Košarkaši Srbije došli su do prve pobede na Olimpijskim igrama u Parizu! Danas su izabranici Svetislava Pešića pobedili Portoriko ubedljivim rezultatom 107:66 u meču drugog kola grupne faze.

Nakon poraza od SAD, izabranici selektora Svetislava Pešića u ovaj meč su ušli sa imperativom pobede, i sve osim današnjeg trijumfa znatno bi udaljilo naše momke od četvrtfinala.

Jasno je bilo da je naš tim bio apsolutni favorit u današnjem meču, i upravo sa takvim pristumom su Orlovi i ušli u ovaj susret. Maksimalno oprezno od samog starta, sa velikom željom i koncentracijom, odlično su naši košarkaši igrali na obe strane terena i lako stekli osetljivu prednost.

Posle svega pet minuta igre naši momci su imali +11, a prednjačili su maestralni Nikola Jokić i Filip Petrušev, koji su fantastično sarađivali i pravili ogromne probleme protivničkim košarkašima.

Uspevali su Portorikanci preko raspoloženog Ortiza da se vraćaju u igru, ali izabranici Svetislava Pešića nisu dozvolili protivniku da zakomplikuju situaciju na terenu, pa egala do samog kraja nije ni bilo.

Orlovi su u svlačionicu na poluvremenu otišli sa +17 u "džepu", da bi u trećoj četvrtini dodali još gasa i nastavili sa brutalnom igrom. Nije bilo opuštanja do samog kraja, prednost je rasla dok je Portorikancima bilo jasno da nemaju čemu da se nadaju.

Profimedia ORLOVI PREGAZILI PORTORIKANCE ZA PRVU POBEDU NA OLIMPIJSKIM IGRAMA! Ovakvu Srbiju želimo da gledamo - Jokić umalo ISPISAO ISTORIJU

Nikola Jokić ostao je bez jednog velikog rekorda na današnjem meču Srbija - Portoriko. Naime, Jokić je ubacio 14 poena uz 15 skokova i 9 asistencija.

Samo jedna asistencija falila je srpskog asu da uđe u istoriju košarke. Samo tri igrača su uspela u tome od kada se igraju Olimpijske igre. Jokić je već sredinom treće četvrtine došao do tih brojki i falila mu je jedna jedina asistencija da zabeleži "tripl-dabl", ali...

Odlukom selektora Svetislava Pešića, Nikola je ostao na klupu u celom poslednjem kvartalu i samim tim je ostao i bez ovog čudesnog rekoda.

Pored Jokića, istakao se Petrušev 15 poena, Avramović je dodao 12, a Milutinov je završio meč sa 11 poena.

U okviru naše grupe, večeras će od 21 sat odmeriti snage košarkaši SAD i Južnog Sudana i biće to zanimljiv susret timova koji su slavili u prvom kolu.

Uživo,

Srbija - Portoriko: 107:66

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

40. minut - Micić nastavlja da puni koš Portorika 102:64 Romero snažno zakucava na drugoj strani 102:66 Trojkaaa Micića za kraj!

38. minut - I Plavšić se upisao, nema opuštanja do samog kraja 100:62

37. minut - Milutinov je precizan sa linije za slobodna bacanja 96:60

36. minut - Dejan Davidovac postiže prve poene na današnjoj utakmici 94:57

35. minut - Ortiz je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, prednost Orlova je i dalje ogromna 92:57

Profimedia

34. minut - Potpuno su nemoćni Portorikanci, svesni da su više nemaju čemu da se nadaju

33. minut - Micić je proigrao Gudurića kao na basketu za +34

31. minut - Milutinov lakim poenima otvara poslednju četvrtinu 81:51 Zatim i Micić pogađa, raste prednost Orlova 83:51

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Lepa akcija Orlova, odličan je bio protok lopte, Jović je ostao sam na trojci i iz ćoška pogodio 79:51

29. minut - Prelepa asistencija Bogdanovića za Jokića, Orlovi ne spuštaju nogu sa gasa 76:51

28. minut - Pogađa Bogdan Bogdanović za dva poena, Portorikanci ne mogu ništa da se sastave 74:46

Profimedia

27. minut - Sjajno igraju naši košarkaši, prednost konstantno raste, Portorikanci su u ogromnom problemu 70:43

26. minut - Dobra odbrana naše reprezentacije pa laki poeni za Marinkovića u kontri 68:43

25. minut - Ma, Jokić je neverovatan! Dodavanje preko celog terena za mladog Jovića koji snažno zakucava 66:43

23. minut - Izgubili su Portorikanci loptu, Jokić je povukao kontru i uposlio Petruševa koji je lako poentirao 62:43

22. minut - Evo je i druga trojka Alekse Avramovića, Srbija ima +18

21. minut - Primili smo lake poene na otvaranju treće deonice, pa je Aleksa Avramović na drugoj strani pogodio trojku

Završena je druga četvrtina!

