a

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak rezultatom 2:0 u utakmici 8, kola Superlige Srbije.

Strelci su bili Duarte iz penala u 29. minutu i Ivanić u 48.minutu.

Zvezda je prva na tabeli sa 19 bodova i utakmicom manje, dok je Napredak ostao na 8 bodova.

Zvezda je napadala od starta, novajlija Silas se pošteno ispromašivao.

U 29. minutu dosuđen je penal za Zvezdu nakon što je lopta udarila u ruku igrača Napretka. Duarte je bio siguran sa bele tačke

Starsport

Sporna situacija jer je lopta pre nego što je udarila Marinkovića u ruku istog igrača pogodila u nogu u klizećem startu.

Pavle Ilić nije imao dilemu, a VAR je potvrdio njegovu odluku.

Zvezda je duplirala prednost u 48. minutu.

Elšnik je izveo 11 korner za Zvezdu, lopta prošla kroz šumu nogu i došla do Ivanića koji ju je rutinski ubacio u mrežu.

Za Zvezdu su na ovom meču nastupila dvojica novajlija Sivas i Krunić, dok je povratnik Radonjić u igru ušao sa klupe.

Kurir

Ova utakmica odigrana je na 61. rodjendan Marakane, a takođe je protekla j u oproštaju Delija od nedavno preminulog legendarnog muzičara Bore Đorđevića.,

Zvezdu već u četvrtak očekuje start u Ligi šampiona protiv Benfike na svom stadionu, a potom i večiti derbi sa Partizanom idućeg ponedeljka.

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta

85. minut - Napredak je dobio crveni karton!

Ignjatović je dobio crveni karton zbog neopreznog starta nad Seulom nakon VAR provere.

83. minut - Radonjić pogodio stativu

Šutirao je Radonjić lopta zakačila jednog igrača Napretka i završila na stativi.

79. minut - Nova izmena

Luka Ilić menja Olajinku

Starsport

78. minut - Šerif se obrukao

Sjajna akcija, Mimović je spojio Šerifa sa golom, aovaj promašio celu loptu

75. minut - Kakva šansa za Zvezdu!

Mimović je prošao po desnoj strani, uposlio Šerifa, a Balević krajnjim naporom sprečava siguran pogodak.

71. minut - Nastavlja Zvezda sa napadima, ređaju se prilike pred golom Napretka.

67. minut - Sjajan intervencija Glazera

Karaklajićć je šutirao u bliži ugao, Izraelac paradom sprečio gol.

Starsport

62. minut - Milojević pravi trostruku izmenu!

Radonjić menja Sivasa, Dalsio umesto Elšnika, a Šerif je zamenio Duartea.

55. minut - Kakva šansa za Sivasa!

Predriblao je i golmana gostiju napadač Zvezde, ipak otišao previše iskosa i prilika je propala.

53. minut - Nastavlja Zvezda sa napadima.

48. minut - GOOL - 2:0 - IVANIĆ

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Starsport

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za jedan minut

44. minut - Čak deseti korner za crveno- bele

Uglavnom ih je izvodio Elšnik, ali bez prave prilike posle udaraca iz ugla

41. minut - Nova prilika za Zvezdu.

Šutirao je Olajinka iz izgledne situacije, brani Balević.

35. minut - Inicijativa Zvezde i posle vodećeg gola.

Starsport

29. minut - GOOL - 1:0 - DUARTE!

Dosuđen je penal za Zvezdu nakon što je lopta udarila u ruku igrača Napretka. Duarte siguran sa bele tačke Sporan penal, jer je lopta pre nego što je udarila Marinkovića u ruku istog igrača pogodila u nogu u klizećem startu. Pavle Ilić nije imao dilemu, potvrdio je VAR nejgovu odluku.

25. minut - Već osmi korner za Zvezdu

Napadaju crveno-beli i pritiskaju.

20. minut - Napredak dobro parira favorizovanim crveno-belima.

13. minut - Velika prilika za Napredak

Sjajno je prošao Petković izbio ispred Glazera ali je Izraelac sjajno reagovao i sprečio pogodak.

Starsport

11. minut - Velika prilika za Silasa

Ivanić je sjajno prošao uposlio Silasa koji je dva puta pokušao ali nije uspeo da matira Balevića

8. minut - Zvezda napada od starta utakmice ređaju se opasne situacije pred golom Napretka.

3. minut - I drugi novajlija Rade Krunić oprobao je udarac iz daljine ali nije bio precizan.

1. minut - Utakmica je počela i odmah velika šansa za debitanta Silasa koji je izbio sam ispred Balevića, ali je mu je golman Napretka odbranio udarac

- Uoči meča održan je minut ćutanja u čast nedavno preminulog Bore Đorđevića.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Glazer - Mimović, Leković, Drkušić, Seol - Elšnik, Krunić - Olajinka, Ivanić, Silas - Duarte

NAPREDAK (5-4-1): Balević - Stojiljković, Marinković, Ostojić, Bukorac, Vukajlović - Ignjatović, Krstić, Toševski, Karaklajić - Petković

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Napredak u utakmici 8. kola Superlige Srbije.

Zvezda je prva na tabeli sa 16 bodova uz meč manje, dok je Napredak deveti sa 8 bodova.

Www.crvenazvezdafk.com

Šef stručnog štaba crveno-belih Vladan Milojević očekuje dobru utakmicu i pune tribine.

Igramo na domaćem terenu i znamo šta hoćemo. Imali smo probleme u reprezentativnoj pauzi, jer je dosta igrača bilo sa nacionalnim timovima i kasno su se vratili. Treba nam dobra i takmičarska utakmica, a s obzirom na kvalitet Napretka, verujem da će tako i biti. Imaju sjajan kolektiv, dobro su formirani i vođeni. Nekoliko zanimljivih i brzih igrača i zaista su popunjeni lepo na svim pozicijama. Utisak mi je da mogu da naprave problem svakom, pogotovo ako se ne uđe koncentrisano u meč. Konkretno, Napredak je mnogo toga promenio u igračkom kadru u odnosu na prošlu godinu, ali su i dalje kvalitetni veoma. Moramo da budemo koncentrisani - počeo je Milojević.

Očekuje Milojević veliku posetu u subotu, a Delije će se na poseban način oprostitu od legendarnog muzičara Bore Đorđevića.

- Nadam se velikoj poseti. Napustio nas je veliki zvezdaš Bora Đorđević. Ostavio je dubok trag... Odrastao sam uz njegove pesme i moja mladost je vezana za grupu "Riblja čorba". Znam da će naši navijači doći na utakmicu u velikom broju, i ovom prilikom ih i pozivam da to učine - podvukao je Milojević.

Nenad Kostić

Zanimljivo je da se ova utakmica igra na 61. rođendan legendarnog stadiona Marakana koji se sada zove "Rajko Mitić".