Kadeti Partizana su novi šampioni Srbije! Oni su u velikom finalu završnog turnira Kadetske lige Srbije u Hali sportova „Ranko Žeravica“ posle dramatične završnice savladali Megu sa 95:92 (27:21, 25:30, 21:20, 22:21) i stigli do trofeja.

Bolje su crno-beli otvorili utakmicu, posle četiri minuta poveli 10:4, ali je Mega brzo uhvatila ritam i smanjila na 14:15. Ekipe su sve do poluvremena praktično bile u egalu, smenjivale se u minimalnom vođstvu. Igralo se prilično atraktivno, sa dosta poena, a na veliki odmor Partizan je otišao sa „plus jedan“ – 52:51.

Efikasniji je Partizan bio na startu treće četvrtine, koristio greške Mege, pa je posle tri minuta poveo 60:51. Međutim, Mega je odgovorila odličnom serijom 10:0 i sve je ponovo bilo otvoreno. Na poslenju pauzu, crno-beli su otišli sa 73:71.

Bilo je potpuno izjednačeno i na početku poslednje deonice, da bi Partizan u 33. minutu ponovo nešto značajnije poveo – 79:74, a onda posle dva minuta i sa velikih 85:76. Ponovo je Mega uspela da se vrati u meč preko Srzentića i Karalića i na tri minuta pre kraja smanji na 83:85. Usledilo je nekoliko promašaja na obe strane, a crno-beli su na 1:17 pre kraja imali 88:85. U samoj završnici, kadeti Partizana su imali bolju koncentraciju. Šekularac je odlično asistirao, bili su sigurni sa linije penala, a kada su na 15 sekundi pre kraja imali 92:87 mislilo se da je utakmica rešena. Međutim, odmah je usledila sjajna trojka Danilovića (90:92), pa je fauliran Goljović. Jednom je pogodio za 93:90, dok je na drugoj strani Danilović pogodio oba slobodna bacanja na pet sekundi pre kraja – 92:93. Fauliran je ponovo Goljović, pogodio je oba puta za 95:92 i praktično više nije bilo vremena za Megu.

U meču za treće mesto Crvena zvezda je savladala Dinamik – 92:77.