EPA/PETER KLAUNZER

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u plej-of fazu Lige Evrope.

Crno-beli su u revanšu odigrali 2:2 protiv Lugana posle produžetka, pa ih je poraz u Beogradu (0:1) skupo koštao.

Tim Aleksandra Stanojevića se seli u kvalifikacije za Ligu konferencija, gde će igrati protiv Belgijskog Genta.

Partizan je dva puta vodio u Tunu, gde Lugano igra domaće utakmice. Zahid je u 44. minutu doveo crno-bele u vođstvo. Međutim, Stefen je već na startu drugog poluvremena doneo izjednačenje svom timu.

Partizan je ponovo stigao do željenog rezultata golom Svetozara Markovića u 67. minutu. Rezultat 2:1 je ostao do kraja, pa su igrani produžeci. A u njima je Partizan imao igrača više pošto je u 87. minutu Hajdari dobio drugi žuti karton.

I umesto da to iskoriste, crno-beli su katastrofalno reagovali u 111. minutu. Medina je propustio jednu loptu, a Mahmud je sproveo iz bliza u mrežu za 2:2.

LUGANO - PARTIZAN 2:2 (0:1)

(Prva utakmica 1:0)

2. PRODUŽETAK

117. minut - Dvostruka izmena u Luganu

Izlaze Mahu i Stefen, ulaze Brault i Markes.

115. minut - Stefen dobija žuti karton

Fauliran je Jurčević.

113. minut - Izmena u Partizanu

Bibras Natho menja Kervina Arijagu.

112. minut - Žuti karton za strelca gola

Mahmud je opomenut, jer je gol proslavio sa navijačima na tribini.

111. minut - GOOOL! Lugano stiže do izjednačenja - 2:2

Au, kakav kiks crno-belih u odbrani. Lugano sa igračem manje postiže gol. Centaršut sa desne strane, Medina nije skočio, a lopta je pala na nogu Mahmudu koji je šalje u mrežu.

109. minut - Marković šutira u okvir gola

Marković glavom posle kornera šutira, Saipi brani.

109. minut - Auh, šansa za crno-bele

Arijaga je šutirao iz slobodnog udarca, lopta je nekog zakačila i prošla pored stative u korner.

1. PRODUŽETAK

102. minut - Trifunović šutira po sredini gola

Šansa za crno-bele, Grimaldo je centrirao sa desne strane, a mladi napadač Partizana glavom uputio šut po sredini gola.

95. minut - Velika prilika za Lugano

Vladi se probio po desnoj strani, izbio sam ispred Jovanovića, ali na sreću crno-belih je šutirao pored gola. Velika sreća za Partizan.

92. minut - Korner za Partizan

Nikolić je šutirao sa 15-tak metara, šut je izblokiran za korner.

2. POLUVREME

Gotov je regularni deo utakmice

Igraće se produžeci, 2x15 minuta. Partizan ima igrača više.

90+3. minut - Saldanja pokušao glavom

Napad crno-belih, Saldanja je pokušao glavom, ali nije to bio jak šut.

90. minut - Pokušao je Grimaldo

Partizan je pleo mrežu oko gola Lugana, Grimaldo je pokušao da bude junak, ali njegova "kifla" odlazi pored stative.

89. minut - Izmena u Partizanu

Ulaze Leonard Ovusu i Nemanja Trifunović, izlaze Gajas Zahid i Ksander Severina.

88. minut - Izmena u Luganu

Bislimi izlazi, ulazi Mai.

87. minut - Crveni karton za Hajdarija

Lugano ostaje sa igračem manje. Grimaldo je proterao kroz noge loptu Hajdariju, a ovaj ga faulirao i zaradio drugi žuti, samim tim i crveni karton.

86. minut - Jovanović ponovo spasava gol

Domaći tim je u naletu u poslednjim minutama. Šutirao je Štefen, bila je to nezgodna lopta koja je odskočila ispred gola Partizana, ali je Jovanović bio spreman. Posle kornera nije bilo opasnosti po crno-bele.

84. minut - Mahu pogađa spoljni deo mreže

Novi opasan napad domaće ekipe, Mahu je prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac i pogodio spoljni deo mreže.

82. minut - Prečka spasila Partizan

Ponovo Mahmud šutira glavom, ovog puta pogađa prečku.

82. minut - Jovanović brani

Auh, kakva prilika za Lugano. Mahmud je šutirao glavom sa pet metara, Jovanović paradom sprečio izjednačenje.

78. minut - Žuti karton za Aleksandra Stanojevića

Fauliran je Nemanja Nikolić, ali se španski sudija nije oglasio. Trener crno-belih Aleksandar Stanojević je zbog toga burno reagovao, kao i klupa crno-belih. Zato je strateg crno-belih zaradio žuti karton.

70. minut - Mujakić zaradio žuti karton

Defanzivac crno-belih je zbog faula ubeležen u beležnicu španskog sudije.

67. minut - GOOOL! Partizan ponovo vodi golom Markovića - 1:2

Zahid je izveo korner, pogodio je u "trepavicu" Markovića koji se nalazio u buketu igrača. Kapiten Partizana se poklonio i glavom sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu. Ukupni rezultat je ponovo izjednačen - 2:2.

