AVRAMOVIĆ PROMAŠIO POBEDU U MORAČI: Majstorica u Beogradu odlučuje finalistu ABA lige!

ABA LIGA polufinale

1 / 1 Foto: Budućnost VOLI/Filip Roganović

Košarkaši Partizana su poraženi u Morači od Budućnosti rezultatom 74:73, te je sada rezultat u polufinalnoj seriji ABA lige izjednačen 1-1.

Majstorica se igra u petak u Beogradskoj areni, a pobednik ovog meča će u finale regionalnog šampionata.

Partizan je bolje otvorio utakmicu, gledali smo tvrd meč, a na poluvreme se otišlo sa +4 za crno-bele.

Budućnost je bila agresivna, ali su crno-beli preko Doužera i Kaminskog uspevali da probiju odbranu domaćih.

Drugi deo igre nam je doneo još agresivniju Budućnost i preokret. Mnogo izgubljenih lopti za izabranike Željka Obradovića, stao je šut, a Podgoričani su to znali da iskoriste. Razigrali su se Ferel i Makundu, odličan je bio Kamenjaš, a Megi je pogađao za tri poena.

Budućnost je imala maksimalnih +8 sredinom poslednje četvrtine, a onda su potpuno stali, te umalo dozvolili Partizanu preokret.

Gledali smo i nemile scene u Podgorici, Kaminski je isključen zbog dva nesportska faula, a pri izlasku sa terena, navijači Budućnosti su ga napali. Poleteli su upaljači, a kapiten Kevin Panter je ušao u klinč sa Varvarima.

Situacija se ipak smirila, a gledali smo dramu na terenu.

Pri rezultatu 74:73 ostalo je 15 sekundi do kraja meča, a Partizan je pravio faul na Kenanu Kamenjašu. Centar Budućnosti je promašio oba slobodna bacanja, lopta je došla do Alekse Avramovića, koji je pretrčao ceo teren, imao polaganje za pobedu, ali nije bio precizan.

Na kraju zaslužena pobeda Budućnosti, te će odluka pasti u Beogradu.

Najefikasniji na meču bio je Panter koji je postigao 17 poena, dok je jedini dvocifreni uz njega u poraženom timu bio Doužer koji je postigao 10 poena.

Ferel je postigao 13 poena u Budućnosti, dok su mu pomogli Kamenjaš sa 12, Tanasković sa 11 i Megi sa 10 poena.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Fauliran je Aleksa Avramović koji ide na liniju penala. Pogađa oba. 74:73 Tajm-aut Žakelj. Ostalo je 15 sekundi do kraja. Fauliran je Kamenjaš koji ide na liniju penala. Promašuje prvo. Promašuje i drugo. Avramović je imao šut za pobedu, ali je promašio. KRAJ UTAKMICE.

39. minut - Lep ulaz Alekse Avramovića, poentirao je preko Kamenjaša. 72:69. Tanasković hvata ofanzivni skok i poentira. Tajm-aut Partizan. 74:69. Promašio je Naneli trojku, ali je Panter fenomenalno poentirao iz ofanzivnog skoka. 74:71

38. minut - Poentira Jogi Ferel. 72:67

37. minut - Džons pravi faul na skoku, Budućnost je u bonusu, Panter ide na liniju penala. Kapiten crno-belih promašuje oba bacanja. Poentira Panter iz kontre. 70:67 . Tajm-aut Žakelj.

36. minut - Poeni Pantera nakon ofanzivnog skoka posle svog promašaja. 70:65

35. minut - Fauliran je Panter i ide na liniju penala. Pogađa oba. 68:61. Zakucavanje Smailagića, tajm-aut Žakelj. 68:63. Fauliran je Ferel koji ide na liniju penala. Pogađa oba bacanja Jogi. 70:63

34. minut - Nesportski faul Kaminskog. Priznaju se poeni, biće dodatno slobodno bacanje, Zakuvala se situacija u Morači. Panter je ušao u klinč sa navijačima koji su psovali Kaminskog dok je izlazio. Za centra Partizana je meč završen tbog dva nesportska faula. Tajm-aut, a onda se prelazi na šutiranje slobodnih bacanja. Ferel je pogodio dodatno slobodno bacanje. 68:59

33. minut - Promašuje Panter trojku, ne izgleda dobro za Partizan koji je totalno van ritma. kaminski poentira iz reketa. 65:59

32. minut - Zakucavanje Makundua u kontri uz faul Nanelija. Tajm-aut Željko Obradović. Precizan Makundu sa linije penala. 65:57

31. minut - Promašaji na obe strane.

