Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Holštajn Kila, u utakmici šestog kola Bundeslige.

Bajer je poveo golovima Viktora Bonifejsa u četvrtom i Jonasa Hofmana u osmom minutu, a kod oba pogotka asistirao je Esekjel Palasios.

Bonifejs je zatresao mrežu i u 26. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnoglogije gol poništen zbog ofsajda.

Holštajn je smanjio zaostatak u petom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Maksa Gešvilija, a bod novajliji u ligi obezbedio je Jan-Fite Arp iz jedanaesterca u 69. minutu.

Posle dva uzastopna remija aktuelni šampion Bajer je peti na tabeli sa 11 bodova, dva boda manje i utakmicom više od vodećeg Bajerna iz Minhena.

Holštajn je i dalje bez pobede u ligi i pretposlednji je 17. sa dva boda.

Fudbaleri Union Berlina pobedili su na svom terenu Borusiju Dortmund 2:1.

Domaći su poveli u 26. minutu kada je strelac bio Kevin Fogt iz jedanaesterca, a prednost je udvostručio Jorbe Vertesen u 45. minutu.

Jedini gol za Dortmund postigao je Julijan Rijerson u 62. minutu.

Berlinska ekipa je šesta na tabeli sa 11 bodova, a Dortmund ima bod manje na sedmom mestu.

Fudbaleri Frajburga pobedili su u Bremenu Verder 1:0, golom Ricua Doana u 75. minutu.

Frajburg se popeo na treće mesto na tabeli sa 12 bodova, a Verder zauzima 10. mesto sa osam bodova.

Volfsbrug je na gostujućem terenu pobedio Bohum 3:1, a kasnije igraju Sankt Pauli - Majnc.