Srpski golgeter Luka Jović je na današnji dan pre tačno šest godina postao svetska senzacija.

Naime Jović je u dresu Ajntrahta postigao čak pet golova u poberdi protiv Fortune od 7:1 u u utakmici Bundeslige.

Pre tačno šest godina srpski napadač Luka Jović potvrdio je reputaciju golgeterske senzacije u dresu nemačkog Ajntrahta.

Jović je mrežu gostujućeg tima pogađao u 26, 34, 55, 69. i 72. minutu, a asistent kod prvog i trećeg gola mu je bio Filip Kostić. Treći Srbin koji je tada igrao u Ajntrahtu, Mijat Gaćinović, takođe je igrao svih 90 minuta.

Jović je u dresu Ajntrahta, zbirno, postigao 25 golova na 54 utakmice i sebi obezbedio transfer karijere - prelazak u madridski Real.

Na žalost od tada mu je karijera krenula stranputicom. Vratio se iz Madrida u Ajntraht, potom je igrao i za Fiorentinu, odakle je sebi isposlovao potpis za još jednog evropskog giganta, ekipu Milana.

Luka danas nije ni bleda senka nekadašnje gol-mašine što ne znači da ga ponovo nećemo gledati u sličnim izdanjima.

I sam se na današnji dan prisetio svog blistavog momenta karijere - podelio je na svom Instagramu svih pet pogodaka koje je postigao tog dana.