ŠOKANTAN PORAZ PARTIZANA U MINHENU! Crno-beli izgubili posle OGROMNE DRAME - Kaboklo i Grobari DOMINIRALI, ali nedovoljno!

evroliga

Košarkaši Partizana izgubili su od minhenskog Bajerna na teškom gostovanju u utakmici osmog kola Evrolige rezultatom 94:85.

Crno-beli su furiozno ušli u večerašnji meč, i posle uvodnih minuta utakmica je išla u samo jednom smeru, pošto su se izabranici Željka Obradovića pitali za apsolutno sve.

Publika je večeras u Minhenu bila šesti igrač Parnog valjka, košarkaši Partizana su igrali sjajno u prvoj deonici, dok je utisak da su domaćini "stegnuto" otvorili meč, ali se situacija ubrzo promenila.

Počeli su igrači Bajerna da pogađaju razne šuteve, koristili su nepažnju rivala u pojedinim momentima, što je najtrofejnijeg košarkaškog trenera u Evropi poptuno izbacilo iz takta, te su se tokom prenosa često mogle videti njegove negativne reakcije pored klupe.

Uspeli su u drugoj deonici da se Bavarci apsolutno vrate u meč, i posle prvih 20 minuta imali su blago vođstvo 53:51.

Znali su gosti da će u drugo poluvreme morati da uđu sa dosta više energije kako bi stigli do pobede u utakmici osmog kola elitnog takmičenja.

Ipak, treću deonicu su otvorili katastrofalno, tri minuta nisu uspeli da postignu koš, a onda se u jednom momentu igra Parnog valjka rasplamsala.

Prednjačio je nestvarni Kaboklo koji je vratio svoj tim u život, pogađao je apsolutno sve novi centar Parnog valjka, pa je usledila rezultatska klackalica na semaforu do poslednjeg minuta.

I u tim momentima, crno-beli nisu uspevali da pronađu pametno rešenje u napadu, dok je na scenu stupio Silvan Francisko koji je poenima u poslednjim sekundama odlučio pitanje pobednika.

Edvards je sa 21 poenom predvodio Bajern do pobede, Francisko je dodao 16, a Buker 13 poena.

U poraženom sastavu blistao je Bruno Kaboklo sa 19 poena, Naneli je dodao 14, a Ledej 12 poena.

Uživo,

Bajern - Partizan: 94:85

Završena je utakmica!

Tok utakmice:

Četvrta četvtina:

40. minut - Bolmaro zakucavanjem verovatno stavlja tačku na večerašnju utakmicu 91:85

39. minut - Doužer pogađa za 86:85

38. minut - Bolmaro sada pogađa sa poludistacne 86:81 Trener domaćeg tima Pablo Laso dobio je tehničku zbog negodovanja!

37. minut - Još jedna troooojkaa! Opet Kaboklo 82:78 Au šta radi ovaj momak večeras! Novi centar Partizana postiže koš uz faul 82:81

36. minut - Posle trojke Edvardsa, isto čini i Kaboklo na drugoj strani 82:75

35. minut - Sjajno je probio Avramović i lagano položio za 76:72

34. minut - Naneli pogađa dva slobodna bacanja, on na svom kontu ima 13 poena 72:67 Kaboklo postiže trojku za -4

33. minut - Željko Obradović traži tajm-aut kako bi razmrdao svoju ekipu u neizvesnoj završnici

32. minut - Ne služi šut večeras Danila Anđušića! Iskusni košarkaš je promašio dva uzastopna šuta za tri poena

31. minut - Kaboklo siguran sa linije za slobodna bacanja 70:65

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Francisko sada pogaža trojku u poslednjoj sekundi napada 68:61 Doužer sada poenitra sa poludistance 70:63

29. minut - Ledej sada pogađa uz faul, ovo je veoma bitno za crno-bele! 65:61

28. minut - Zek Ledej postiže dva slobodna bacanja 65:57

27. minut - Novi poeni za Bukera, crno-beli su u velikom problemu 65:53 Kaboklo atraktivnim zakucavanjem prekida seriju domaćeg tima 65:55

25. minut - Bavarci prvi put večeras imaju dvocifrenu razliku 63:53

24. minut - Još jednu trojku postiže Edvards, Željko Obradović je primoran da zatraži tajm-aut

22. minut - Nekoliko loših napada Partizana, crno-beli još uvek bez postignutog koša u drugom poluvremenu

21. minut - Ibaka monstuozno zakucava u kontri posle očajnog napada Parnog valjka 55:51

Druga četvrtina:

Završena je druga četvrtina!

