NIJE BILO LAKO, ORLOVI MORALI TEŽIM PUTEM DO POBEDE! Južni Sudan nas namučio, zakazan je okršaj sa Australijom u četvrtfinalu OI!

oi

Košarkaši Srbije su na najbolji mogući način okončali grupnu fazu na Olimpijskim igrama u Parizu!

Večeras su izabranici Svetislava Pešića pobedili Južni Sudan rezultatom 96:85 u utakmici poslednjeg, trećeg kola grupne faze, i tako se plasirali u čevrtfinale, gde ih čeka selekcija Australije.

Naši košarkaši su kao apsolutni favoriti ušli u večerašnju utakmicu, i tu ulogu uspeli da opravdaju. Ipak, Orlovi su morali pošteno da se "oznoje" kako bi večeras slavili, pošto je Južni Sudan pružio snažan otpor.

Nekoliko puta je do sada selektor Svetislav Pešić upozoravao na Južni Sudan, kao ekipu koja je najviše napredovala.

Od samog starta, Sudanci su odlično parirali našem timu, nisu se uplašili Jokića i drugova i vrlo uspešno odolevali tokom celog prvog poluvremena.

1 / 10 Foto: Sameer Al-Doumy / AFP / Profimedia

Na ozbiljan test su stavili naše momke, koji nisu pronalazili rešenje za agresivnog protivnika, sudije su dopuštale malo jaču igru, što je našem rivalu više odgovaralo. Kad god bi se Orlovi malo rezultatski odlepili, Južni Sudan je uspevao preko raspoloženih šutera da se vrati u igru, pa je nakon prvih 20 minuta naša selekcija imala sve +3 poena prednosti.

Ista slika viđena je i u trećoj deonici, Sudanci su nam disali za vratom a košarkaši Srbije nisu uspevali da uspostave svoj ritam. U poslednju deonicu Orlovi su ušli za svega pet poena prednosti!

E tada su se kockice konačno poklopile, košarkaši Južnog Sudana prestali su da pogađaju, naši košarkaši su zategli odbranu, igrali veoma pametno u napadu i potpuno zasluženo došli do nove pobede!

Najbolji je bio Bogdan Bogdanović sa 30 poena, dok je Nikola Jokić meč završio sa 22 poena na svom kontu! Dvocifreni su još bili Micić sa 15 i Petrušev sa 10 poena.

Uživo,

Srbija - Južni Sudan: 96:85

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

20. minut - Nova trojka za Južni Sudan! 92:85 Micić pogađa dva slobodna bacanja za +9

19. minut - Dve vezane trojke Južnog Sudana, Svetislav Pešić je zatražio tajm-aut 91:80

38. minut - Lepo je Micić sebi namestio situaciju i pogodio sa poludistance, Srbija vodi 91:74

37. minut - Jokić je lako izašao na kraj sa protivničkim košarkašima i poentira za +15

36. minut - Lepo se snašao Micić, konačno imamo dvocifrenu prednost 85:74 Dobrić potom uvećava prednost našeg tima 87:74

35. minut - Micić je pogodio trojku, pa odmah i Petrušev u sledećem napadu lako poentira za +9

34. minut - Šajok odgovara trojkom, on večeras šutira 4/10 za tri poena 78:74

33. minut - Ide trojka Bogdana Bogdanovića, ovo je bilo veoma važno! 78:71

32. minut - Bogdanović precizan sa poludistance, +4 za našu reprezentaciju

31. minut - Sudanci prave seriju 4-0 na početku poslednje deonice, ovo ne valja

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Tor je zakucao posle ofanzivnog skoka 72:65

29. minut - Bravo, Aleksa! Plejmejker prekida kontru rivala pa lako poentira u kontri 70:63

28. minut - Bogdanović upisuje novu asistenciju, a Jokić nove poene, naš tima ima +5

27. minut - Neverovatno je kako šutiraju košarkaši Južnog Sudana večeras, ovo je njihova deseta trojka na utakmici!

26. minut - Bogdanović cepa mrežicu novom trojkom

25. minut - Jokić poentira iz vrlo teške situacije za +5

24. minut - Nova trojka za Srbiju, pogodio je Micić 57:49 Ponovo Šajok pogađa trojku 57:54

23. minut - Šajok je šutnuo trojku u ranoj fazi napada i pogodio, na drugoj strani Bogdanović je poentirao uz faul, imaće priliku za 2+1

22. minut - Bogdan Bogdanović je sjajno nadmudrio protivničke košarkaše i lako poentirao 51:44

21. minut - Jokić poentira posle asistencije Micića za +5

Druga četvrtina:

Završena je druga četvrtina!