Treća četvrtina:

30. minut - Naneli poentira, jako bitan koš za Partizan. Odgovara Megi trojkom. 62:57 Kraj treće četvrtine.

29. minut - Mekinli Rajt je probio, dodao do Kamenjaša koji lako poentira iz reketa. 59:54. Kamenjaš faulira Kaminskog na drugoj strani, a Partizanov Amerikanac ima dva slobodna bacananja. Precizan je polovično. 59:55

28. minut - Smit poentira iz kontre i prekida neugodnu seriju. 57:54

27. minut - Sviran je faul Ledeju u građenju, a zbog protesta, dobio je i tehničku. Megi pogađa jedno bacanje. 55:52. Makundu zakucava 57:52. Ovo je najveća prednost za domaće.

26. minut - Novi poeni Ferela. 52:52 TV tajm-aut. Još jednom Ferel, Budućnost VODI! 54:52

25. minut - Panter pogađa tešku poludistancu, odgovara Mekinli Rajt trojkom. 50:52

24. minut - Ferel poentira preko Pantera. 47:48. Smailagić pogađa težak šut sa poludistance na isteku napada. 47:50

23. minut - Džejlin Smit precizan sa poludistance. 42:48. Kamenjaš postiže koš uz faul, a precizan je i sa linije penala. 45:48

22. minut - Tanasković lagano poentira iz reketa. 40:42. Fauliran je Aleksa Avramović koji ide na liniju penala. Pogađa plejmejker Partizana oba penala. 40:44. Smailagić se sjajno snašao u reketu i postiže nove poene. Odgovara Tanasković. 42:46

21. minut - Prvi napad u nastavku za Budućnost. Kamenjaš je bio precizan iz reketa. 38:40. Avramović je probio na drugoj strani, a Kaboklo zakucao. 38:42

POLUVREME

Druga četvrtina:

20. minut - Panter je promašio trojku, fauliran je Kaboklo na ofanzivnom skoku, a centar crno-belih ide na liniju penala. Precizan je oba puta. 36:38. Avramović postiže poene iz kontre! 36:40 KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

19. minut - Smailgaić je fauliran u kontri i ima dva slobodna bacanja. Pre toga, tajm-aut Budućnost. Promašuje Alen prvo bacanje, precizan drugi put za egal. 36:36

18. minut - Kaboklo je promašio čist zicer, Budućnost je to kaznila iz kontre. Tajm-aut Željko Obradović. 36:33. Panter pogađa poludistancu. 36:35

17. minut - Džons je fauliran i ide na liniju penala. Pogađa oba 34:31. Doužer pogađa iz prodora. 34:33

16. minut - Megi pogađa novu trojku. 32:30. Fauliran je Smit i ide na liniju penala. Polovičan je Džejlin. 32:31

15. minut - Doužer prekida neugodnu seriju šutem sa poludistance. 26:28. Odgovara Megi trojkom. 29:28. Fauliran je Kaboklo koji pogađa oba slobodna bacanja. 29:30

14. minut - Još jedna izgubljena lopta crno-belih, četvrta u nizu. Smailagić je napravio korake. Domaćima se isplaćuje agresivna odbrana. Kamenjaš poentira, nerešeno je. 26:26.

13. minut - Makundu zakucava, tajm-aut Željko Obradović. Ljut je trener crno-belih zbog tri uzastopne izgubljene lopte svog tima. 24:26

12. minut - Makundu je fauliran i ide na liniju penala. Precizan je centar Budućnosti oba puta. 22:26. Loš pas Doužera za Smailagića, nova izgubljena lopta za crno-bele.

11. minut - Troojka Kevina Pantera 20:26. Tajm-aut Žakelj.

Prva četvrtina:

10. minut - Tanasković poentira iz reketa. 17:18. Ledej uzvrača sa poludistance. 17:20. Troojka Džejmsa Nanelija. 17:23. Mekinli Rajt pogađa uz faul. Precizan je sa penala. Ponovo je Partizan primio poene na kraju deonice. 20:23 Kraj prve četvrtine.

8. minut - Fauliran je Panter, ide na liniju penala. Kapiten Partizana je precizan oba puta. 14:16. Ponovo dva penala za Kamenjaša. Ovaj put je precizan polovično centar Budućnosti. 15:16. Poeni Doužera za dva. 15:18

7. minut - Pogađa Pi-Džej Doužer za dva. 14:14. Fauliran je Kamenjaš koji ide na liniju penala. Promašuje oba.