PARTIZANOVA TRAGEDIJA U ŠVAJCARSKOJ: Crno-beli sa igračem više primili gol i ispali posle produžetka VIDEO  Youtube

67. minut - Jurčević šutira u okvir gola

Brani golman, korner za crno-bele.

64. minut - Dvostruka izmena u Partizanu

Kalulu i Zubairu izlaze, ulaze Nikolić i Grimaldo.

63. minut - Dvostruka izmena u Luganu

Izlaze Grbić i Aliseda, ulaze Mahu i Mahmud.

63. minut - Zubairu tik iznad gola

Pokušao je napada Partizana, ali nije bio precizan.

57. minut - Šansa za Prtizan

Severina je započeo akciju, Kalulu centrirao, Zubairu odložio za Arijagu koji šutira pored gola. Moglo je i bolje, ali je dobro da Partizan napada.

54. minut - Prva izmena u timu Lugana

Škeljkim Vladi menja Dos Santosa.

49. minut - Žuti karton za Hajdarija

Albijan Hajdari je sa dve ruke držao Saldanju i oborio ga na travu. Zaslužen žuti karton.

47. minut - GOOOL! Lugano je stigao do izjednačenja - 1:1

Rentao Stefen je strelac. Dobio je loptu u petercu crno-belih i plasirao je pored Jovanovića. Jeftin gol su primili gosti.

Saldanja menja Goha

Aleksandar Stanojević pojačava napad. U igru je ušao Mateus Saldanja, a izašao Goh.

Screenshot

1. POLUVREME

45+1. minut - Jovanović siguran

Papadopulos je šutirao iz daljine, golman Jovanović je siguran.

44. minut - GOOOL! Partizan vodi golom Zahida - 0:1

Majstorija Gajasa Zahida. Severina je povukao napad, prešao dvojicu fudbalera i uposlio Norvežanina koji je sa ivice šesnaesterca prevario kompetnu odbranu Lugana u sjajnim udarcem pogodio mrežu Lugana.

41. minut - Severina šutira u golmana

Kalulu je centrirao, Goh glavom vratio loptu do Severine koji mlako šutira u golmana Lugana.

39. minut - Zubairu promašio fudbal

Bila je to šansa da Partizan stvori najbolju šansu na utakmici. Severina je prošao po desnoj strani, centrirao, a Zubairu sam na oko 5-6 metara promašio loptu.

33. minut - Drugi žuti karton za crno-bele

Posle Arijage, upisan je i Zubairu, i to zbog prekršaja.

29. minut - Slobodan udarac za domaćina

Grgić je šutirao, međutim bio je neprecizan.

21. minut - Korner za Partizan

Zahid je izvukao korner, međutim nije bilo opasnosti po gol domaćina.

19. minut - Lugano preti iz prekida

Izveli su domaći fudbaleri dva kornera, oba puta je intervenisala odbrana Partizana.

17. minut - Arijaga prvi upisani u beležnicu sudije

Vezni fudbaler Partizana je dobio žuti karton zbog neopreznog starta.

16. minut - Kalulu u šansi

Napad Partizana je tekao po levoj strani, Zubairu je ubacio po zemlji, a Kalulu šutirao pored gola.

12. minut -Zubairu glavom preko gola

Solidan napad Partizana završen je kornerom. Posle ubacivanja s ugla, Zubairu je bio najviši u skoku, ali je šutirao glavom preko gola.

1. minut - Počela je utakmica u Tunu

Utakmice u Evropi Lugano kao domaćin igra u Tunu.

Kalulu u špicu

Napad Partizana na utakmici u Tunu predvodiće Aldo Kalulu. Iznenađenje, jer Kalulu nije klasičan špic kao što su to Saldanja, Đorđe Jovanović ili Nemanja Nikolić.

LUGANO - PARTIZAN

Stadion: Stokhorn arena, Tun

Sudija: Rikardo de Burgos (Španija)

LUGANO: Saipi – Zanoti, Papadopulos, Hajdari, Valensuela – Dumbija, Grgić – Stefen, Bislimi, Dos Santos - Aliseda.

PARTIZAN: Aleksandar Jovanović - De Medina, Marković, Mujakić, Jurčević - Zahid, Arijaga - Severina, Goh, Zubairu - Kalulu.

Fudbaleri Partizana u revanšu utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope jure gol zaostatka protiv Lugana.

Problem po crno-bele je činjenica da su poraz doživeli na svom terenu. Jedini pogodak na tom meču postigao je Mateo Zanoti.

Pobednik dvomeča igraće protiv Bešiktaša u plej-ofu za Ligu Evrope. Poraženi će nastaviti takmičenje u kvalifikacijama za Ligu konferencije, i to protiv pobednika dvomeča Silkeborg (Danska) - Gent (Belgija). Prva utakmica je završena rezultatom 2:2.

"Imamo negativan rezultat iz prve utakmice i nadu da možemo da idemo dalje jer je aktivan rezultat. Spremamo se, pokušavamo da uradimo nešto. Svi su zdravi, Saldanja je juče počeo da trenira te je i on u konkurenciji za tim. Sve nam je jasno, svi znamo šta trebamo da uradimo i tako se i spremamo", kazao je Stanojević.