20. minut - Dobrić je prekinuo kontru Južnog Sudana, lopta je došla do Bogdanovića koji je pogodio veoma važnu trojku 47:42

19. minut - Jokić je precizan sa linije za slobodna bacanja, ponovo je +4 za naš tim! Šajok je pogodio novu trojku za Južni Sudan 43:42

18. minut - Jokić je ponovo pokazao protivničkim košarkašima koliko je jak! Zaleteo sa košu, "oduvao" rivale i poentirao, on je sa 11 poena prvi dvocifreni u našem timu 41:39

17. minut - Sjajna kombinacija Jokića i Bogdanovića za 39:35 Na drugoj strani Džons probija i poentira uz faul, imaće priliku za 2+1

16. minut - Jokić polovičan sa linije za slobodna bacanja, +4 je za našu reprezentaciju

15. minut - Džons lepo poentira posle solo akcije, Srbija sada ima +6 Nova trojka za Južni Sudan, to je nateralo Svetislava Pešića da zatraži tajm-aut

Srbija, Nikola Jokić, Južni Sudan, Košarkaška Reprezentacija Srbije

14. minut - Nikola Jović je pogodio veoma bitnu trojku, raste prednost Orlova 34:25 Deng je na odmah odogovrio iz istog oružja 34:28

13. minut - Bogdan Bogdanović pogodio samo jedno slobodno bacanje 31:25

12. minut - Sjajna kontra Orlova, odličan protok lopte, Bogdan je ostao sam u ćošku na trojci i pogodio 29:25

11. minut - Nova trojka za Južni Sudan, na drugoj strani Milutinov zakucava uz faul, imaće priliku za 2+1! Pogodio je srpski centar dodatno slobodno bacanje

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Vasilije Micić je promašio prvo, zatim pogodio drugo slobodno bacanje, Orlovi imaju +1 Džons pogađa iz veoma teške situacije, Južni Sudan ponovo vodi! Micić probija i polaže u poslednjim sekundama prve četvrtine 23:20

9. minut - Jokić precizan sa linije za slobodna bacanja, on na svom kontu ima šest poena

8. minut - Omot pogađa dva slobodna bacanja 15:18 Dobrić trojkom poravnava rezultat 18:18

7. minut - Južni Sudan vodi posle nove trojke 15:16

6. minut - Dobrić se zaleteo ka košu, navukao je trojicu protivničkih košarkaša na sebe, da bi samo prosledio loptu do Petruševa koji nije imao težak zadatak 14:10 Kuol je pogodio trojku 14:13

5. minut - Filip Petrušev je pogodio dva slobodna bacanja za +6 Džons na drugoj strani precizan sa poludistance 12:8

4. minut - Džons je lepo probio i poentirao uz faul, potom je pogodio slobodno dodatno bacanje za 5:6 Kapiten Srbije, Bogdan Bogdanović pogađa trojku

3. minut - Uh, kakva asistencija Nikole Jokića za Petruševa 5:3

2. minut - Gebrijel je ostao sam na trojci, i pogodio! Na drugoj strani Nikola Jokić odgovara istom merom 3:3

Uoči meča:

Košarkaši Srbije zatvaraju grupnu fazu na OI duelom s Južnim Sudanom.

Izabranici Svetislava Pešića moraju da pobede afričku selekciju ako žele da obezbede drugo mesto u grupi.

Ukoliko izabranici Svetislava Pešića večeras pobede Južni Sudan, u četvrtfinalu će igrati protiv Australije, dok ih u polufinalu čeka bolji iz meča Nemačka - Grčka.

Srbija, Košarkaši Srbije, Košarkaška Reprezentacija Srbije

U slučaju poraza, Orlovi se u četvrtfinalu se susreću sa Nemcima, a polufinale nam donosi potencijalnog rivala iz meča Australija - Francuska. Takođe, ovo sve važi u slučaju da izgubimo do osam poena razlike.

Eventualni poraz nas šalje na poziciju tri, ali i tada bismo izvesno bili među dve od tri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Dejan Davidovac

Što se tiče Južnog Sudana, Dejan Davidovac o njemu priča biranim rečima:

- Dobra su ekipa. Svi se znaju međusobno. Talentovani, nezgodni. Mogu da nas ugroze, ali mi treba da se koncentrišemo na nas i sve će biti super - poručio je srpski košarkaš.

Srbija je u prvom kolu ubedljivo izgubila od SAD, a zatim smo pregazili Portoriko. Utisak je da naš tim podiže formu. Što se tiče četvrtfinala, tu ćemo protivnika dobiti posle žreba koji na programu u nedelju.