BIRMANČEVIĆEVA SPARTA RAZBILA SALZBURG: Šahtjor odoleo u Bolonji

Odigrane su prve dve utakmice drugog dana nove sezone Lige šampiona

Niall Carson / PA Images / Profimedia

Fudbaleri Sparte iz Praga upisali su prvu pobedu u Ligi šampiona.

Češki klub je na svom terenu ubedljivo savladao Salzburg sa 3:0 (2:0).

U drugoj utakmici Bolonja i Šahtjor su u Italiji odigrali bez golova.

Sparta, za koju je od starta igrao srpski reprezentativac Veljko Birmančević, povela je veoma rano, već u 2. minutu. Strelac je bio Kairinen.

U smiraj prvog poluvremena Olatunji je povećao na 2:0, a konačan rezultat je postavio Lači u 58. minutu.

U drugom kolu, Sparta će 1. oktobra igrati na gostujućem terenu protiv Štutgarta, dok će Salcburg istog dana dočekati Brest.

Najbolju priliku na meču imao je Šahtjor u četvrtom minutu, ali je udarac Georgi Sudakova sa "bele tačke" odbranio golman Bolonje Lukaš Skorupski.

Bolonja će u drugom kolu 2. oktobra igrati na gostujućem terenu protiv Liverpula, dok će Šahtjor istog dana na svom terenu igrati protiv Atalante.

Uživo
20:38

Kraj utakmice u Pragu

Sparta je na svom terenu savladala Salzburg sa 3:0 (2:0)

Golove su postigli Kairinen u 2. minutu, Olatundži u 42. minutu i Lači u 58. minutu.

20:04

Sparta - Salzburg 3:0

Kuazim Laći je strelac u 58. minutu. Lažnjakom je izbacio protivničke igrače i maltene se ušetao u gol gostiju.

19:41

Sparta - Salzburg 2:0

Viktor Olatundži je iznenada došao do lopte iza leđa odbrane austrijskog tima i iz prve poslao loptu u suprotan ugao.

19:01

Šahtjor nije iskoristio penal

Poš je skrivio penal. Georgij Sudakov ga je izveo, ali je golman Bolonje Skorupski odbranio.

18:48

Sparta - Salzburg 1:0

Tek što je počel utakmica, češki tm je poveo. Haraslin je uputio jak šut, golman gostju Blasvič odbranio, ali je lopta stigla do Kana Kairinena koji je poslao loptu u mrežu.

18:47

Počele su utakmice

Lopta se zakotrljala u Pragu i Bolonji

18:36

Birmančević starter, Ratkov na klupi

Od srpskih reprezentativaca, Veljko Birmančević startuje za tim Sparte, dok je Petar Ratkov rezervista za Salzburg.