Fudbaleri Selte iz Viga pobedili su na gostujućem terenu Las Palmas 1:0, u devetom kolu španske La Lige.

Pobedonosni gol za Seltu postigao je Borha Iglesijas u 28. minutu.

Gol koji je postigao vezista Selte Vilijot Svedberg u 17. minutu poništen je zbog ofsajda.

Fudbaler Selte Ilaj Moriba dobio je crveni karton u 54. minutu, dok je njegov saigrač Ijago Aspas isključen sa utakmice dva minuta kasnije.

Selta je deveta na tabeli sa 13 bodova, dok je Las Palmas poslednji sa tri boda.

Selta će u narednom kolu u Vigu dočekati Real Madrid, dok će Las Palmas igrati na gostujućem terenu protiv Valensije.

Rajo Valjekano pobedio je na gostujućem terenu Valjadolid 2:1.

Prednost Valjadolidu doneo je Selim Amalah golom u 51. minutu, a izjednačenje Rajo Valjekanu Horhe de Frutos pogotkom šest minuta kasnije.

Pobedonosni gol za Rajo Valjekano postigao je Horhe de Frutos u 80. minutu.

Rajo Valjekano je osmi na tabeli sa 13 bodova, dok je Valjadolid na 19. mestu sa pet bodova.

Rajo Valjekano će u narednom kolu igrati na gostujućem terenu protiv Majorke, dok će Valjadolid igrati u Vitoriji protiv Alavesa.