AMERI SU IPAK PREJAKI! Orlovi nisu mogli protiv brutalnog DRIM TIMA - poraz Srbije u najtežoj proveri pred Olimpijske igre!

SPEKTAKL

Košarkaška reprezentacija Srbije odigrala je još jednu prijateljsku utakmicu pred Olimpijske igre u Parizu. Ovog puta, četa Svetislava Pešiča izgubila je od Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 105:79.

Košarkaši Srbije pretrpeli su juče poraz od Australije, dok su pre toga slavili trijumf protiv Francuske.

Danas su naši reprezentativci sjajno otvorili utakmicu, uspevali su da maksimalno dobro pariraju favorizovanim Amerima pa smo u prvoj četvrtini gledali brzu i otvorenu igru, na obe strane parketa.

Nisu se izabranici Svetislava Pešića uplašili moćnog rivala, odbrana je bila na zavidnom nivou, dok su u ofanzivi briljirali Aleksa Avramović i Nikola Jokić. Ipak, kako je vreme odmicalo tako su nestajala rešenja u napadu, dok "lek" za maestralnog Stefa Karija nije postojao, koji je rafalnom paljbom uspeo da uveća prednost svog tima.

Krajem prvog poluvremena Ameri su prvi put došli do dvocifrene prednosti, a u svlačionicu su otišli da +14.

1 / 7 Foto: Profimedia

Ta prednost rasla je u nastavku, košarkaši Srbije katastrofalno su otvorili treću deonicu, Ameri su to iskoristili i ponovo se odlepili velikom serijom, pa je tada već bilo jasno ko će iz ove utakmice izaći kao pobednik.

Osetili su naši košarkaši kolika je zapravo moć Amerikanaca, koji su bez preterane muke opravdali ulogu apsolutnog favorita i pokazali zbog čega su glavni favoriti za zlato u Parizu!

Srbija će odigrati još dve utakmice do kraja priprema za OI, najpre će naši košarkaši u ponedeljak igrati protiv Japana, dok je "generalka" zakazana za dan kasnije protiv Grčke.

Uživo,

SRBIJA - SAD: 79:105

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

40. minut - Petrušev pogađa uz faul, potom je pogodio dodatno slobodno bacanje 79:105

39. minut - I Poter pogađa za tri poena 74:105

37. minut - Dušan Ristić postiže trojku, pre toga je Aleksa Avramović pogodio dva slobodna bacanja 74:99

36. minut - Igra se otvoreno na obe strane parketa, sada je Dobrić pogodio trojku

35. minut - Ponovo Stef Kari pogađa za tri poena...

34. minut - Marko Gudurić pogađa trojku, ali je prednost Amerikanaca i dalje ogromna 66:92

33. minut - Nova trojka za Stefa Karija, on na svom kontu za sada ima 21 poena

31. minut - Micić pogađa trojku na startu poslednje četvrtine, a onda Dejvis na drugoj strani odgovara pogotkom sa poludistance 61:85

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Polovičan učinak Nikole Jokića sa linije za slobodna bacanja 58:83

29. minut - Jokić je sjajno nadmudrio Dejvisa i iz vrlo teške situacije pogodio za dva poena 57:81

28. minut - Dug napad Amera, a u poslednjoj sekundi trojku pogađa Adebajo za +23

26. minut - Posle trojke Ognjena Dobrića selektor Amerike, Stiv Ker, morao je da zatraži tajm-aut 73:55

25. minut - Vanja Marinković je ostao sam na trojci i pogodio 52:73

23. minut - Raste prednost Amerike, Holidej postiže trojku! Petrušev konačno pogađa 47:71

22. minut - Lošu reakciju naših košarkaša u odbrani kažnjava Holidej novom trojkom 45:64 Naša odbrana kao da ne postoji, Lebron Džejms se bez ikakvih poteškoća prošetao do koša Srbije i lako "položio" loptu 45:66

21. minut - Embid poenima sa linije za slobodna bacanja otvara treću četvrtinu!

