Dimitrije Vasiljevic/STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde i Mladosti odigrali su nerešeno 2:2 (2:0) u okviru drugog kola Superlige Srbije!

Golove za Mladost postigli su Endiaj u 19. i Ćirković u 35. minutu.

Strelci za crveno-bele bili su Duarte u 86. minutu i Endiaj pet minuta kasnije.

Imali su gosti pobedu u džepu, ali su sve prosuli za pet minuta.

Krenula je Zvezda silovito, ređali su se napadi ispred Stamenkovića, ali je falila završnica.

Kazna je stigla u 19. minutu. Ibrahim Endiaj je postigao gol, prvobitno je bila podignuta ofsajd zastavica, ali je nakon intervencije iz VAR sobe pogodak priznat.

Ovo nije pokolebalo Milojevićeve izabranike, nastavili su sa napadima, ali kao i do tada, svi šutevi su završavali ili van okvira gola ili u rukama Stamenkovića.

Potpuni šok se dogodio u 35. minutu. Hvang je napravio faul na ivici šesnaesterca, Pejović je šutirao iskosa iz slobodnog udarca, odbranio je to Ilić, ali se lopta odbila do Ćirkovića koji postiže pogodak nakon velike gužve u kaznenom prostoru.

Borbeni gosti su se silovito branili, a igrali su pametno i iskusno te se sa ovim rezultatom otišlo na pauzu.

Zvezda je ponovo pritiskala od starta drugog poluvremena, ređale su se prilike, korneri, ali jednostavno lopta nije htela u gol.

Nisu ni napadi bili sjajni, crveno-beli su često komplikovali pred golom Stamenkovića koji je pokazao klasu u poznim godinama.

Ljubomirac je u 68. minutu dobio direktan crveni karton zbog starta nad Hvangom, bunili su se fudbaleri Mladosti, ali je sudija bio neumoljiv!

Lučanci su se kompletno povukli sa 10 igrača u polju, a odbrana je funkcionisala besprekorno.

Crveno-beli su na sve načine pokušavali, a Duarte je na asistenciju Jovanovića uspeo da smanji rezultat glavom.

Usledio je još žešći pritisak, a Endiaj je izjednačio u 91. minutu. Svi igrači Zvezde su bili na polovini Mladosti, napadi su bili žestoki, a domaće fudbalere su zanimala samo tri boda. Zvezda je imala 37 šuteva, 19 kornera, ali nisu uspeli da dođu do pobede!

Kiks šampiona već u drugom kolu domaćeg šampionata!

CRVENA ZVEZDA - MLADOST LUČANI 2:2 (0:2)

Tok meča:

Drugo poluvreme:

98. minut - Kraj utakmice, podela bodova na Marakani!

94. minut - Pritisak Zvezde ne jenjava, žele do tri boda!

91. minut - GOOL! Endiaj donosi izjednačenje!

Sedam minuta nadoknade vremena!

90. minut - Novi korner za Zvezdu. Fudbaleri Mladosti su više na zemlji nego na terenu u poslednjih pet minuta!

86. minut - GOOL! Duarte smanjuje rezultat! Lepa asistencija Jovanovića i realizacija špica Zvezde glavom!

84. minut - Nova promena kod Zvezde, Kanga na terenu!

81. minut - Novi udarac Kataija, ponovo preko gola!

80. minut - Pribaković menja Ćirića!

77. minut - Još jednom Katai glavom, ali pored gola! Ovo je bio 30. šut igrača Crvene zvezde!

76. minut - Novi kornjer za Zvezdu , ali ni posle udarca iz ugla broj 13 nema promene rezultata.

71. minut - Šutirao je opasno Hvang, lopta se odbila do Kataija koji je šutirao preko gola!

68. minut - Crveni karton za Ljubomirca. Nagazio je Hvanga neoprezno. Sudija Ilić bio je neumoljiv.

66. minut - Lazar Jovanović menja Mimovića. Milojević sve karte baca na napad.

65. minut - Komplikuje Zvezda pred golom Mladosti, Endiaj je bio u prilici, ali umesto da šutira, odložio je loptu do Hvanga i upropastio još jednu izglednu priliku.

61. minut - Sve pršti na terenu. Duarte je promašio najbolju priliku u dugom delu igre. Stamenković je vrhovima prstiju skinuo loptu u korner posle udarca Brazilca. Hvang je nakon toga centrirao, ali opet sjajni Stamenković!

56. minut - Sedmi korner za Crvenu zvezdu, u prilici je bio Điga, ali još jedan udarac iz ugla pošto je nejgov šut bio izblokiran. Katai je bio u prilici, ali opet bez gola!