20. minut - Ponovo Jokić "školuje" protivničke igrače koji ne pronalaze način da ga zaustave 52:35

19. minut - Dobio je Jokić loptu i lako nadmudrio Tora, koji ne može apsolutno ništa srpskom centru 48:28

18. minut - Još jedna sjajna saradnja Jokića i Petruševa 43:25 Najpre je Petrušev pogodio jedno bacanje, pa je u narednom napadu Jokić pogodio oba za 46:25

17. minut - Ponovo je Ortiz ostao sam na trojci i pogodio, ovo je njegova četvrta trojka danas 39:23 Kapiten Srbije Bogdan Bogdanović ponovo je stao na liniju za slobodna bacanja, i opet je oba puta bio precizan 41:23

Profimedia

16. minut - Bogdanović precizan sa linije za slobodna bacanja 37:20

15. minut - Micić je sjajno uposlio Milutinova koji je zakucao za +17

14. minut - Ponovo je Micić nadmudrio protivničke košarkaše i lako poentirao, raste prednost našeg tima 33:18

13. minut - Dobrić odgovara trojkom, ponovo je +11 Lep potez Micića, sjajnom fintom je izbacio rivala iz igre i lako položio loptu 31:18

12. minut - Raspoložen je Ortiz, pogodio je još jednu trojku što je Svetislava Pešića nateralo da zatraži tajm-aut 26:18

11. minut - Milutinov precizan sa linije za slobodna bacanja, pa na drugoj strani Ortiz pogađa svoju drugu trojku na današnjem meču 26:15

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Orlovi ponovo imaju dvocifrenu prednost nakon što je Marko Gudurić pogodio dva slobodna bacanja 22:12 Milutinov brutalnim zakucavanjem stavlja tačku na prvu četvrtinu 24:12

9. minut - Micić je promašio polaganje, ali je do lopte došao Nikola Jokić koji je uspeo da poentira, i to pod faulom! Potom je promašio dodatno slobodno bacanje 20:12

Profimedia

7. minut - Ortiz pogađa trojku i smanjuje prednost Srbije 17:12

6. minut - Evo i prve trojke za Srbiju! Bogdan Bogdanović pogaža za +11

5. minut - Jokić i Petrušev sjajno funkcionišu danas! Nestvaran pas snažnog centra kroz sredinu, nakon čega je Filipu ostao lakši deo posla 14:6

4. minut - Sjajan prodor Alekse Avramović i prvi poeni za njega 12:6

3. minut - Romero lako stiže do novih poena, pa raspoloženi Petrušev na drugoj strani nastavlja u istom ritmu 10:4

2. minut - I Bogdan Bogdanović poentira za +2 Jokić je upisao i drugu asistenciju, dok Petrušev stiže do četrvrtog poena

1. minut - Filip Petrušev postiže prve poene za našu reprezentaciju na današnjem meču 2:0

Uoči meča:

Nakon poraza od SAD izabranici selektora Svetislava Pešića u ovaj meč ulaze sa imperativom pobede, a sve osim trijumfa znatno bi udaljilo naše momke od četvrtfinala. Srbija je apsolutni favorit, ali će svoju prednost morati da pokaže na terenu.

Portoriko je takođe poražen u prvom kolu, bolji je bio Južni Sudan rezultatom 90:79, a maestralno je odigrala prva zvezda tima Hose Alvarado, koji je postigao 26 poena.

Profimedia

Upravo će omaleni plejmejker Nju Orleansa predstavljati najveću pretnju po naše reprezentativce, ali daleko od toga da njegovi saigrači nemaju šta da ponude.

Portoriko je nezgodna ekipa koja svoju igru zasniva na šutu za tri poena, a ukoliko uđu u seriju, svakoga mogu da pobede. Tremont Voters je takođe igrač na koga treba obratiti posebnu pažnju, u prvom kolu je postigao 18 poena uz odličan šut.

Profimedia

Portoriko je protiv Južnog Sudana pogodio 11 trojki iz 35 pokušaja. Glavna prednost Srbije biće na visokim pozicijama, gde Nikola Jokić, Nikola Milutinov i Filip Petrušev neće imati adekvatnog protivnika!

Srbija je bolja na svakoj poziciji, svi naši košarkaši su spremni i motivisani i nema sumnje da će maksimalno odraditi svoj deo posla. Koliko je dobra atmosfera u našem timu govori i situacija s treninga, a selektor Svetislav Pešić je prepustio tablu Nikoli Jokiću, koji je crtao taktiku, dok je Kari pomno gledao.