PUKLA STOTKA U ARENI - SRBIJA EGZIBICIJOM PREGAZILA JAPAN: Raspucani Orlovi preslišali Samuraje, sledi SPEKTAKL sa Grčkom!

PRIPREME ZA oi

Košarkaši Srbije savladali su Japan rezultatom 119:100 u prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za predstojeće Olimpijske igre u Parizu.

Pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog momenta.

Srbija je vodila od starta i brzo stekla dvocifrenu prednost.

Japanci se nisu predavali i serijom trojki prišli na samo -4 u finišu prvog poluvremena.

Ali stvari su brzo došle na svoje mesto.

Početkom treće deonice Srbija je dodala gas, odvojila se brzo, stekla ubedljivu prednost i prelomila meč.

Do kraja meča gledali smo pravu egzibiciju raspoloženih Orlova.

Jokić je i bio najefikasniji sa 18 poena, 8 skokova i 7 asistencija, Petrušev je dodao 17, Bogdanović 15, a Dobrić 14, dok je Micić bio dvocifren sa 12.

Kod Japana Hačimura je postigao 29 poena, a neverovatno zvuči činjenica da su pogodili čak 20 trojki večeras.

Već u ponedeljak Srbija igra novi meč sa Grčkom i to će biti generalna proba pred start Olimpijskih igara.

Taj meč na programu je u 20 časova.

1 / 10 Foto: @starsport

Četrvta četvrtina:

39. minut - Zakucava Petrušev nakon kontre 115:94.

37. minut - Petrušev siguran sa linije penala 112:91.

36. minut - Nova trojka, pogodio je Vanja Marinković, deseta trojka za Srbiju 110:87.

35. minut- Japanci postižu svoju čak 17 trojku 107:87.

33. minut - Upisao se i Uroš Plavšić . Potom Jokić za stotku 101:78.

32. minut - Vanja Marinković postiže trojku 97:75.

31. minut - Kalamura postiže svoju četvrtu trojku, vraća Micić 94:73.

Košarkaši, Nikola Jokić, Bogdan Bogdanović, Vasa Micić, Aleksa Avramović, Svetislav Pešić

Treća četvrtina:

30. minut - Nikola Jokić asistira Marinkoviću koji zakucava, a onda poenima za dva zatvra treću deonicu 91:70.

27. minut - Nova kontra i asistencija, Micića za Jovića 82:64.

26. minut : I Dobrić pogađa za tri, raste prednost Orlova 78:59.

25. minut - Nova sjajna akcija i poeni Bogdanovića nakon asistencije Jokića 73:57

24. minut - Kontra Srbije i poeni Dobrića, pa potom i Avramović 71:54.

23. minut - Jokić dominira, sjajan potez i novi poeni 66:54.

21. minut - Jokić postiže prve poene u nastavku 61:52.

Druga četvrtina:

20. minut - Bogdanović postiže trojku za +7 na poluvremenu 59:52.

19. minut - Jokić konačno prekida seriju Japanaca 54:46. Ali nova trojka Hačamure 54:49.

18. minut - Mini serija Japana, koji je ponovo na jednocifrenom minusu 52:43.

17. minut - Petrušev pogađa trojku nakon sjajne koiektivne akcije 52:37.

16. minut - Pogađa Jokić na asistenciju Bogdanovića. Potom Avramovič i iz kontre 49:34.

15. minut - Vatanabe postiže novu trojku za Japan, 45:34.

14. minut - Nova trojka Bogdana Bogdanovića, potom Hačimura sa poludistance 44:30.

13. minut- Sjajna asistencija Jokića za Jovića 39:26.

12. minut - Silovito zakucavanje Milutinova, Srbija ponovo iam dvocifrenu prednost 37:26.

11. minut - Haćimura trojkom otvara drugu četvrtinu 33:26.

Srbija

Prva četvrtina:

10. minut - Vasa Micić postiže trojku. Gudurić nyakon ofanzivnog skoka 33:23 na kraju prve četvrtine.

9. minut - Milutinov sa penala prekida mini seriju Japanaca 28:18.

8. minut - Novi poeni Nikole Jokića, +12 za Srbiju 26:14.

7. minut - Petrušev polovičan sa penala, 24:14. Jović u igri.

6. minut - Srbija u seriji, sjajna asistencija Jokića za Avramovića preko celog terena 20:12.

5. minut - Jokić iz reketa postiže prve poene na meču 14:12.

4. minut - Bogdanović pogađa zicer, pa Joši druga trojka 12:10.

3. minut - Trojka Bogdanovića 10:2. Pa mini serija Japanaca 10:7.

1. minut - Dobrić vezuje pet poena na startu meča. Trojka, pa poeni iz kontre 5:0

- Srbija je krenula u petorci Avramović, Bogdanović, Dobrić, Petrušev, Jokić

1. minut - Utakmica je počela

Srbija

Košarkaši Srbije dočekuju Japan u prijateljskoj utakmici su sklopu priprema predstojeće Olimpijske igre u Parizu.

Srbija će nakon dva poraza u Duabiju od Australije i Amerike, odigrati još dva meča u Beogradu pred start turnira u Parizu.

Najpre sa Japanom, a već u ponedeljak sa Grčkom od 20 časova.

Utakmica se igra u "Beogradskoj Areni" sa početkom u 20 časova.