(VIDEO) TURCI NAPRAVILI SKANDAL: Igrači napustili teren, navijači izviždali haku Novozelanđana
Prvi veći skandal na Svetskom kupu u košarci izazvali su Turci. Tradicionalno, sportisti sa Novog Zelanda pre utakmice izvode poznati ples haku, pa su tako košarkaši i pre meča protiv Turske to isto učinili.
Međutim, reprezentativci Turske su se sklonili sa terena čime su pokazali nepoštovanje prema rivalu, a navijači su zvižducima ispratili ovaj ritualni ples.
Novozelanđani su bili ogorčeni ovakvim razvojem događaja, o čemu su govorili posle meča u kome su poraženi rezultatom 76:73.
"Turska je odlučila da ne poštuje našu haku i uvredili su nešto što predstavlja našu kulturu, našu ekipu i našu tradiciju. To je njihov problem. Mi smo jako ponosni na nju. To je nešto što nas ujedinjuje i nastavićemo to da radimo do kraja turnira", rekao je košarkaš Frenk Kejsi.
SAOPŠTENI DETALJI DOGOVORA SA ISTORIJSKOG SASTANKA Amerika će slati vojnu pomoć Ukrajini; Kijev: Spremni smo na primirje od 30 dana "SVE JE NA RUSIMA"