SUROVA OSVETA "PARNOG VALJKA"! Španci doživeli debakl u krcatoj Areni - ni raspoloženi Marinković nije pomogao Baskoniji!

evroliga

U okviru 19. kola Evrolige, košarkaši Partizana pobedili su na svom terenu ekipu Baskonije rezultatom 83:65.

Želeli su crno-beli da se revanširaju Baskoniji za poraz u 2. kolu najelitnijeg košarkaškog takmičenja u Evropi, i u tome su uspeli.

Sjajno je tim Željka Obradovića ušao u ovaj meč, igrali su maksimalno koncentrisano, kako u odbrani tako i u napadu, i već nakon prve četvrtine beogradska ekipa imala je +12.

U drugoj deonici španska ekipa uspela je zahvaljujući Vanji Marinkoviću da se vrati u meč, ali kada je bilo najpotrebnije, košarkaši Partizana su pogađali bitne šuteve i uspeli ponovo da se "odlepe" u trećoj četvrtini.

1 / 10 Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Igrali su crno-beli fenomenalno danas, u napadu su donosili pametne odluke, a u odbrani su igrali čvrsto i fokusirano, baš onako kako želi trener Željko Obradović.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Uroš Trifunović sa 15 poena, pratio ga je Joanis Papapetru sa 13 poena, dok je Panter završio meč sa jednim poenom manje.

Na drugoj strani istakao se Vanja Marinković, koji je na svom kontu imao 16 poena.

Partizan je upisao devetu pobedu i uz 10 poraza zauzima 11. mesto na tabeli. Baskonija je na šestoj poziciji sa 11 pobeda i osam poraza.

Uživo,

Partizan - Baskonija: 83:65

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica.

10. minut - Jam Madar lakim poenima stavlja tačku na današnju utakmicu.

9. minut - Matijas Lesor postiže prvo, a promašuje drugo slobodno bacanje 81:63

8. minut - Nova najveća prednost Partizana, Zek Ledej tek sada postiže svoje prve poene na meču 80:59

7. minut - Fenomenalni Uroš Trifunović postiže trojku u veoma bitnom momentu 78:58

KK Partizan

5. minut - Željko Obradović je zatražio tajm-aut, Parni valjak ima +15

4. minut - Uroš Trifunović najpre krade loptu, a potom i zakucava za delirijum u Štark areni 73:55

2. minut - Lesor se lepo snašao između trojice protivničkih košarkaša i lepo poentirao, sa druge strane Diez pogađa trojku 71:55

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

9. minut - Danilo Anđušić postiže trojku, Partizan ima + 17 pred poslednju četvrtinu 67:50

7. minut - Jam Madar siguran sa linije za slobodna bacanja 57:44

6. minut - Još jedna trojka Pantera, crno-beli ponovo imaju +12

5. minut - Kevin Panter postiže trojku u veoma bitnom momentu, navijači su na nogama 52:43

KK Partizan

4. minut - 16 poena Vanje Marinkovića na večerašnjem meču, sjajno igra srpski košarkaš protiv svog bivšeg kluba 49:43

3. minut - Uroš Trifunović prekida seriju Baskonije od 5-0, gostujući tim je uspeo da se vrati u igru 49:41

1. minut - Košarkaši Baskonije trojkom otvaraju drugo poluvreme 47:39

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme.

9. minut - Košarkaši Partizana ponovo gube loptu u napadu, trener Željko Obradović ljut je na svoje igrače zbog manjka koncentracije 47:34

8. minut - Baskonija pravi mini seriju koju Željko Obradović "seče" novim tajm-autom 47:34

KK Partizan

6. minut - Deluje da se Aleksa Avramović potpuno vratio u formu, i večeras plejmejker crno-belih igra fenomenalno 47:28

5. minut - Rafalna paljba košarkaša beogradskog tima. Lesor je ostavio loptu Panteru, koji je u svom stilu postigao novu trojku za svoj tim 43:26

3. minut - Fenomenalno služi šut košarkaše Partizana večeras, sada je i Egzum postigao trojku 37:26

2. minut - Nova trojka Marinkovića, a onda Madar postiže dva slobodna bacanja 33:23

Uroš Trifunović

1. minut - Marinković postiže drugu trojku na današnjem meču 29:20 Madar pogađa sa poludistance 31:20

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina.