54. minut - Novi korner, nova prilika, ista realizacija. Šut Đige preko gola!

52. minut - Šut Hvanga, još jednom preko gola!

47. minut - Pritisak Zvezde od starta drugog dela igre, Endiaj je probao, samo korner.

46. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi, Duarte i Mijailović menjaju Dalsija i Pumu. Promena i u Mladosti Varjačić menja Endiaja.

Prvo poluvreme:

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut - Prilika za Kataija, ali još jednom bez gola!

44. minut - Šutirao je Dalsio, slabo! Napadi Zvezde su nedorečeni.

41. minut - Šutirao je Ilić, ali slabo. Zvezda hitno mora nešto da menja ukoliko želi pozitivan rezultat!

37. minut - GOOOOOL! Mladost vodi 2:0!

ZVEZDA I MLADOST PODELILI PLEN NA MARAKANI! Lučanci bili NA PRAGU SENZACIJE, na kraju zadovoljni BODOM!  Youtube

Pejović je šutirao iskosa iz slobodnog udarca, odbranio je to Ilić, ali se lopta odbila do Ćirkovića koji postiže pogodak nakon velike gužve u šesnaestercu. Šampion je na konopcima!

36. minut - Mladost preti iz kontre. Hvang je srušio ofanzivca tima iz Lučana. Slobodan udarac sa ivice šesnaesterca. Korejac je dobio žuti karton!

33. minut - Žuti karton za Tumbasevića. Kapiten Mladosti prvi dobija javnu opomenu!

30. minut - Pritisak Zvezde, prvo je probao Katai, pa Hvang, pa onda i Puma, Saša Stamenković je začarao svoju mrežu!

29. minut - Još jedan pokušaj glamov, ovog puta Katai, ali pravo u golmana gostiju.

27. minut - Ilić je centrirao, a Spajić imao priliku da donese izjednačenje svom timu, ali je šutirao preko gola. Zvezda pokušava, ali nikako ne nalazi način da probije Stamenkovića.

19. minut - GOOOL, Mladost vodi golom Endiaja!

Lepa akcija Mladosti, Ćirić je dobio odličnu loptu, potom je sačekao, dodao je u šesnaesterac Krsmanoviću, a onda je Endiaje postigao gol. Sudija je prvobitno dosudio ofsajd, ali je VAR soba intervenisala, te je pogodak Mladosti priznat.

17. minut - Pokušao je KAtai levom nogom, ali je izblokiran. Mladost je pokušala iz kontre, ali je Endiaj šutirao nebu pod oblake.

14. minut - Prvi korner za Zvezdu, Hvang je centrirao, ali je Spajić šutirao preko gola!

11. minut - Puma je tukao sa 25 metara, ali pravo u Stamenkovića!

8. minut - Ima Zvezda terensku inicijativu, ali bez ozbiljnije pretnje po gol Stamenkovića.

4. minut - Dobra prilika za Zvezdu, Ilić je pokušao glavom, ali nije bio precizan!

1.minut - Počela je utakmica na Marakani!

Sastavi:

Zvezda: M. Ilić - Mimović, Spajić, Điga, Rodić - Dalsio, Hvang - Puma, L. Ilić, Katai - Endiaj

Mladost: Stamenković - Ćirković, Joksimović, Krsmanović, Udovičić - Andrić, Pejović, Tumbasević - Ćirić, Ljubomirac - Endiaj

Pre meča:

Šerif Endiaj dobio je nagradu za najboljeg strelca crveno-belih u prošloj sezoni.

Fudbalere Crvene zvezde od 20 časova dočekuju Mladost iz Lučana u okviru drugog kola Superlige Srbije na stadionu Rajko Mitić.

Ova utakmica dolazi posle ubedljivog trijumfa crveno-belih protiv novog superligaša Jedinstva Ub rezultatom 4:0.

Izabranici Vladana Milojevića su apsolutni favoriti u predstojećem duelu, a istorijski je Zvezda protiv Mladosti postigla čak 96 pogodaka, tako da se navijači nadaju da bi večeras mogla da se probije stotka.

Vladan Milojević:

- Mladost je iskusna ekipa, koja igra već dosta dugo zajedno. Prošle godine su bili vrlo dobro plasirani, učestvovali su u plej-ofu. Igrali su utakmice među prvih osam ekipa i pokazali su svoj kvalitet. Mladost iz Lučana je tim koji dosta dobro “drži” prostor i nezgodni su u tranziciji. Moramo da obratimo pažnju na sve segmente, baš iz tog razloga što su iskusna ekipa. Mogu brzo da nam naprave problem - rekao je trener Crvene zvezde pred meč.