Fudbaleri Arsenala i Liverpula odigrali su nerešeno 2:2 u derbiju devetog kola Premijer lige.

Bukajo Saka je svojim 50. golom u Premijer ligi doveo Arsenal u vođstvo u osmom minutu.

Nije se dugo čekalo na odgovor Liverpula. Samo deset minuta kasnije Virdžil van Dajk posle gužve u petercu domaćina glavnom šalje loptu u mrežu.

Domaćin je poveo ponovo u 43. minutu golom Mikela Merina. VAR sistem je proveravao eventualni ofsajd, ali je igrač Arsenala za broj manji kopačke bio iza Van Dajka.

Konačan rezultat je postavio ko drugi nego Mohamed Salah. Sjajna akcija gostujućeg tima u 81. minutu potekla je od Aleksandera-Arnoldsa koji je dugom loptom uposlio Nunjeza, a ovaj iz prve uposlio Salaha.

Remi na "Emirejtsu" najviše odgovara Mančester sitiju koji je sada prvi sa bodom više u odnosu na Liverpul.

"Građani" posle devet kola imaju 23 boda, Liverpul 22, a Arsenal i Aston vila po 18.