Rutinska pobeda Partizana kao uvertira za večiti derbi u Evroligi koji je na programu u petak. Crno-beli savladali su Studentski centar (SC Derbi) u Podgorici sa 100:81 u meču 16. kola Aba lige.

Napad je bio odličan, a odbrana jako slaba. To je u najkraćem rezime svega što su izabranici Željka Obradovića prikazali u Morači.

Doduše, bilo je više nego očigledno da su se Beograđani čuvali za meč protiv Crvene zvezde.

Pogledajte šta je uradio na meču Lesor:

Obradović je želeo da potpuno ravnomerno rasporedi minutažu, pa ja tako na parketu bio i pomalo zaboravljeni Brozijanski.

Na tribinama Morače bio je i Duško Vujošević, koji je stručni savetnik u podgoričkom abaligišu. Njega su ovacijama pozdravili navijača Partizana.

Najefikasiji u pobedničkom timu bili su Anđušić sa 17, Egzum sa 16 i Lesor sa 15 poena. Trifunović je dodao 13, a Naneli 12 poena.

Evo kako je izgledao tok meča:

40. minut - Očekivano laka pobeda srpskog kluba koji je trenutno na skoru 14-2 u Aba ligi. Na kraju je Ledej sa trojkom došao do 100. poena Partizana u Morači.

37. minut, 79:89 - Tasić igra fantastično! Ubacio je 17 poena.

35. minut, 74:87 - Rutinski crno-beli privode utakmicu kraju.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut, 62:73 - Smanjili su malo domaći prednost Partizana, ali i dalje su daleko od priključka.

25. minut, 46:61 - Ne baš kvalitetna utakmica u drugom poluvremenu. Mnogo izgubljenih lopti na obe strane.

Duško Vujošević dobio je ovacije od navijača Partizana sa tribina "Morače".

23. minut, 42:59 - Nema više ovde dileme oko pobednika. Naneli je odličan u drugom poluvremenu.

TREĆA ČETVRTINA

Poluvreme - 40:51. Nije delovalo u 12. minutu da će Partizan imati ovoliku prednost, kada je na semaforu stajalo 31:24. Od tog momenta kreće odlična igra crno-belih i epilog je 11 poena razlike na poluvremenu.

18. minut, 38:49 - U napadu gosti nemaju problema, ali je zato odbrana slabija od očekivane.

16. minut, 35:40 - Anđušić je pokrenuo crno-bele. Vezao je šest poena za minut i po.

15. minut, 31:34 - Posle kritika trenera Obradovića, Beograđani su zaigrali daleko čvršće i vezali su deset poena.

13. minut, 31:24 - Moraće crno-beli da se uozbilje ako ne žele da se dogodi senzacija. Tasić pravi ogromne probleme odbrani Partizana. Tajm-aut Obradovića.

DRUGA ČETVRTINA

Kraj 1/4, 23:22 - Partizan je olako izgubio osam poena prednosti koji je imao posle tri vezane trojke.

9. minut, 15:19 - Tasić je sada u centru pažnje, vezao je četiri poena.

7. minut, 9:17 - Dodali su gas izabranici Željka Obradovića, Lesor dominira pod obručima.

5. minut, 7:13 - Panter, Trifunović i Papapetru sa tri trojke okreću brzo rezultat.

4. minut, 7:4 - Dosta prekida, faulova... Partizan je za tri i po minuta napravio čak pet prekršaja.

3. minut, 4:4 - Crno-beli imaju problema sa skokom na početku utakmice. Međutim, već se vidi ogromna razlika u kvalitetu. Domaći tim se oslanja na šut s polja, ako im baš krene, možda mogu da budu ravnopravni...

Košarkaši Partizana večeras gostuju u Podgorici, gde će igrati protiv ekipe Studentskog centra u okviru 16. kola ABA lige.

Crno-beli se posle bolnog poraza u Evroligi od Valensije (81:89) vraćaju obavezama u regionalnom košarkaškom šampionatu.

Partizan je apsolutni favorit u utakmici protiv razvojnog tima Budućnosti i sve sem pobede bila bi prvorazredna senzacija.

Beogradski klub stiže u Crnu Goru u punom sastavu, a trener Željko Obradović moći će da računa na sve igrače iz meča protiv Valensije, pa će u timu biti - Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić i Madar.