minut - Drugi žuti za Dance

Period igre u kome Srbija ima veći posed lopte. Orlovi kombinuju strpljivo tražeći rupu u odbrani Danske. Ovog puta je to pošlo dobro, ali je priliku za kontru grubo faulom prekinuo Viktor Kristijansen. Opravdano je upisan u beležnicu sudije.

56. minut - Lepa zamisao Lukića

Lukić je poslao loptu iza leđa odbrane Danske, Birmančević je prihvatio, ali nije uspeo da je primiri. Šteta, bila bi to velika prilika.

54. minut - Živković šutira pored gola

Prva šansa za Srbiju u nastavku. Zahvatio je volejom loptu iskosa sa desne strane, ali je ona prošla pored stative.

50. minut - Prvi žuti karton na meču

Joakim Andersen je prvi upisani u beležnicu sudije Krisa Kavanoa. Štoper Danaca je na centru oštro faulirao Živkovića.

Izmena u Srbiji

Andrija Živković menja Marka Grujića.

EPA/Liselotte Sabroe

1. POLUVREME

45. minut - Prvi korner za Srbiju

Pavlović je iznudio prvi korner za Srbiju. Domaćin je izveo pet do sada. Posle prvog odmah i drugi korner. Samardžić je izveo udarac iz ugla, domaćin izbacio loptu ponovo van igre.

VAR potvrdio gol

Tri minuta je trajala provera gola zbog eventualnog ofsajda asistenta Poulsena. Na kraju je i VAR potvrdio da je sve bilo čisto.

Screenshot

36. minut - GOOOL! Domaćin vodi - 1:0

Albert Gronbek je strelac. Sjajna akcija domaćina. Nedeljković je izgubio loptu kraj aut-linije, lopta je išla od noge do noge, a na kraju je napadač Danske ubacio u mrežu sa desetak metara. Bio je to prvi šut u okvir gola Srbije.

33. minut - Birmančević je probao

Dugo je Srbija držala loptu, kružila oko kaznenog prostora domaćina. Na kraju je Birmančević pokušao sa ivice šesnaesterca, ali to nije bio jak šut.

30. minut -Slobodan udarac za domaćina

Sa oko 18 metara Eriksen je šutirao, ali je izblokiran. Posle kornera bez prilike za domaćina.

24. minut - Prva prava šansa za Srbiju

Samardžić je dobio loptu na oko 30 metara od gola Danske, krenuo je ka golu i šutirao, ali je Šmajhel odbranio.

23. minut - Eriksen izblokiran

Opasna kontra Danaca, Eriksen je primio loptu na oko 18 metara, šutirao, ali je izblokiran od strane Pavlovića i Nedeljkovića.

21. minut - Novi korner za Dance

Probio je domaćin po desnoj strani i iznudio korner. Eriksen je izveo, a Vestergard loše zahvatio glavom.

14. minut - Nova šansa za Dansku

Posle kornera nova velika prilika za domaćina. Šutirao je Nordegard sa nekoliko metara, pored gola. Eriksen je taj koji izvodi sve prekide za domaći tim.

13. minut - Prva šansa za domaćina

Vestergard je glavom šutirao daleko od gola. Prethodio je slobodan udarac sa desne strane, posle kog je u petercu Srbije najviši bio defanzivac Danaca.

7. minut - Spor početak utakmice

Bez uzbuđenja na startu utakmice. Danska drži visoki presing, Srbija pokušava dugim loptama da uposli Birmančevića po levoj strani.

Srbija je krenula sa centra

Orlovi igraju u kompletnoj beloj opremi, domaćin je skroz u crvenoj.

I Srbija ima podršku

Na prepunom "Parkenu" nalazi se i stotinak navijača Srbije.

Screenshot

Parken rasprodat

Screenshot

Atmosfera na stadionu u Kopenhagenu je sjajna. Stadion "Parken", kapaciteta 38.000 mesta, je još ranije rasprodat.

Jedna promena u timu Srbije

Selektor Dragan Stojković se odlučio za neočekivanu promenu.