6. minut - Budućnost je imala napad posle prvog TV tajm-auta, ali je Ponitka ukrao loptu. Fenomenalna reakcija Poljaka u odbrani.

5. minut - Fenomenalna asistencija Doužera i zakucavanje Kaminskog. 10:12. Popović poentira uz faul, a postiže i dodatno slobodno bacanje. 13:12. Tanasković je napravio faul, a onda je Doužer napravio nesportski faul. Sudije su pregledale snimak, ali ostale pri svojoj odluci. Tanasković je pogodio jedno slobodno bacanje. Lopta je sa strane za Budućnost. 14:12

4. minut - Naneli pogađa trojku iz kontre. 8:8. Slavković poentira iz rolinga. 10:8. Doužer odgovara za dva 10:10

3. minut - Tanasković postiže nove poene za domaće. 6:5. Zakucavanje Tanaskovića u kontri. 8:5

2.minut - Prvi poeni za Partizan, Ponitka je otišao na ulaz, bio je i fauliran. Poljak pogađa i dodatno slobodno bacanje. 2:3 Na drugoj strani je fauliran Džons koji ide na liniju penala. Precizan je oba puta. 4:3. Lepa akcija Partizana, Kaminski je poentirao na asistenciju Doužera. 4:5

1.minut - Počela je utakmica u Podgorici! Prvi napad za Partizan, ali je Kaminski bio neprecizan. Na drugoj strani Slavković poentira posle ofanzivnog skoka. 2:0

Pre meča:

Hala je ispunjena do poslednjeg mesta, a pojačane su mere bezbednosti.

Sudijska trojka na ovom meču je u sastavu: Milan Nedović, Sašo Petek i Luka Kardum.

Košarkaši Partizana i Budućnosti igraju drugi meč polufinalne serije ABA lige.

Crno-beli imaju prednost, pošto su slavili u meču odigranom u Beogradskoj areni rezultatom 78:67.

Utakmica se igra od 18.00 u hali Morača, a u slučaju pobede Partizan će obezbediti plasman u finale regionalnog takmičenja, dok bi u slučaju trijumfa Podgoričana bila odigrana majstorica u Beogradu.

Ovaj meč je imao uvertiru van terena, pošto su se iz Budućnosti žalili na suđenje u Areni, ali to nije poremetilo odnos između dve ekipe.

Atmosfera između ekipa je bila sportska, a nema razloga da tako ne bude i večeras.

Željko Obradović pred utakmicu:

- Druga polufinalna utakmica, kvaliteti obe ekipe su poznati. Svesni smo da moramo biti na nivou ako mislimo da dobro odigramo ovaj meč i da prođemo u veliko finale. Naravno, neće biti lako, neuobičajeno je to što smo imali veliki broj dana između prve i druge utakmice. Nadam se da je ekipa spremna, da ćemo probati da damo sve od sebe i da ćemo odigrati što bolji utakmicu - rekao je trener Partizana.

Aleksa Avramović pred utakmicu:

- Čeka nas zahtevan meč u Podgorici. Tamo smo već uspeli da ostvarimo tri puta veću pobedu. Biće puna hala, što samim tim znači da nas čeka kompleksan meč. S obzirom na to da smo i u prošlosti igrali u plej-ofu i da su te utakmice bile tesne i čvrste, možemo da kažemo da se odlično poznajemo. Idemo tamo da pobedimo, da odigramo najbolju moguću odbranu i napad i da se, Bože zdravlja, kući vratimo sa pobedom - rekao je plejmejkre crno-belih

Andrej Žakelj pred utakmicu:

- Očekujemo da igramo mnogo bolje nego u prvoj utakmici. U njoj nismo bili na svom nivou ni defanzivno ni ofanzivno. Tako da radimo na tome da budemo mnogo čvršći i agresivniji u odbrani, a opušteniji u napadu. To su zadaci koje moramo da ispunimo i moramo da igramo kao tim i damo sve da vratimo seriju u Beograd. Jedva čekamo utakmicu, biće praznik košarke i duel dva izvanredna tima. Sigurno da nas čeka zanimljiv meč i pozivam navijače da nas podrže, a siguran sam da će napraviti sjajnu atmosferu - rekao je trener Budućnosti