Sudija Eko Agus Sugiharto završio je u bolnici zbog odluke da dosudi penal za gostujući tim u završnici utakmice.

Sulavezi je igrao sa dva igrača manje pošto su fudbaleri dvojica fudbalera tog tima dobili crvene kartone u 75. i 84. minutu.

Ono što je bilo okidač za nezapamćeni incident jeste jedanaesterac u 96. minutu.

Gosti su imali prednost (0:1) a Sugiharto je dosudio najblaže rečeno sumnjiv penal za domaćina, a fudbaleru Sulavezija je "pukao film".

Nokautirao je sudiju koji je izgubio svest. Na terenu su mu ukazivali pomoć pre nego što je prebačen u bolnicu.

Indonesian National Games: Central Sulawesi player punched referee as he awarded a penalty to the host team Aceh. Aceh was down 0-1 against 9 men Central Sulawesi at the additional time.
byu/ChollimaRider88 insoccer

Sulavezi se potom povukao sa terena u znak protesta zbog čega se Aceh plasirao u polufinale Kupa.