Fudbaleri OFK Beograda posle preokreta savladali su u 8. kolu Partizan rezultatom 3:2 (1:2).

OFK Beograd je posle osam utakmica stigao do 16 bodova i deobe drugog mesta.

Partizan je posle šest mečeva ostao na 11 bodova i nalazi se na šestom mestu.

OFK Beograd u narednom kolu gostuje Železničaru iz Pančeva, a Partizan u večitom derbiju dočekuje Crvenu zvezdu.

Partizan je dva puta vodio, a OFK Beograd dva puta stizao i na kraju prestigao.

Filipović je doveo crno-bele u vođstvu sa 15. minutu, a ovusu izjednačio u 18. minutu.

Zubairu je ponovo doneo prednost Partizanu u 40. minutu za 1:2 u prvom poluvremenu.

OFK je do preokreta stigao u finišu meča. Prvo je Paločević u 86. minutu iz penala izjednačio, a u šestom minutu nadoknade Stojiljković postigao pobedonosni pogodak.

Partizan tako ni posle dva i po meseca ne zna za pobedu. Poslednji trijumf tim Aleksandra Stanojevića je ostvario 4. avgusta protiv Železničara u 3. kolu.

OFK BEOGRAD - PARTIZAN 3:2 (1:2)

2. POLUVREME

90+6. minut - GOOOL! Stojiljković za veliki preokret - 3:2

OFK Stiže do sva tri boda.

Dve sjajne šanse imao je Stanojlović, odbranio mu je Aleksandar Jovanović, da bi na suprotnoj strani Popović u narednom napadu ukrotio udarac Đorđa Jovanovića. I onda hladan tuš za Partizan. Nikola Mituljikić je sa golom spojio Stoilkovića.

90+3. minut - Izmena u OFK Beogradu

Slobodan Stanojlović menja Nikolu Kneževića.

90. minut - Šćekić požuteo

Aleksandar Šćekić je izgubio loptu, a potom nepropisno zaustavio napad OFK Beograda.

88. minut - Dvostruka izmena u OFK, Romantičari jačaju odbranu

Uroš Lazić menja Gobeljića, Miljan Momčilović menja Ovusua.

87. minut - Popović brani siguran gol

Arijaga je šutirao, a Popović paradom izbacio loptu.

87. minut - Izmena u Partizanu

Nemanja Nikolić pojačava napad crno-belih.

86. minut - GOOOL! OFK stiže do izjednačenja iz penala - 2:2

Aleksandar Paločević je smireno izveo penal i matirao Jovanovića.

85. miut - Penal za OFK Beograd

Lopta je pogodila Jurčevića u ruku.

79. minut - Izmena u Partizanu

Bibars Natho izlazi, ulazi Aleksandar Šćekić.

63. minut - Opasna kontra domaćina

Stojiljković je prošao po desnoj strani, pobegao odbrani Partizana, ali je traljavo šutirao pored gola.

62. minut - Dvostruka izmena u OFK Beogradu

Nikola Mituljikić ulazi u igru. Igrač Zvezde koji se nalazi na pozajmici u OFK Beogradu menja Cvetkovića.

Filip Stojiljković menja Vlijtera.

61. minut - Loš udarac Zahida

Mogao je Partizan da duplira prednost, ali je Zahid iz sjajne pozicije sa oko 15 metara šutirao daleko preko gola.

59. minut - Velika šansa za Đorđa Jovanovića

Odmah u prvom napadu Đorđe Jovanović je imao jedan na jedan sa Popovićem, ali je Balša Popović sjajno reagovao. Naleteo je potom Natho, ali je izblokiran

58. minut - Izmene u napadu Partizana

Đorđe Jovanović menja Kalulua. Nemanja Trifunović menja Zubairua.

49. minut - Šut Arijage brani Popović

Pokušao je fudbaler Partizana direktno iz slobodnog udarca, ali je bilo to slabo. Posred gola. Golman Popović bez problema u ovoj situaciji.

48. minut - Prvi žuti na utakmici

Edmund Ado je prvi zapisani fudbaler na meču. Sa leđa je povukao Natha.

46. minut - Prva izmena u Partizanu

Arijaga ulazi u igru umesto Goha.

@starsport

1. POLUVREME

Kraj prvog poluvremena

43. minut - OFK odmah pripretio

Ovusu je centrirao, niko je nije zakačio, a Jovanović krajnjim naporima izbacio u korner.

40. minut - GOOOL! Zubairu je postigao prvenac - 1:2

Brz kontranapad Partizana, Natho je sa centra majstorski poslao loptu ka Zubairu, a ovaj savladao Popovića.

26. minut - Partizan traži penal

Akcija Partizana po levoj strani, Kalulu je sa 7-8 metara šutirao preko gola. Tražili su crno-beli penal zbog povlačenja Kalulua sa leđa, ali je sudija Milan Stefanović samo odmahnuo rukom.

Partizan primio prvi gol u prvenstvu

Aleksandar Jovanović je prvi put kapitulirao ove sezone u prvenstvu Srbije. Crno-beli su do sada odigrali pet mečeva i nisu primili pogodak.

18. minut - GOOOL! OFK stiže do izjednačenja - 1:1

Evrogol Samjuela Ovusua! Kratko je trajala radost Partizana, svega tri minuta. BIvši napadač Radnika i Čukaričkog ušao je u šesnaesterac iskosa sa desne strane i poslao loptu u rašlje. Jovanović je bio nemoćan.