10. minut - Papapetru postiže koš u poslednjoj sekundi prve četvrtine 29:17

9. minut - Ponovo Papapetru pogađa trojku, sjajno igra grčki košarkaš na današnjoj utakmici 27:14

8. minut - Trifunović siguran sa linije za slobodna bacanja 24:12

7. minut - Četvrta trojka Partizana, ovog puta je pogodio Papapetru 22:12

6. minut - I Aleksa Avramović postiže prve poene, a potom na drugoj strani Vanja Marinković sjajno prolazi i lako poentira 19:10

KK Partizan, Koreografija

4. minut - Sjajno igra Partizan na početku utakmice. Matijas Lesor je najpre sjajnim zakucavanjem podigao publiku na noge, a potom novu trojku postigao je Uroš Trifunović. Trener Baskonije je zatražio tajm-aut kako bi trgao svoju ekipu 14:8

3. minut - Uroš Trifunović precizan van linije 6.75, potom i Lesor postiže nove poene za Partizan 9:6

2. minut - Vanja Marinković postiže trojku iz velike udaljenosti 4:3

1. minut - Lesor je sjajno uposlio Papapetrua, koji lako postiže prve poene na današnjem meču 2:0 Sada Lesor postiže lake poene 4:0

Uoči meča:

Utakmica u Štark areni počinje od 20:30, a tim Željka Obradovića svim silama želi da večeras pred svojim navijačima ostvari novu, veoma bitnu pobedu u Evroligi.

20:20 - Večerašnju utakmicu će iz prvog reda gledati i proslavljeni košarkaš Žarko Paspalj.

20:01 - Navijači Partizana spremili su spektakularnu koreografiju u Štark areni.

Pred meč sa timom od kojeg su crno-beli izgubili u drugom kolu najkvalitetnijeg evropskog takmičenja posle produžetka, trener crno-belih Željko Obradović je rekao da se ništa previše nije promenilo u odnosu na njihov prvi meč:

"Stigli smo s puta pravo na trening. Ono što može da se uradi za jedan trening to je da se malo uradi analiza i da se postavi utakmica sa Baskonijom. Nekon velikog rada ne može da bude, nego upravo da radimo na način kako se inače radi na dan utakmice. Više pokazivanja detalja. Igrali smo protiv Baskonije u drugom kolu, sećamo se kako smo igrali i kako smo imali lepu šansu da pobedimo ali smo na žalost izgubili. Ništa se to previše nije promenilo, s tim da smo i mi i oni uigraniji nego tada. Njihov način igre je različit u odnosu na ono što smo imali sinoć. Imaju dosta toga postavljenog za šutere, dosta kretnji bez lopte i izlaska iz blokada i nakon toga skok šuta. Dosta šuteva za tri poena i nakon toga skok u napadu. To su najbitnije stvari o kojima moramo da vodimo računa i koje moramo kroz ovaj trening i sutra ujutru da pripremimo ukoliko želimo da odigramo dobru utakmicu", istakao je Obradović.

Dante Egzum je svestan da njegov tim očekuje veoma težak meč.

"Biće veoma teška utakmica kao i svaka u Evroligi. Vratili smo se u Beograd i naša je želja da odbranimo domaći teren, to jest da se vratimo pobedama. Svesni smo da smo prvu utakmicu protiv Baskonije trebali da dobijemo ali nam je izmakla iz ruku. Naša situacija je da moramo imati kratkoročno pamćenje bilo da je velika pobeda ili težak poraz, moramo da se fokusiramo na to da u sledećem meču dođemo do trijumfa", istakao je Egzum.