Umesto očekivanog Andrije Živkovića, igraće Marko Grujić.

DANSKA - SRBIJA

Stadion: Parken, Kopenhagen

Sudija: Kris Kavano (Engleska)

DANSKA: Šmajhel - Andersen, Vestergard, Kristensen - Bah, Hojberg, Hjulmand, Norgard, Kristijansen - Gronbek, Eriksen - Poulsen. Selektor: Lars Knudsen

SRBIJA: Rajković - Eraković, Milenković, Pavlović - Nedeljković, Ilić, Lukić, Grujić - Birmančević, Samardžić - Jović. Selektor: Dragan Stojković

Rezerve: Petrović, Aleksandar Jovanović, Babić, Simić, Mitrović, Živković, Belić, Aleksić, Ratkov, Đorđe Jovanović.

Fudbaleri Srbije od 18 časova gostuju Danskoj u drugom meču ovogodišnjeg izdanja Lige nacija.

Utakmica se igra na stadionu "Parken" u Kopenhagenu.

Ove selekcije se nalaze u Grupi 4 A divizije, u kojoj su još Španija i Švajcarska.

U prvom kolu Srbija je remizirala sa prvakom Evrope Španijom bez golova, dok je Danska na svom terenu savladala Švajcarsku sa 2:0.

Srbija i Danska su igrale pre samo dva i po meseca u Nemačkoj na Evropskom prvenstvu. Tada je u Minhenu meč završen bez golova.

Glavni sudija meča biće Englez Kris Kavano. Pomagaće mu Simon Benet i Danijel Robatan, dok je četvrti sudija Entoni Tejlor.

U VAR sobi će sedeti Daren Ingland, a njegov asistent biće Nik Hopton.

Tim Srbije za meč protiv Danske

Golmani: Predrag Rajković, Aleksandar Jovanović, Marko Ilić, Đorđe Petrović;

Odbrana: Kosta Nedeljković, Nikola Milenković, Strahinja Pavlović, Srđan Babić, Strahinja Eraković, Jan Karlo Simić, Aleksa Terzić;

Vezni red: Andrija Živković, Saša Lukić, Ivan Ilić, Marko Grujić, Kristijan Belić, Milan Aleksić, Stefan Mitrović, Lazar Samardžić, Veljko Birmančević;

Napad: Petar Ratkov, Luka Jović, Đorđe Jovanović.

Tim Danske za meč protiv Srbije

Golmani: Kasper Šmajhel, Frederik Ronov, Mads Hermansen;

Odbrana: Viktor Nilson, Janik Vestergard, Joakim Andersen, Viktor Kristijansen, Patrik Dorgu. Aleksander Bah;

Vezni red: Razmus Nisen Kristensen, Morten Frendrup, Pjer-Emil Hojbjerg, Morten Hjulmund, Kristijan Norgards, Met O'Rajli, Kristijan Eirksen, Andreas Skov Olsen, Mikel Damsgard, Jesper Lindstrem;

Napad: Gustav Isaksen, Kasper Dolberg, Jonas Vind, Albert Gronbek, Jusuf Jurij Poulsen.

Srbija ne može da se pohvali statistikom protiv Danske. Na četiri utakmice samo jedan remi, uz tri poraza, od čega dva u kvalifikacijama, a jedan u prijateljskoj utakmici.

- Danska je uvek bila neugodan i vrlo težak protivnik. Ona to pokazuje iz ciklusa u ciklus, bez nje ne može da se odigra svetsko i evropsko prvenstvo, čime pokazuje da ima izuzetno kvalitetan tim. Nedavno smo na EP u Nemačkoj odigrali utakmicu od izuzetne važnosti i za njih i za nas. Danci su bili daleko zadovoljniji nerešenim rezultatom od nas. Očekujem da i ova utakmica bude na takvom nivou. Svaki meč je izazov. Došli smo u Kopenhagen da odigramo najbolje što možemo i pokušamo da napravimo dobar rezultat. Nije lako kad imate za protivnika odličnu ekipu, a naš rival to jeste u svakom slučaju - rekao je selektor Dragan Stojković.