BENFIKA NA TURSKI POGON SLAVILA NA MARAKANI: Zvezda igrala i promašivala, portugalski velikan na iskustvo i klasu odneo bodove!

CRVENA ZVEZDA - BENFIKA 1:2 (0:2)

Nemanja Nikolić

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Benfike rezultatom 1:2, u utakmici 1. kola Lige šampiona.

U prvom poluvremenu Zvezda je igrala, pritiskala, stvarala šanse, ali je Benfika davala golove.

Pokušavali su Ivanić, Duarte, Silas, ali bez uspeha.

Portugalci su poveli preko Akturkoglua u 9. minutu. Brza akcija gostiju po desnoj strani, a Kokču se nakon ubačene lopte najbolje snašao u petercu crveno-belih.

Benfika je duplirala prednost 20 minutA kasnije. Sjajan gol postigao je Kokču iz slobodnog udarca.

Zvezda je imala veliki hendikep u 25. minutu kada je mladi desni bek Mimović zbog povrede morao da napustio teren, zamenio ga je Dalsi.

Tada je Elšnik prešao na levog, a Seol na desnog beka.

U nastavku meča velika inicijativa Zvezde.

Crveno- beli su bili makismalno agresivni, pritiskali, imalo mnoštvo kornera,ali bez realizacije.

Milojević je probao izmenama, i to je donelo rezultat

Rezervisti su kreirali akciju kod pogotka Zvezde.

Milson je smanjio u 86. minutu na asistenciju Šerifa.

Zvezda je napadala do kraja utakmice, ali promene rezultata nije bilo i portugalski velikan je odneo tri boda.

U narednom kolu 1. okotobra Zvezda gostuje Interu.

Benfika će dan kasnije dočekati Atletiko Madrid.

Uživo
20:41

Kraj, pobeda Benfike!

Velika inicijativa Zvezde nakon postignutog gola, ali Portugalci su nekako odoleli i odneli tri boda iz Beograda.

20:35

Ovako je Zvezda smanjila na Marakani

20:33
20:26

Nova izmena u Zvezdi

82. minut - Krunića menja Luka Ilić.

20:24

Benfika je umrtvila utakmicu

78. minut - Portugalci su uspeli da smire nalete Zvezde i polako privode meč kraju.

20:16

Dvostruka izmena u Zvezdi

70. minut- Umesto Olajinke i Duartea u igri su Šerif i Milton.

20:11

Olajinka u šansi

66. minut - Prošao je Nigerijac po levoj strani, uputio šut ka golu Trubina, ali ga je Otamendi izblokirao

20:07

Sreća za Zvezdu

61.minut - Brza kontra Benfike, Di Marija je uposlio Kokčua koji srećom šutira pored gola

20:04

Pritiskaju crveno-beli

58. minut - Ređaju se napadi i korneri, Benfika vreba iz kontre da prelomi meč.

19:56

Velika inicijativa Zvezde u nastavku

50. minut - Crveno - beli maksimalno agresivni na startu drugog poluvremena, pritiskaju rivala.

19:54

Mimović izgleda teže povređen

19:50

Počelo je drugo poluvreme

46. minut - Nastavljena je utakmica na Marakani.

19:35

Kraj prvog poluvremena na Marakani

19:25

Dobar pokušaj Ivanića

39. minut - Šutirao je Ivanić sa nekih 20 metara, sjajno gađao, zamalo pored gola Trubina.

19:21

Ovako je Benfika duplirala prednost

19:18
19:17

Povredio se Mimović

25. minut - Povredio se desni bek crveno-belih, menja ga Dalsio. Veliki hendikep jer Zvezda nema pravu zamenu na toj poziciji.

19:06

Košarkaši bodre fudbalere

19:05

Pogledajte kako je Benfika povela na Marakani

19:03

Sjajan šut Duartea

17. minut - Pokušao je Brazilac sa ivice šesnaesterca, Trubin krajnjim naporom brani.

18:59

Velika inicijativa Zvezde

15. minut - Zvezda je žestoko napala posle primljenog gola, ređaju se opasne situacije pred golom gostiju!

18:57

Prva šansa za Zvezdu

12. minut - Sjano je Krunić okrenuo defanzivca Benfike u šesnaestercu šutirao, ali pravo u Trubina.

18:55
18:52

Miran početak utakmice

6. minut - Benfika ima posed lopte, Zvezda vreba iz brzih kontranapada.

18:49

Sjajna koreografija Delija

18:45

Utakmica je počela

1. minut  - Počela je utakmica 1. kola Lige šampiona Crvena zvezda - Benfika.

18:42

Atmosfera na Marakani

This browser does not support the video element.