MILS IZREŠETAO SRBIJU U ABU DABIJU: Bledi "Orlovi" poraženi od Australije! Brine povreda Vanje Marinkovića!

prijateljski meč

1 / 10 Foto: STARSPORT photo Belgrade Serbia

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Australije rezultatom 84:73 u prijateljskom meču odigranom u Abu Dabiju.

Srbija je u ovaj duel ušla bez kapitena Bogdana Bogdanovića i rovitog Ognjena Dobrića.

Nisu izabranici Svetislava Pešića dobro šutirali tokom čitavog meča, a to ih je na kraju i koštalo pobede.

Australija je ključnu razliku napravila u poslednjoj deonici kada su serijom 12:0 rešili pitanje pobednika.

Dominirao je Peti Mils koji je igrao kao u najboljim danima, a postigao je 28 poena. Pogađao je kad god je to bilo potrebno. Pratio ga je Egzum sa 14 poena

Najbolji u Srbiji bio je Filip Petrušev koji je postigao 17 poena, 14 je dodao Jokić, 12 Milutinov, dok je dvocifren bio i Avramović sa 10.

Srbija

Brine povreda Vanje Marinkovića koji je po izlasku iz igre u 25. minutu napravio bolnu grimasu, a nije se više vraćao na teren.

Srbija

Pešić je mnogo kombinovao, svoju šansu su dobili i Aleksa Radanov i Ognjen Jaramaz, dok je nešto slabiju ulogu imao Marko Gudurić.

Upravo košarkaš Fenerbahčea je ušao u klinč sa klupom Australije u poslednjem minutu, umalo je došlo do tuče, ali se situacija brzo smirila i utakmica je privedena kraju.

Ovaj poraz nije realan prikaz igre našeg tima, koji je kada je god dodavao gas stizao i prestizao prednost Australije.

"Orlovi" sutra od 18 časova igraju protiv selekcije SAD, a ostaje da se vidi u kom sastavu će izaći na spektakl!

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Trojka Egzuma. 71:83. Novi poeni Jokića. 73:83

Varnice u Abu Dabiju, košarkaši u klinču!

39. minut - Nova dvojka Milsa, njegovih 27 poena. 69:80

38. minut - Poeni Petruševa, prekida seriju. 17 Poena za njega, najefikasniji je u našoj selekciji.

37. minut - Zakucavanje Egzuma. 67:78. Tajm-aut Srbija.

36. minut - Novi poeni za Milsa koji je centralna figura meča. 67:71. Ukradena lopta Milsa i nesportski faul Jaramaza. Precizan sa linije penala oba puta. 67:73. Trojka Heja. 67:76. Serija Australuije 10:0

35. minut - Trojka Australije uz zvuk sirene. Odlično je Srbija igrala odbranu, ali majstorija Milsa i Egzekucija Denijelsa. 67:69

34. minut - Novi divan prodor Alekse Avramovića. 67:66

33. minut - Egzum se najbolje snalazi u kontri. 65:66

32. minut - Poeni Lendejla preko Milutinova. 63:64. Kakva akcija Srbije, kontra, alej-up Avramovića za Milutinova i nova prednost "Orlova". 65:64

31. minut - Poeni Alekse Avramovića iz prodora. 61:62. Novi poeni za Avramovića i ponovo prednost Srbije. 63:62.

Šut van linije 6.75 predstavlja osnovni problem Srbiji, 3/13 (23%), a kako šutiraju, rezultat je odličan. Australija ima 7/18 (39%), a to je osnovna razlika izmešu dva tima.

Treća četvrtina:

30. minut - Aleksa Avramović je promašio ceo obruč iako je bio sam kao duh na šutu za tri poena. Gidi kažnjava na drugoj strani. 59:62

29. minut - Trojka Pokuševskog. 59:60

28. minut - Asistencija Egzuma i poeni Mekveja. 56:58. Fauliran je Egzum koji ide na liniju penala. Pogodio je oba. 56:60

27. minut - Novi poeni Jokića iz odbojke, ali je sve uradio Aleksa Radanov. Ukrao je loptu, lepo fintirao protivnika, ali je opromašio zicer. Na pravom mestu Jokić koji popravlja. Srbija ponovo vodi 56:54. Tajm-aut Australija. Tehnička za selektora Australije, Jokić je promašio jedno bacanje.

26. minut - Poeni Jokića iz kontre, najbolji košarkaš Srbije je na 10 poena. 54:54

25. minut - Jokić snažno do kraja u reketu. 50:54. Novi poeni i za Micića iz prodora. 52:54

24. minut - Loš napad Srbije, kontra Australije i zakucavanje Gidija. 48:51. Nova trojka Petija Milsa koji ima već 21 poen. 48:54

23. minut - Divno se snašao Petrušev koji postiže svoje nove poene. 46:49. Novi poeni Petruševa koji ih ima već 15. 48:49

22. minut - Jokić se fenomenalno snašao u reketu i poentirao flouterom. 44:44. Gidi poentira sa poludistance. 44:46. Izgubljena lopta Micića i trojka Lendejla. 44:49

21. minut - Fauliran je Mils koji ide na liniju penala i precizan je oba puta. 40:41. Gudurić lepo do kraja i postiže svoje prve poene. 42:41. Ponovo je Mils fauliran pri šutu za tri poena. Stoprocentan najbolji košarkaš Australije danas. 42:44

Druga četvrtina:

Kraj prvog poluvremena!

