Basketaši Srbije poraženi su od Francuske u borbi za polufinale olimpijskog turnira u Parizu rezultatom 19:22.

Srbija je tako završila takmičenje u četvrtfinalu potpuno neočekivano, jer je važila za glavnog favoroita za zlatnu medalju.

Francutzi su vodili od starta i sačuvali prednost do kraja meča.

Najefikasniji kod Srbije bio je Strahinja Stojačić sa osam poena, Dejan Majstorović i Mihailo Vasić su postigli po četiri, a Marko Branković tri poena.

Francusku su do pobede predvodili Žil Rambo sa osam i Timoti Verža sa šest poena.

Francuska će se u polufinalu sastati sa Letonijom

Dado đilas POTPUNI ŠOK - BASKETAŠI ELIMINISANI SA OLIMPIJSKIH IGARA: Srbija poražena od domaćina Francuske i neće se boriti za medalju!

- Dvojka Francuza, Verža pogađa i pobeda 19:22! Srbija je eliminisana!

10. minut - Dvojka Stojačića, pa ponovo poen domaćina 18:20. Smanjujemo na 19:20.

9 . minut - Stojačič poentira posle prodora, ali vraćaju Francuzi 15:18.

8. minut - Ranbou ponovo pogađa 14:17.

7. minut - Opet dvojka Francuza za velikih +4 9:13. Dvojka Majstorovića mnogo važna, 11:13. Stojačić zakucavanjem odgovara na koš Francuza 12:14.

6. minut - Nova dvojka Francuza Segelar pogađa 8:11. Vasić lagano poentira 9:11.

5. minut - 8:9 - Čuvaju domaćini minimalno vođstvo. Srbija je napravila šesti faul i ispunila bonus

4. minut - Srbija dolazi do izjednačenja, poeni Stojačića i Brankovića 7:7 Tisolijer pogađa za novo vođstvo Francuza 7:8

3. minut - Dva vezana poena Srbije, pogađaju Stojačić i Majstorović 5:6. Francuzi ponovo pogađaju sa penala 5:7.

2. minut - Vasić smanjuje, pa nova dvojka Ranboa 2:5. Atraktivan poen Stojačića 3:5.

1. minut - Ranbou postiže prvi poen sa bacanja . Stojačić donosi izjednačenje 1:1. Ranbou postiže dvojku1:3.

Basketaši Srbije sastaju se Francuskom u borbi za polufinale olimpijskog turnira u Parizu.

Srbija je porazom protiv Litvanije ostala bez direktnog plasmana u polufinale i moraće težim putem do borbe za medalju,

U slučaju pobede basketaši će se u polufinalu sastati sa Letonijom.