Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 slavila je nad Poljskom sa 21:12 i zabeležila važan trijumf pred nastavak takmičenja.

Najefikasniji kod Srbije bio je Dejan Majstorović sa sedam poena, Strahinja Stojačić je postigao šest, Mihailo Vasić pet, a Marko Branković tri poena.

Kod Poljske, bolji od ostalih bio je Adrian Bogucki sa šest poena.

Srbija je druga sa četiri pobede i dva poraza, a Poljska je šesta sa dve pobede i četiri poraza.

U poslednjem kolu, Srbija će igrati protiv Litvanije i u slučaju pobede obezbediće drugo mesto i direktan plasman u polufinale.

Taj duel je zakazan za nedelju od 18.35 časova.

DAVID GRAY / AFP / Profimedia

7. minut: Opet Majstorović 19:8. Evo ga i 20-ti poen Srbije! Prva dvojka Poljske 20:11. Serija promašaja na obe strane, a onda Zamojski postiže poen 20:12. Majstorović stavlja tačku na meč 21:12!

6. minut: Poljaci pokušavaju dvojkama da se vrate, ali nemaju sreće! Sjajno igraju naši momci - Vasić uvećava razliku 16:7. Bugucki koristi grešku našeg tima 16:8, ali Majstorović uzvraća dvojkom 18:8.

5. minut: Zamojski pokušava iz okreta, ali ništa od pogotka. Novi poen za Srbiju 13:6. Žestok sudar Vasića i poljskog basketaša! Poljaci mnogo promašuju, faul Srbije i slobodno bacanje pogađa naš protivnik 13:7. Slobodna bacanja za Stojačića - pogađa oba 15:7.

4. minut: Vasić se sjajno gradi, pa Branković postiže pogodak 10:5. Slobodno bacanje za Majstorovića - 11:5. Poljaci su u bonusu! Majstorović pogađa iz nezgodne pozicije 12:5. Lepa kombinacija Poljske i novi poen 12:6.

3. minut: Srbija vodi 8:4. Polako se vraća Poljska u igru, ali ne zadugo - 9:4. Odlična odbrana Srbije! Poljaci traže tajm-aut.

2. minut: Ubedljivo vođstvo Srbije - Stojačić pogađa 6:1. Greška Poljske, ali Srbija ne koristi ovaj napad. Poljaci koriste lošu odbranu našeg tima i postižu poen 6:2. Lagani poeni Majstorovića 7:2, a onda i Poljaci uzvraćaju 7:3.

1. minut: Prvi napad ima Poljska i prvi poen za Zamoljskog 0:1. Branković polaže 1:1. Bravo! Stojačić pogađa dvojku 3:1. Vasić pogađa 4:1.