20. minut - Branković sada siguran sa linije za slobodna bacanja 53:51

19. minut - Smailagić pogađa dva slobodna bacanja 46:49

18. minut - Konačno laki poeni za beogradski tim! Naneli krade loptu i onda zakucava u kontri 44:44

17. minut - Vodi Bajern! Vimbeg je pogodio trojku za 42:41

16. minut - Ponovo crno-beli primaju lake poene u kontri, što Željka Obradovića dovodi do tačke pucanja 39:41

15. minut - Ledej postiže trojku posle fenomenalne akcije Parnog valjka 34:41

14. minut - Ispali su igrači Partizana u odbrani, što koristi Edvards i poentira uz faul 34:38

13. minut - Vimberg sada pogađa trojku 31:38

12. minut - Doužer postiže trojku, ovo su njegovi prvi poeni na večerašnjem meču 28:38

11. minut - Kaboblo uspeva da poentira uz faul. Novi centar Parnog valjka potom je pogodio dodatno slobodno bacanje 25:35

Prva četvrtina:

10. minut - Nova trojka za Partizan, ponovo Trifunović! On je već dvocifren 25:32

9. minut - Naneli poentira posle ofanzivnog skoka, crno-beli imaju +7

8. minut - Novi poeni za Trifunovića, sjajno igra 22-godišnji košarkaš večeras 18:23

7. minut - Sada i Ibaka postiže trojku 18:19

6. minut - Trifunović postiže vrlo bitnu trojku, ovo je druga trojka za crno-bele na večerašnjem meču

5. minut - Edvrads krade loptu i potom lako poentira u kontri 10:11 Naneli fenomenalno probija i stiže do novih poena 12:16

4. minut - Kaminski postiže trojku, a onda igrači Bajerna na drugoj strani uzvraćaju istom merom 8:11

3. minut - Fenomenalna tmosfera poremetila je izabranike Pabla Lasa, koji na početku meča igraju nešto slabije u napadu

2. minut - Buker pogađa trojku u poslednjim sekundama napada, a onda Kaminski na drugoj strani postiže lake poene 3:6

1. minut - Jaramaz postiže prve poene za crno-bele na večerašnjoj utakmici 0:2

Uoči meča:

- Veliki broj navijača Partizana u Minhenu!

Grobari

- Partizan u oslabljenom sastavu stigao u Minhen!

Željko Obradović večeras neće moći da računa na Kevina Pantera i Balšu Koprivicu!

- Parni valjak će večeras imati veliku podršku svojih navijača!

- Grobari prave sjajnu atmosferu u Minhenu!

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je da njegova ekipa u predstojećoj utakmici protiv Bajerna u Evroligi mora da zaustavi šut za tri poena i spreči skok u napadu protivnika.

- Nova utakmica u Evroligi, znamo protivnika dobro. Oni su tim koji igra slično kao i Fenerbahče, sa dosta šuteva za tri poena i najbolji su kada se priča o ofanzivnom skoku. To su stvari koje su bitne za ovu utakmicu, da zaustavimo šut za tri poena i da zagradimo koš. Igraju promenljivu odbranu i pokušaće sigurno da nas iznenade. Lično mislim da će posle svakog tajm-auta menjati odbranu - rekao je Obradović.

Željko Obradović

Košarkaš Partizana Alen Smailagić rekao je da ekipa ulazi u utakmicu posle teškog poraza od Igokee u ABA ligi i da će biti motivisana da odigra bolje.

- Imali smo dva dobra treninga, pokušali da se spremimo što bolje. Radili smo na njihovoj odbrani, na njihovom napadu i probaćemo da izađemo na teren i prikažemo se u najboljem svetlu. Trebalo bi da izađemo na teren sa većom motivacijom nego oni - naveo je Smailagić.

Bavarci su u problemu

Pablo Laso ima velikih kadrovskih problema, pošto osim Vladimira Lučića, ne može da računa na Jana Vimberga, a veliki hendikep predstavlja odsustvo povređenih Isaka Bonge i Andresa Obsta.

Posle sedam kola Partizan ima tri pobede i četiri poraza, a Bajern dve pobede i pet poraza.

Ove sedmice je duplo kolo Evrolige, a Partizan će u petak u Beogradskoj areni dočekati Albu.