Kadetske reprezentacije Srbije (U17)  slavila je u drugoj proveri sa Slovačkom posle preokreta i mnogo uzbuđenja sa 1:2 (1:0).

Domaćin je slavio pre dva dana (2:0), na istom mestu, u Sportskom centru slovačkog saveza u Senecu, a posle uvodnih minuta i ranog vođstva Slovačke, preko Lerinta iz penala, činilo se da će sve biti repriza.

Međutim selektor Radoslav Batak izvršio je u nastavku susreta veliki broj izmena, sačuvao energiju i intezitet neophodne za promenu rezultata, a igrač odluke bio je Aleksa Damjanović.

Momak koji iza sebe već ima učešće na kadetskom Prvenstvu Evrope, najpre je u 88. minutu doneo izjednačenje, posle VAR implementacije i penala u korist Srbije, a zatim u zaustavnom vremenu doneo zasluženu radost sebi i saigračima.

Posle dobro izvedenog kornera, Damjanović je bio najviši u skoku i doneo pobedu Srbiji.