20. minut - Poeni Petruševa iz tranzicije. 36:39. Laka kontra za srbiju i poeni Marinkovića. 38:39. Još jedna kontra i poeni Alekse Avramovića! 40:39.

Kraj prvog poluvremena

19. minut - Slobodna bacanja i za Mekveja koji je polovičan. 34:39.

18. minut - Odlična odbrana Australije, Gidi je istrčao kontru, a poentirao je uz faul. Pogađa i dodatno bacanje plejmejker Čikaga. 32:38. Fauliran je Nikola Jokić na drugoj strani, i on ide na liniju penala. Pre toga, tajm-aut! Pogađa oba Nikola. 34:38

17. minut - Kontra Srbije i poeni Petruševa. 32:32. Još jedna trojka Petija Milsa. 32:35

16. minut - Divna kombinacija Jokića i Petruševa i laki poeni na obruču centra Olimpijakosa. 30:32.

Posle nešto boljeg perioda igre za košarkaše Srbije, munjevit odgovor Australije i ponovo prednost!

16. minut - Laki poeni za Milsa. 28:29. Trojka Delavedova, tajm-aut Pešić. 28:32

15. minut - Kakva akcija reprezentacije Srbije, Micić je pronašao Milutinova koji zakucava. Odmah potom i kontra i novi laki poeni. 28:27

14. minut - Trojka Petruševa. 22:25. Zakucavanje Milutinova. 24:25. Tri slobodna bacanja za Milsa. Čudan sudijski kriterijum, pustili su tuču pod košem, a onda Mils dobija faul "na ime". Pogodio je 2/3 slobodna bacanja. 24:27.

13. minut - Poeni Mekveja. 19:25

12. minut - Novi poeni Denijelsa iz reketa. 19:23

11. minut - Fauliran je Milutinov koji je pogodio oba penala. 17:20. Avramović je promašio otvorenu trojku, ali hvata loptu Milutinov i poentira iz reketa. 19:20.

Fauliran je Denijels na drugoj strani, a bio je polovičan sa linije penala. 19:21.

Prva četvrtina:

10. minut - Poeni Gidija sa poludistance. 15:20

9. minut - Trojka Mekveja. 11:17. Marinković je ponovo na liniji penala, ovog puta stoprocentan. 13:17. Fauliran je Milutinov i on ide na liniju penala. Centar Srbije precizan oba puta. 15:18

8. minut - Kakvi potezi Nikole Jokića, stavio je čuvara na ringišpil i poentirao na obruču. 11:14

7. minut - Fauliran je Vanja Marinković u kontri i ide na liniju penala. Promašio je oba.

6. minut - Egzum je probio, asistirao Denijelsu koji je zakucao. 9:10. Egzum poentira u kontri. 9:12. Dvojka Milsa iz trancizije, još jedan tajm-aut Pešić. 9:14

5. minut - Poeni Micića iz prodora. 9:8.

4. minut - Igra se brzo uz puno grešaka. Micić je izgubio već dve lopte.

3. minut - Trojka Petija Milsa. 4:5. Još jedna trojka Milsa iz uručenja. 4:8. Tajm-aut Pešić! Odličan odgovor iz minuta odmora, kretala se lopta, a Marinković pogodio za tri. 7:8

2.minut - Dva penala za Gidija, faul je napravio Marinković na prodoru. Plej Australije precizan oba puta. 2:2. Divan prodor Petruševa. 4:2

1. minut - Prvi meč za Australiju, Denijels promašuje trojku! Kombinacija Jokića i Micića i prvi poeni za Srbiju. 2:0.

Srbija: Vasilije Micić, Vanja Marinković, Marko Gudurić, Filip Petrušev, Nikola Jokić

Australija: Peti Mils, Džon Gidi, Dajson Denijels, Nik Kej, Džok Lendejl

Pre meča:

Srbija je oslabljena u ovom meču, nastupiće bez Bogdana Bogdanovića i Ognjena Dobrića!

Košarkaši su spremni!

Košarkaška reprezentacija Srbije igra prijateljski meč sa Australijom u Abu Dabiju u sklopu priprema za Olimpijske igre u Parizu.

Utakmica počinje u 18 časova.

Srbija će pored ovog meča odigrati i duel sa SAD sutra u isto vreme, a ovo će biti pravi pokazatelj u kakvoj se formi nalaze "Orlovi" pred Olimpijske igre u Parizu.

Australija je juče poražena od SAD rezultatom 98:92, pokazali su zube favorizovanim Amerikancima, tako da nikako neće biti lak protivnik.

Konce igre "Kengura" drži plejmejker Čikaga Džoš Gidi, a tu su još i Džok Lendejl, Dante Egzum, Džo Ingles.

Ekipa koja igra fizičku, atipičnu košarku i biće odličan test za izabranike Svetislava Pešića.

Što se Srbije tiče, savladana je Holandija dva puta "iza zatvorenih vrata", a onda je oružje položila i moćna Francuska i to pred svojim navijačima u Lionu.

Iako je rezultat kao i u svakom prijateljskom meču u drugom planu, ove dve utakmice u Abu Dabiju će dati realniju sliku "Orlovima" o trenutnoj formi i stepenu uigranosti.