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut - Nikola Jokić poentira uz faul 45:56

19. minut - Uspeli su Ameri da se odlepe, Adebajo je bio precizan sa poludistance, pa njegov tim prvi put na današnjoj utakmici ima dvocifrenu prednost 42:53

18. minut - Jokić iz vrlo teške situacije poentira i prekida seriju protivnika 42:49

17. minut - Sada i Edvards postiže trojku, Svetislav Pešić je morao da reaguje tajm-autom

Srbija, SAD, Nikola Jokić, Svetislav Pešić

16. minut - Maestralni Stef Kari pogađa trojku pod faulom, Ameri sada imaju +4

15. minut - Kari je posle sjajne akcije Amerikanaca ostao sam na trojci, i pogodio, na drugoj strani Jokić dolazi do novih poena 38:38

14. minut - Embid je poentirao posle asistencije Džejmsa, i tom prilikom ga je faulirao Jokić, nakon čega je Embid pogodio dodatno slobodno bacanje 34:33

Srbija, SAD, Aleksa Avramović

12. minut - Novu trojku za našu reprezentaciju postiže Vasilije Micić, na drugoj strani Lebron Džejms poenima pod faulom prekida seriju Srbije

11. minut - Marko Gudurić postiže trojku iz velike udaljenosti za novu prednost Orlova 31:28

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Vanja Marinković lakim poenima u poslednjoj sekundi stavlja tačku na prvu deonicu!

9. minut - Vasilije Micić ne greši sa linije za slobodna bacanja 24:21 Edvards na drugoj strani trojkom poravnava rezultat 24:24

- Neverovatno je šta su organizatori uradili!

8. minut - Dejvis stiže do novih poena posle ofanzivnog skoka 22:21

7. minut - Žestoku borbu vodi Jokić sa svojim čuvarima, i ponovo iz iste izlazi kao pobednik 22:19

6. minut - Adebajo kupi odbitak i zakucavanjem smanjuje prednost našeg tima 16:15 Promašio je Dejvis slobodno bacanje, sevnula je kontra Orlova koju je Ognjen Dobrić krunisao brutalnim zakucavanjem 20:16

5. minut - Nikola Jokić pogađa dva slobodna bacanja, naš tim ponovo ima +3

4. minut - Raspucan je Avramović, pogodio je još jednu trojku, Srbija ima +3 Jokić stiže do prvih poena na današnjem meču, na drugoj strani se "upisuje" i Lebron Džejms

3. minut - Evo prve trojke za našu reprezentaciju, Avramović je bio precizan! 9:9

2. minut - Laki poeni za Gudurića, pa potom Kari još jednom cepa mrežicu šutem za tri poena! 4:7

1. minut - Kari trojkom otvara današnju utakmicu - 0:3 Na drugoj strani Petrušev postiže prve poene!

Uoči meča:

- Košarkaši Srbije na zagrevanju:

- Sjajan potez Stiva Kera!

- Ovo su kvote pred današnju utakmicu!

- Juče se cela nacija zabrinula!

- Evo ko prenosi današnji meč!

Podsetimo, reprezentacija Srbije je juče u Abu Dabiju izgubila od Australije rezultatom 84:73.

Nakon pobede protiv Francuske, Orlovi su sinoć protiv Australije igrali bez kapitena Bogdana Bogdanovića i Ognjena Dobrića, dok je početkom treće četvrtine i Vanja Marinković morao van igre zbog povrede.

Na svu sreću, povreda Vanje Marinkovića nije ozbiljnije prirode, kako stvari trenutno stoje selektor Pešić moći će da računa na njega na Olimpijskim igrama u Parizu.

Nikola Jokić, Svetislav Pešić

Uprkos jučerašnjem porazu, selektor naših košarkaša Svetislav Pešić nije krio zadovoljstvo.

- Sve je onako kako smo i očekivali. Mi smo dali energiju, naravno tu su malo i problemi, neki ne mogu da igraju, neki su se povredili u toku utakmice. Naravno, tu se izgubi malo kontinuitet i pre svega u napadu. U odbrani smo dali energiju, bilo je to na nivou kakav je bio na prvoj utakmici sa Francuzima. Sve je to bilo sa nekim sitnim greškama, ali je energija postojala. Moramo da imamo jednu agresiju na ivici faulova... Oni u poslednjoj četvrtini nisu napravili nijedan faul, a igrali su dosta jako i nismo uspeli da mirnije naše napade organizujemo, malo smo možda bili nervozni i umorni zbog velike energije koju smo davali u odbrani jer igramo protiv ekipe koje je odlična u tranizciji. Trpe noge, noge se umore, košarka jeste i šut i pas i dribling, ali za to moraš da imaš sveže noge. Mi smo tu malo slabiji u napadu, naš sistem je da moramo da igramo malo preciznije - rekao je selektor