Fudbaler Hofenhajma Maks Merštet (18) imao je evropski debi, odnosno odigrao je prvu utakmicu u evropskim takmičenjima u karijeri i ostavio je fantastičan utisak.

Nemački tim je zahvaljujući njegovoj majstoriji osvojio bod na gostovanju Mitjilandu u utakmici koja je završena rezultatom 1:1.

Vodeći gol za danski tim je postigao Dario Osorio u 42. minutu, a delovalo je da će domaćin osvojiti tri boda, ali je mladi Nemac, koji je ušao u igru u 73. minutu, u 90. minutu postigao fantastičan gol.

Pogledajte kako je Merštet doneo bod Hofenhajmu:

Merštet je sa 15 godina omladinsku školu Bajern Minhena zamenio Hofenhajmovom i to se ispostavilo kao dobra odluka.  Za prvi tim je prošle sezone kada je odigrao svega 11 minuta na jednoj utakmici. Ove sezone je beležio minute na dve utakmice Bundeslige i jednoj u Kupu Nemačke. Debitovao je u Ligi Evrope i za 17 minuta na terenu bio strelac.