PARTIZAN SE NAMUČIO PROTIV ALBE: Crno-beli nisu briljirali, ali dobili unapred upisanu pobedu protiv fenjeraša

9. kolo

Košarkaši Partizana savladali su u beogradskoj "Areni" Albu iz Berlina rezultatom 89:74 (18:20, 25:20, 22:17, 24:19).

Crno-beli su u devetom kolu Evrolige zabeležili četvrtu pobedu, dok je Alba ostala na začelju sa jednim trijumfom.

Avramović je sa 20 poena predvodio Partizan. Anđušić je postigao 16 poena. Po 14 poena su postigli Ledej i Naneli.

U gostujućem timu Timan je postigao 21 poen, Šnajder 12, a Olinde 10.

Partizan će za sedam dana gostovati Efesu u Istanbulu, dok će Alba na put Realu u Madridu.

Tim Željka Obradovića nije blistao protiv poslednjeplasirane ekipe, ali je uspeo da prekine mini-niz od dva poraza.

Izreka da se unapred dobijene utakmice najteže dobijaju, imala je svoju primenu i u Areni. Dugo su se crno-beli mučili, tražili način da slome otpor rivala koji je do sada upisao samo jednu pobedu. I uspeli su tek u drugom delu treće četvrtine.

Serijom trojki crno-beli su stekli prvi put u meču dvocifrenu prednost i uz blage oscilacije sačuvali je do kraja meča.

Deo razloga za slabiju energiju u meču svakako treba tražiti i u činjenici da je ove nedelje bilo duplo kolo.

Partizan u ponedeljak u Ljubljani igra derbi protiv Cedevita Olimpije, a zatim u petak putuje u Istanbul na megdan Efesu.

PARTIZAN - ALBA 89:74 (18:20, 25:20, 22:15, 22:19)

4. ČETVRTINA

40. minut - Olinde postiže trojku - 84:74. Tajm-aut za Obradovića, a do kraja je ostalo 58 sekundi. kaboklo je polovičan sa linije penala - 85:74. Kaboklo ovog puta oba puta precizan sa penala - 87:74. Naneli za konačnih 89:74.

39. minut - Avramović trojkom verovatno stavlja tačku na ovu utakmicu - 84:69. Njegova prva trojka iz pet pokušaja. Vecel pogađa za dva - 84:71.

38. minut - Timan smanjuje sa linije bacanja - 79:69. Kaminski je fauliran u prodoru. Pogodio je oba bacanja - 81:69.

37. minut - Timan pogađa dvojku - 76:67. Anšušić vraća trojku - 79:67. Njegova četvrta trojka.

35. minut - Tomas sa penala smanjuje na 74:63. Anđušić za dva pecizan - 76:63. Timan smanjuje sa linije bacanja - 76:65.

34. minut - Kaboklo postiže svoj četvrti poen - 72:61. Naneli pogađa na pas Doužera - 74:61.

33. minut - Šnajder je precizan sa linije penala - 70:61.

32. minut - Timan još jednom precizan za dva - 67:59. Ledej pogađa trojku - 70:59. Njegova druga trojka.

31. minut - Avramović ide do kraja i postiže 17. poen - 67:55. Timan smanjuje na 67:57.

3. ČETVRTINA

30. minut - Anđušić 10 sekudi pre isteka pogađa trojku - 65:52. Šnajder je pogodio trojku, ali sudije ne priznaju trojku. Ipak će gledati snimak. Priznale su koš Šnajdera - 65:55.

29. minut - Šnajder je fauliran u šutu. Pogodio je samo prvo slobodno bacanje - 59:52. Doužer pogađa za tri poena - 62:52. Crno-beli prvi put imaju dvocifrenu prednost.

28. minut - Ledej je fauliran, pogodio je oba bacanja - 56:51. Ledej iz ugla postiže trojku - 59:51.

Prekid meča, trener gostiju je tražio čelendž, ali nikome nije jasno šta se desilo. Sudije su dugo gledale snimak i nisu našle ništa sporno.

Dobro po Partizan je to što se Arena probudila. Mlaka atmosfera se usijala, igrači imaju onaj prepoznatljivi vetar u leđa sa tribina.

27. minut - Plaćida vraća trojku - 52:51. Avramović je precizan za dva - 54:51.

26. minut - Anđušić postiže trojku - 52:48.

25. minut - Partizan je postigao samo dva poena u prvih pet minuta treće četvrtine. Avramović je fauliran u prodoru, pa će na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je oba za novo vođstvo Partizana - 47:46. Rezultatska klackalica, Braun pogađa oba bacanja - 47:48. Anđušić precizan za dva - 49:48.

24. minut - Timan vraća Albi prednost - 45:46.

22. minut - Samar posle ofanzivnog skoka pogađa za 45:44. Nastavlja se dominacija gostujuće ekipe u skoku.

21. minut - Ledej dvojkom otvara drugo poluvreme - 45:40. Vecel smanjuje na 45:42.

1 / 24 Foto: Nenad Kostić

Partizan je, po običaju, nadskakan od rivala. Crno-beli su prvo poluvreme završili sa samo devet skokova, od toga imaju samo jedan u fazi napada. Alba ima duplo više skokova, šest u napadu.

Međutim, gosti su mnogo više grešili u vođenju lopte. Imaju 11 izgubljenih lopti, Partizan šest manje, a ima i četiri osvojene lopte.

