Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su  na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta 2:1, u sedmom kolu Bundeslige.

Prednost Ajntrahtu doneo je Omar Marmuš golom iz penala u 16. minutu, a izjednačenje Bajeru Robert Andrih pogotkom u 25. minutu.

Pobedonosni gol za Bajer postigao je Viktor Bonifejs u 72. minutu.

Bonifejs je u devetom minutu promašio penal.

Bajer Leverkuzen je četvrti na tabeli sa 14 bodova, dok je Ajntraht iz Frankfurta peti sa 13 bodova.

Bajer Leverkuzen će u narednom kolu igrati u Bremenu protiv Verdera, dok će Ajntraht iz Frankfurta igrati u Berlinu protiv Uniona.

RB Lajpcig je na gostujućem terenu pobedio Majnc 2:0.

Prednost Lajpcigu doneo je Ćavi Simons golom u 20. minutu, a konačan rezultat postavio je Vili Orban pogotkom u 37. minutu.

RB Lajpcig je prvi na tabeli sa 17 bodova, dok Majnc zauzima 11. mesto sa osam bodova.

RB Lajpcig će u narednom kolu dočekati Frajburg, dok će Majnc dočekati Borusiju Menhengladbah.

Frajburg je na svom terenu pobedio Augzburg 3:1.

Prednost Frajburgu doneo je Vinćenco Grifo golom u 34. minutu, a uvećao ju je Filip Linhart pogotkom tri minuta kasnije.

Treći gol za Frajburg postigao je Kristijan Gunter u prvom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je napadač Augzburga Filip Tic pogotkom u 65. minutu.

Frajburg je drugi na tabeli sa 15 bodova, dok Augzburg zauzima 15. mesto sa sedam bodova.

Frajbrug će u narednom kolu igrati na gostujućem terenu protiv RB Lajpciga, dok će Augzburg dočekati Borusiju Dortmund.

U ostalim utakmicama, Borusija Menhengladbah je na svom terenu pobedila Hajdenhajm 3:2, a Hofenhajm je na svom terenu u Zinshajmu pobedio Bohum 3:1.