Pobedonosni gol za Vels postigao je Heri Vilson u 36. minutu iz penala.

U drugoj utakmici iste grupe, Turska je na gostujućem terenu u Rejkjaviku pobedila Island 4:2.

Prednost Islandu doneo je Ori Oskarson golom u trećem minutu, a izjednačenje Turskoj Irfan Kahvedži pogotkom u 63. minutu.

Vođstvo Turskoj doneo je Hakam Čalhanoglu u 67. minutu iz penala, a izjednačenje Islandu Andri Gudjonsen pogotkom u 83. minutu.

Prednost Turskoj vratio je Arda Guler golom u 88. minutu, a konačan rezultat postavio je Kerem Akturkoglu pogotkom u petom minutu nadoknade vremena drugog poluvremena.

Vezista Turske Hakan Čalhanoglu promašio je jedanaesterac u 53. minutu.

Turska je prva na tabeli sa 10 bodova, Vels drugi sa osam bodova, Island treći sa četiri boda i Crna Gora četvrta bez osvojenog boda.

Vels će u narednom kolu 16. novembra igrati na gostujućem terenu protiv Turske, dok će Crna Gora u Podgorici dočekati Island.

Fudbaleri Ukrajine su na svom terenu u Vroclavu odigrali nerešeno protiv Češke 1:1, u grupi 1 "B" divizije Lige nacija.

Prednost Češkoj doneo je Lukaš Červ golom u 18. minutu, a izjednačenje Ukrajini Artem Dovbik pogotkom u 53. minutu iz penala.

Gol defanzivca Češke Martina Vitika u trećem minutu nadoknade vremena prvog poluvremena poništen je zbog ofsajda.

Ukrajina je četvrta na tabeli sa četiri boda, dok je Češka prva sa sedam bodova.

Ukrajina će u narednom kolu igrati na gostujućem terenu u Batumiju protiv Gruzije, dok će Češka igrati u Tirani protiv Albanije.

U grupi 1 "C" divizije Lige nacija, Švedska je na gostujućem terenu u Talinu pobedila Estoniju 3:0.

Prednost Švedskoj doneo je Sebastijan Nanasi u 29. minutu, a vođstvo je uvećao isti igrač pogotkom osam minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Viktor Đekereš golom u 66. minutu.

Švedska je prva na tabeli sa 10 bodova, dok je Estonija treća sa tri boda Švedska će u narednom kolu u Solni dočekati Slovačku, dok će Estonija igrati na gostujućem terenu protiv Azerbejdžana.