Partizan je dobar u šutu za dva poena - 11/14 (78.6 odsto), dok za tri šutira skromnih 28.6 odsto - 4/14.

Alba je za dva poena šutirala 60 odsto (9/15), a za tri 33 odsto (5/15).

2. ČETVRTINA

20. minut - Naneli je fauliran za dva bacanja. Pogodio je oba - 41:38. Timan smanjuje na 41:40. Trifunović je fauliran 5.2 sekunde pre isteka vremena, pa će na liniju penala. Pogodio je oba - 43:40 na kraju prvog poluvremena.

19. minut - Olinde smanjuje na 39:36. Još jedan ofanzivni skok Albe i poeni Timana - 39:38.

18. minut - Trojka Nanelija - 37:31, crno-beli su ponovo na najvećih šest poena razlike. Braun vraća trojku - 37:34. Ponjitka upisuje svoje prve poene - 39:34.

17. minut - Karakterističan koš Ledeja jednom rukom - 34:28. Timan je fauliran, priznaju se poeni - 34:30. Precizan je za 34:31.

16. minut - Avramović je fauliran pri šutu. Pogodio je oba, njegovih 11 poena - 32:28.

15. minut - Prve poene Doužer beleži sa linije slobodnih bacanja - 30:26. Samar sa linije penala smanjuje na 30:28.

14. minut - Kaboklo zakucava, njegovi prvi poeni na utakmici - 28:26.

13. minut - Avramović je u ritmu, pogađa za dva pod faulom - 25:23. Pogodio je i dodatno, njegovih devet poena - 26:23. Šnajder pogađa još jednu trojku - 26:26.

12. minut - Šnajder vraća trojku - 21:23. Avramović se razigrao - 23:23.

11. minut - Anđušić pogađa trojku - 21:20.

Neverovatno deluje podatak da je Partizan u prvoj četvrtini imao samo tri skoka, sva tri pod svojim košem. Alba je imala 11 skokova, od toga četiri pod košem Partizana

1. ČETVRTINA

10. minut - Avramović zakucava - 18:20.

9. minut - Vecel je fauliran pri šutu. Precizan je oba puta - 14:20. Avramović prekida nalet gostiju - 16:20.

8. minut - Kumađe sa linije penala diže prednost Albe na 14:18. Serija Albe 10:2.

7. minut - Ledej posle tajm-auta donosi izjednačenje - 14:14. Kumađe je ponovo precizan za novo vođstvo Albe - 14:16.

6. minut - Braun smanjuje trojkom - 12:11. Još jedna trojka Albe, dve u nizu, ovog puta je Olinde precizan za vođstvo gostujuće ekipe - 12:14.

5. minut - Timan smanjuje na 9:8. Naneli postiže prvu svoju trojku - 12:8.

4. minut - Razigrani Kaminski na početku, njegov sedmi poen. Prva trojka na meču - 9:6.

3. minut - Novi poeni Kaminskog - 6:2. Kumađe smanjuje na 6:4. Kumađe posle prvog ofanzivnog skoka za 6:6.

2. minut - Kaminski upisuje prve poene - 4:0. Olinde pogađa prve poene za Albu - 4:2.

1. minut - Naneli prvi postiže poene - 2:0.

Partizan će u ovom meču biti veoma oslabljen. Pre početak meča je stigla informacija da Željko Obradović neće moći da računa na Alena Smailagića i Balšu Koprivicu.

PARTIZAN - ALBA

Hala: Arena

Sudije: Emilio Perez, Jakub Zamojski, Maksim Buber

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Drezgić, Avramović, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

ALBA: Braun, Proćida, Vecel, Dilou, Matišek, Šnajder, Tomas, Nikić, Samar, Olinde, Kumađe, Tieman. Trener: Izrael Gonzales

Košarkaši Partizana od 20.45 časova u beogradskoj Areni dočekuju Albu u utakmici 9. kola Evrolige.

Crno-beli su trenutno na 12. mestu sa učinkom 3-5, dok je klub iz Berlina na 18. mestu sa samo jednom pobedom.

Obe ekipe su u nedelji sa duplim kolom ostvarile poraze. Partizan je poražen u Minhenu od Bajerna, dok je Alba u derbiju začelja izgubila na svom terenu od Asvela.

Trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović kaže:

"Naspavali smo se par sati, seli u avion i došli ovde na trening, jedini koji je mogući. Analiza prethodne utakmice i priprema za ono što nas čeka sutra. Ozbiljna utakmica bez obzira na to što je Alba na poziciji na kojoj je trenutno na tabeli. Mnoge utakmice su izgubili u završnici. Imaju kvalitet, igraju specifičnu košarku, isti im je trener kao prošle godine. Imali smo to iskustvo iz prve utakmice prošle sezone kada smo odigrali mnogo slabo, a ovde u Beogradu mnogo bolje. Nadam se da ćemo odigrati utakmicu svih 40 minuta dobro, jer to je neophodno", istakao je Obradović.

Centar Bruno Kaboklo je uoči meča rekao:

"Nismo imali puno vremena da se odmorimo ili pripremimo, ali želimo da pružimo najbolje od sebe i budemo spremni da se borimo za svaku utakmicu. Imao sam juče neke greške u igri, pogledali smo danas video, iz treninga u trening sve više razumem svoju ulogu u timu i trudim se da to pružim", rekao je Kaboklo.