Fudbaleri Napolija pobedili suna gostujućem terenu Kaljari4:0, u utakmici četvrtog kola Serije A.

Napoli je poveo golom Đovanija Di Lorenca u 18. minutu, a prednost je udvostručio Hviča Kvarachelija u 66.

Treći gol postigaoje Romelu Lukaku u 70. minutu, a konačan rezultat postavio je Alesandro Buondžorno u trećem minutu nadoknade vremena Utakmica je u prvom poluvremenu bila prekinuta oko osam minuta zbog nereda na tribinama, nakon što su navijači Kaljarija isprovocirali navijače Napolija jednim transparentom.

Lukaku je pored gola upisao i dve asistencije

Navijači su ubacivali razne predmete na teren i gađali su se između ograde koja je odvajala domaće i gostujuće navijače. Igrači obe ekipe su tada otišli do svojih pristalica kako bi pokušali da ih smire.

Takođe, navijači su ubacivali i baklje na teren, a na smirivanje je pozvao i spiker na stadionu koji je pročitao saopštenje, pre nego što je utakmica nastavljena u 33. minutu.

Napoli je prvi na tabeli sa devet bodova, a Kaljari je i dalje bez pobede, sa dva boda zauzima pretposlednje 19. mesto.