Fudbaleri lisabonske Benfike pobedili su Santa Klaru sa 4:1 u petom kolu portugalskog šampionata.

Santa Klara je povela već posle 20 sekundi igre. Pogodak je postigao Vinisijus zahvaljujući neopreznosti kapitena Benfike.

Nedugo zatim je vicešampion Portugala uspostavio kontrolu nad utakmicom i počeo aktivno da napada, a rezultat je poravnao Orkun Kokču u 27. minutu.

Florentino u 34. na asistenciju iskusnog Argentinca Otamendija dovodi domaće do prokreta i miran odlazak na odmor.

Po povrtaku na teren Antonio Silva je pogodio u 47. minutu, da bi tačku stavio Anhel Di Marija u u 58. minutu na asistenciju Danca Baha.

Tako je ekipa Bruna Lagea napravila dobru uvertiru pred dolazak u Beograd na utakmicu 1. kola Lige šampiona sa Crvenom zvezdom, koja je zakazana za 19. septembar u 18:45.