Fudbaleri zagrebačkog Dinama izgubili su danas kao gosti od poslednjeplasiranog Slaven Belupa 1:4, u sedmom kolu hrvatske lige.

Dinamo je poveo golom Bruna Petkovića u 32. minutu, dok je izjednačujući gol za Slaven Belupo postigao je Ljuban Crepulja u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Prednost domaćinu doneo je Adrijan Liber golom u 67. minutu, vođstvo je povećao Ivan Dolček golom u 74. minutu, da bi konačan rezultat postavio Ilija Nestorovski golom tri minuta kasnije.

Dinamo je osvojio sedam poslednjih titula hrvatske lige, dok im je ovo treći poraz zaredom, nakon poraza u derbiju od Hajduka iz Splita rezultatom 1:0 i ubedljivog poraza od Bajern Minhena u Ligi šampiona rezultatom 9:2.

Trener Dinama Sergej Jakirović smenjen je nakon poraza od Bajerna, dok je ekipu na današnjoj utakmici vodio Sandro Perković. Dinamo se nalazi na trećem mestu tabele sa 13 bodova, dok je Slaven Belupo ovom pobedom došao do pretposlednjeg mesta tabele sa četiri osvojena boda.

Dinamo naredno kolo dočekuje Lokomotivu, dok Slaven Belupo gostuje Gorici.

Arena Sport Sergej Jakirović i Vensan Kompani posle Bajern - Dinamo 9:2