Basketaši Srbije slavili su nad Francuskom sa 19:16 u meču koji je prekinut zbog jake kiše u Parizu.

Ovaj duel obeležila je ljuta borba, pala je i jaka kiša pri rezultatu 13:10 za naš tim, zbog koje je usledio dugačak prekid u momentu kada je naša selekcija bila u seriji od 4:0.

Ipak, Srbija je nakon svega imala više snage i koncentracije i upisala je važan trijumf koji je naše momke približio polufinalu OI u Parizu.

Naš tim sada ima skor 3-1 i ostao je u igri za jednu od prve dve pozicije na tabeli, koje direktno vode u polufinale.

Srbija je druga sa tri pobede i jednim porazom, a Francuska je šesta sa po dve pobede i poraza.

Sutra će naši basketaši odigrati još dva meča. Najpre će od 19:05 igrati protiv branioca titule Letonije, koja ima sve četiri pobede, a tri sata kasnije sastaće se sa Poljskom.

DAVID GRAY / AFP / Profimedia

10. minut - Poen Francuza, pa dvojka Majstorovića kada je najvažnije (19:15)! Ofanzivni skok Francuza i poen (19:16). POBEDAAAAAA!

9. minut - Sjajna dvojka Dejana Majstorovića! Ljuta borba po povratku na teren koji je izuzetno klizav!

23.24 - MEČ SE NASTAVLJA! Kiša je prestala!

Teren je prekriven, kako bi ostao suv. Igrači su na klupama, čekaju da prođe kišni oblak.

Screenshot

8. minut - Sudije su prekinule utakmicu! Velika oluja je trenutno nad Parizom.

Screenshot

8. minut - Majstorović u poslednjoj sekundi napada pogađa dvojku - 13:10.

7. minut - Vasić je fauliran za dva bacanja. Pogodio je oba za izjednačenje - 9:9. Sada Rembo ide na liniju bacanja. Promašio je prvo, drugo pogodio - 9:10. Stojačić pogađa za izjednačenje zakucavanjem - 10:10. Sjajni Stojačić za preokret - 11:10.

6. minut - Francuzi dižu prednost - 5:8. Majstorović smanjuje na 6:8. Veržije vraća plus tri - 6:9. Vasić smanjuje - 7:9. Njegov treći poen, koliko ima i Majstorović.

5. minut - Branković za izjednačenje - 5:5. Na isteku napada Veržija pogađa - 5:6. Novi poen Francuzima donosi Seguela - 5:7.

4. minut - Srbija je ispucala bonus od šest dozvoljenih. Rembo pogađa - 3:4. Lepa kombinacija Branković - Vasić bez gledanja, Vasić pogađa - 4:4. Seguela pogađa - 4:5. Francuska izlazi iz bonusa, njen šesti faul.

3. minut - Sudije su Srbiju opteretile faulovima, čak pet za manje od tri minuta. Dusulije za izjednačenje - 2:2. Seguela za preokret - 2:3. Vasić donosi izjednačenje - 3:3.

2. minut - Seguela smanjuje - 2:1. Srbija ima već tri faula, posle dva minuta igre.

1. minut - Majstorović otvara meč dvojkom - 2:0.

Srbija igra u sastavu: Branković, Stojačić, Majstorović i Vasić.

Francuska igra u sastavu: Dusulije, Veržija, Rembo, Seguela.

Basket 3x3 reprezentacija Srbije nastavlja pohod na medalju na Olimpijskim igrama.

U 4. kolu olimpijskog turnira rival Srbiji je domaćin Francuska.

Obe selekcije imaju skor 2-1 posle tri kola.

Srbija je pobedila SAD i Holandiju, a izgubila od Kine. Francuska je pobedila Poljsku i Litvaniju, a izgubila od Holandije.