Fudbaleri Intera i Juventusa podelili su bodove u 252. derbiju Italije, a rezultat je bio 4:4 (3:2).

Malo je reći da smo gledali spektakl, a ovo je bila najbolja utakmica sezone u svim šampionatima.

Reprezentativac Srbije Dušan Vlahović postigao je izjednačujući gol u 20. minutu, a teren je napustio 56 minuta kasnije.

Ovo je bio prvi Ducijev gol protiv Intera na Meaci, a prekinuo je negativan niz.

Inter je poveo golom Zijelinskog sa bele tačke u 15. minutu, odgovorio je Vlahović 5 minuta kasnije, a rezultat je u korist Juvea preokrenuo Vea samo šest minuta kasnije.

Nije dugo trajala radost gostiju, Mhiktraijan je na asistenciju Tirama izjednačio u 35. minutu meča.

Samo minut kasnije, novi šok za goste iz Torina.

Damfris je igrao rukom, dosuđen je još jedan penal, a Zijelinski je ponovo bio precizan za prednost Intera 3:2.

Drugo poluvreme startovalo je dominacijom Intera, a to je potvrdio Damfris lepim golom posle kornera u 53. minutu.

Delovalo je da je Juventus nokautiran, domaći su nastavili sa napadima, a u finišu šok.

Jidiz je prvo fenomenalinim pogotkom posle prodora u 72. minutu smanjio na 4:3, da bi 10 minuta kasnije uspeo da se najbolje snađe u kaznenom prostoru Intera i postavi, ispostaviće se konačan rezultat!

Ako sve uzmemo u obzir, možda je podela bodova i najrealniji rezultat, a ljubitelji fudbala uživali su u ovom spektaklu!

Inter se nalazi na drugom mestu Serije A sa 18 osvojenih bodova, dok je Juventus poziciju ispod uz bod manje.