Fudbaleri Njukasla i Mančester sitija odigrali su nerešeno 1:1 u okviru 6. kolaPremijer lige Engleske.

Đapmion je na teško gostovanje došao bez Rodrija koji je zbog povrede prednjih ukrštenih ligamenata završio sezonu, kao i bez glavnog kretivca Kevina De Brujnea.

Gosti su došli do prednosti u 35. minutu pogotkom Gvardiola, ali je Aron Gordon poravnao rezultat u 58. minutu meča udarcem sa bele tačke.

Može se reći da je u većini meča ekipa Njukasla imala terensku inicijativu koju nisu uspeli da krunišu.

Siti je imao zrelije prilike, a Foden se obrukao u 73. minutu kada je mogao da donese svom timu tri boda.

Izabranici Pepa Gvardiole u sledećem meču gostuju Slovanu iz Bratislave u sklopu drugog kola Lige šampiona, a Njukasl sledećeu prvog oktobra u Liga kupu dočekati Vimbldon.

Što se tabele tiče Siti je id alje na prvom mestu, ali će Liverpul i Aston Vila eventualnim trijumfima imati priliku da ih preteknu.

Redsi će u goste Vulverhemptonu, dok će Vila sutra na noge Ispviču.