Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su danas na svom terenu Sent Žiloa 2:1, u prvom kolu Lige Evrope.

Prednost Fenerbahčeu doneo je Čaglar Sojundžu u 26. minutu.

Vođstvo Fenerbahčea povećao je štoper Sent Žiloa Kristijan Berdžes autogolom u 82. minutu.

Konačan rezultat postavio je defanzivac gostiju Ros Sajks golom u četvrtom minutu nadoknade drugog poluvremena. Asistenciju je zabeležio Franjo Ivanović, koji je dva minuta ranije promašio penal.

Defanzivac Sent Žiloa Kevin Mekalister dobio je crveni karton u 74. minutu, dok je fudbaler Fenerbahčea Brajt Osaji-Semjuel crveni karton zaradio u 90. minutu utakmice, nakon što je tri minuta ranije dobio prvi žuti karton.

Doskorašnji kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić ušao je u igru u 65. minutu za ekipu Fenerbahčea, umesto Irfana Kahvedžija.

Fenerbahče se nalazi na osmom mestu ukupnog plasmana, dok je Rojal Union na 31. poziciji.

Fenerbahče će u narednom kolu gostovati Tventeu, dok će Sent Žiloa dočekati Bode Glimt.

U drugoj večerašnjoj utakmici prvog kola Lige Evrope, ;Rendžers je na gostujućem terenu pobedio Malme 2:0.

Prednost Rendžersu doneo je Nedim Bajrami golom u prvom minutu utakmice.

Konačan rezultat postavio je Ros Makosland golom u 76. minutu.

Rendžers se nalazi na četvrtom mestu ukupnog plasmana, dok se Malme nalazi na 34. poziciji.

Rendžers će u narednom kolu dočekati Lion, dok će Malme igrati na gostujućem terenu protiv Karabaga