15. minut - GOOOL! Partizan vodi golom Filipovića - 0:1

Prvi gol crno-belih posle 323 minuta. Fudbaleri Partizana vode od 15. minuta golom Aleksandra Filipovića. Desni bek crno-belih odlično je reagovao na centaršut Zubairua i glavom zakucao loptu u mrežu.

13. minut - Najbolja prilika za Partizan

Aldo Kalulu je naleteo sa oko 15 metara na loptu, ali je Đermanović izblokirao loptu i poslao je u korner.

12. minut - Prva velika prilika za domaćina

Izveli su "Romantičari" korner, najviši je bio Vukičević, ali je sa nekoliko metara glavom šutirao preko gola. Korner je izveo Paločević.

Počela je utakmica

OFK bez prvog trenera

Simo Krunić večeras ne vodi ekipu "Romantičara". Razlog za to je isključenje u proškom kolu protiv Radničkog 1923 iz Kragujevca. Umesto njega, na klupi je Đorđe Ivelja, pomoćnik Krunića.

Kalulu u napadu, Ilić debituje, vratio se Goh

Trener Partizana Aleksandar Stanojević uvrstio je u startnih 11 povratnika Mihajla Ilića, koji je stigao na pozajmicu iz Bolonje.

U timu je oporavljeni Goh, dok će špic napada predvoditi Kalulu.

Gobeljić starter

Trener OFK Beograda Simo Krunić odlučio je da Marko Gobeljić, bivši bek Crvene zvezde, počne utakmicu.

OFK BEOGRAD - PARTIZAN

Sudija: Milan Stefanović (Beograd)

Stadion: Kraljevica, Zaječar

OFK BEOGRAD: Popović - Gobelić, Vukičević, Đermanović, Anan - Ado, Paločević - Ovusu, Knežević, Cvetković - Vlajte Trener: Simo Krunić.

PARTIZAN: A. Jovanović - Filipović, Ilić, Mujakić, Jurčević - Kovač, Natho - Goh, Zahid, Zubairu - Kalulu. Trener: Aleksandar Stanojević.

Derbi meč 8. kola Super lige Srbije igra se u Zaječaru od 21 čas gde ekipa OFK Beograda dočekuje gradskog rivala, ekipu Partizana.

Biće to obnova velikog rivalstva nakon više od osam godina, pa treba očekivati izuzetno zanimljivu utakmicu.

Domaći tim je tokom aktuelne sezone odigrao sedam utakmica, zabeleživši četiri pobede, uz jedan remi i dva poraza, pa su sa 13 bodova na svom kontu uoči ovog kola zauzimali 4. mesto na tabeli. Pobede su ostvarili u duelima sa ekipama Mladosti (1:2), Tekstilca (1:0), TSC-a (0:1) i Napretka (1:3), nerešeno su odigrali sa ekipom Novog Pazara (0:0), dok su poraze pretrpeli u duelima sa ekipama Čukaričkog (1:2) i Radničkog 1923 (3:5).

Gosti su tokom aktuelne sezone odigrali pet utakmica, zabeleživši tri pobede i dva remija, pa su sa 11 bodova na svom kontu uoči ovog kola zauzimali 6. mesto na tabeli. Pobede su ostvarili u duelima sa ekipama Napretka (0:1), Jedinstva iz Uba (0:4) i pančevačkog Železničara (2:0), dok su nerešeno odigrali sa ekipama IMT-a (0:0) i u prethodnom kolu novosadske Vojvodine (0:0). Dva prvenstvena susreta odložili su zbog evropskih obaveza.

Šef stručnog štaba "romantičara" Simo Krunić nada se dobrom izdanju u duelu sa crno-belima i naglašava snagu rivala u odbrani:

"Pred nama je teška utakmica u kojoj planiramo da se prilagodimo stilu Partizana. Možemo da se suprotstavimo crno-belima. Kad je o rezultatu reč, bio bih zadovoljan bodom ili porazom kakav smo pretrpeli od Radničkog iz Kragujevca – 3:5. Partizan je defanzivno najodgovornija i najdisciplinovanija ekipa. Crno-beli uspeh baziraju na tome, nisu primili nijedan gol."

Šef stručnog štaba crno-belih Aleksandar Stanojević ističe da duel sa OFK Beogradom ima veliki značaj za njegov tim pred derbi sa crveno-belima:

"Nastavljamo prvenstvo posle pauze. Svi koji su se vratili sa reprezentativnih obaveza su zdravi. Možda je neko umoran, videćemo da li ćemo nekoga da odmorimo. Znamo šta nas čeka. Važno je da se vratimo na pobednički kolosek. OFK Beograd ima ozbiljan tim, dosta mladih igrača i dobrog trenera. Znamo šta nas čeka. Više se bavimo nama nego ostalima, moramo naše probleme da rešimo. Znači nam mnogo utakmica protiv OFK Beograda, ne samo zbog derbija, već da hvatamo pozitivan talas."

Dva tima nisu odigrala nijedan prvenstveni susret više od osam godina, nakon što je OFK Beograd izgubio superligaški status. Poslednji prvenstveni susret odigrali su u februaru 2016. godine na stadionu FK Obilić, a plavo-beli su tada slavili nakon preokreta rezultatom 2:1 (0:1). Golove su tom prilikom postigli Vladimir Jovović i Marko Pavlovski za domaće i Darko Brašanac za Partizan. Zanimljivo je da su pre nešto manje od godinu dana na stadionu SC Teleoptik u Zemunu odigrali jedan prijateljski susret koji su crno-beli rešili u svoju korist rezultatom 2:1 (1:0). Golove su tom prilikom postigli Nemanja Nikolić i Samed Baždar za Partizan i Nenad Stanković za plavo-bele.