BARSELONA PALA NA KOLENA PRED KNEŽEVIMA: Samardžićeva Atalanta odolela Arsenalu, Atletiko u poslednjim sekundama dao gol za pobedu nad Lajpcigom

Odigrano je kompletno prvo kolo Lige šampiona

MIGUEL MEDINA / AFP / Profimedia Liga šampiona, Barselona, Monako

Utakmicama u Monaku, Brestu, Madridu i Bergamu završeno je prvo kolo Lige šampiona.

Atalanta našeg Lazara Samardžića odolela je Arsenalu. Meč u Bergamu je završen bez golova.

Fudbaleri Monaka priredili su veliko iznenađenje savladavši Barselonu na svom terenu sa 2:1 u prvom kolu Lige šampiona.

Barselona je rano, već u 11. minutu, ostala sa igračem manje. Golove za domaći tim su postigli Akliuče u 16. i Ilenikena u 71. minutu, dok je gol za Barselonu postigao Lamine Jamal u 28. minutu.

Atletiko je posle preokreta u Madridu savladao Lajpcig sa 2:1. Gosti su poveli golom Šeška u 4. minutu, a preokret su doneli Grizman u 28. i Himenez u 90. minutu.

Istorijsku prvu pobedu ostvarila je ekipa Bresta. Francuzi su na svom terenu savladali Šturm iz Graca sa 2:1. Domaćin je poveo golom Magnetija u 25. minutu. Gosti su izjednačili u prvom minutu zaustavnog vremena prvog poluvremena autogolom Fernandesa. Pobedu Francuzima je doneo Sima u 56. minutu.

Uživo
22:51

Atletiko - Lajpcig 2:1

Atletiko je golom Himeneza u 90. minutu stigao do preokreta protiv Lajpciga.

22:32

Monako - Barselona 2:1

Golom Ilenikene u 72. minutu Monako je drugi put poveo protiv Barselone.

22:15

Brest - Šturm 2:1

Francuski tim ponovo vodi od 56. minuta. Abdala Sima je strelac. Sjajno se snašao u petercu gostiju i poslao loptu u mrežu.

22:08

Odbrana sezone golmana Arsenala

Atalanta je dobila penal, Mateo Retegi ga je izveo, ali je Raja odbranio. Lopta se odbila na glavu Retegija koji je šutirao u prazan deo gola, ali se Raja sa drugog kraja gola uzdigao i uspeo da zaustavi loptu na samoj gol-liniji. Odbrana sezone!

Monako - Barselona 1:1

Ko drugi, ako ne Lamine Jamal. Duga lopta ka mladom napadaču Barselone, primio je, krenuo u sredinu i onda sa ivice šesnaesterca pogodio za izjednačenje.

21:30

Atletiko - Lajpcig 1:1

Domaćin stiže do izjednačenja u 28. minutu. Strelac je Antoan Grizman.

21:27

Brest - Šturm 1:0

Istorijski trenutak u Francuskoj, Brest na debiju u Ligi šampiona stiže do prvog gola. Defanzivac Šturma Stanković je loše izbacio loptu, Magneti je poklopio i pogodio mrežu.

21:22

Majkl Džordan gleda meč u Kneževini

Legendarni košarkaš nalazi se na tribinama stadiona u Monaku, gde gostuje Barselona.

Frederic DIDES/PANORAMIC / Panoramic / Profimedia  Majkl Džordan

21:17

Monako - Barselona 1:0

Vode domaćini od 16. minuta golom Magnesa Akliučea. Barselona je prethodno ostala sa igračem manje pošto je isključen Erik Garsija. Akliuče se prošetao kroz odbranu Barselone i šutem u bliži ugao iznenadio Ter Štegena.

21:05

Atletiko - Lajpcig 0:1

Prvi gol u večernjem terminu postigao je Benjamin Šeško. Lajpcig je posle sjajne kontre poveo u Madridu. Napadač nemačkog tima je naleteo na odbijenu loptu od strane golmana Oblaka i glavom lobovao odbranu Madriđana.

21:02

Počele su utakmice

Igra se u Monaku, Bergamu, Madridu i Brestu.

20:07

Sastavi: Monako - Barselona

MONAKO (4-2-3-1): Kun – Vanderson, Kerer, Salisu, Singo – Zakarija, Kamara – Akliuš, Minamino, Ben Segir – Embolo
BARSELONA (4-2-3-1): Ter Štegen – Kunde, Kubarsi, Martines, Blade – Kasado, Garsija – Jamal, Pedri, Rafinja – Levandovski

20:07

Sastavi: Atalanta - Arsenal

ATALANTA (3-4-2-1): Karneseki – Đimšiti, Hijen, Kolašinac – Zapakosta, De Ron, Ederson, Ruđeri – De Ketelare, Lukman – Retegi
ARSENAL (4-2-3-1): Raja – Vajt, Saliba, Gabrijel, Timber – Parti, Rajs – Saka, Haverc, Martineli – Žezus

20:06

Sastavi: Atletiko Madrid - Lajpcig

ATLETIKO MADRID (4-4-2): Oblak – Le Norman, Himenes, Reinildo – Ljorente, De Pol, Koke, Rikelme – Grizman, Korea – Alvares
LAJPCIG (4-2-2-2): Gulači – Henriks, Lukeba, Orban, Raum – Vermeren, Haidara – Simons, Nusa – Openda, Šeško

20:06

Sastavi: Brest - Šturm

BREST (4-3-3): Bizo – Lala, Šardone, Kulibali, Amavi– Kamara, Fernandes, Magenti – Fevr, Ažork, Sima

ŠTURM (4-3-1-2): Šerpen – Gazibegović, Aivu, Vutrih, Laval – Horvat, Gorenc Stanković, Kiteišvili – Boving – Birteh, Jata

16:00

Omladinci Crvene zvezde poraženi od Benfike

Omladinci Crvene zvezde porazom su otvorili svoju epizodu u Ligi šampiona za mlade.
Danas je od izabranika Nenada Milijaša bila bolja Benfika, koja je u glavnom gradu Srbije slavila pobedu rezultatom 2:1.
Najbolji igrač na utakmici bio je Gustavo Varela koji se dva puta upisao u strelce, najpre u 13. a potom i u 51. minutu. Jedini gol za crveno-bele postigao je Andrija Maksimović u 57. minutu.

15:57

Do sada su postignuti sledeći rezultati:

Juventus - PSV 3:1, Jang Bojs - Aston Vila 0:3, Bajern - Dinamo Zagreb 9:2, Milan - Liverpul 1:3, Real - Štutgart 3:1, Sporting - Lil 2:0, Bolonja - Šahtjor 0:0, Sparta - Salzburg 3:0, Briž - Borusija Dortmund 0:3, Seltik - Slovan 5:1, Mančester siti - Inter 0:0, PSŽ - Đirona 1:0.